Protest w Skierniewicach. Wzięło w nim udział kilkanaście osób. Policja nie interweniowała.

Protest w Skierniewicach. Wzięło w nim udział kilkanaście osób. Policja nie interweniowała. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

W środę (27.01) w Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku. Natychmiast wywołało to reakcję. Jak podaje Ogólnopolski Strajk Kobiet protestowano w 47 miastach. Dziś przyszli pod biuro poselskie PiS w Skierniewicach. Protestowali przeciwko publikacji orzeczenia TK.

Przyszli dziś pod biuro poselskie PiS w Skierniewicach, by wyrazić sprzeciw wobec publikacji wyroku TK w sprawie aborcji. Mówią: - Jest nas garstka, ale to efekt zniecierpliwienia i rezygnacji. Nie składamy broni. Jutro, tj. 29 stycznia o godz. 18.30 znów przyjdą pod biuro PiS. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zapowiadają kolejne manifestacje.

W październiku 2020 r. zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrzał przepisy aborcyjne. Wówczas wywołało to falę protestów, w naszym rejonie także. Protestowano w Żyrardowie, Skierniewicach, a nawet w Rawie Mazowieckiej.Czytaj więcej: - Liczniejszy, głośniejszy! Strajk kobiet w Rawie MazowieckiejWyrok długo nie był publikowany. W Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Publikacja wywołała falę komentarzy, nie tylko z powodu zasadności wyroku:Natychmiast na ulicach pojawili się protestujący. Wczoraj w Warszawie tłum zebrał się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, a następnie przeszedł pod siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Zapowiada się powtórka z protestów, także w naszym regionie. Oficjalnie poinformowały nas z członkinie żyrardowskiego Strajku Kobiet. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, podobny będzie dziś (28.01) w Skierniewicach.

Twierdzi, że jest niekonstytucyjny
Trybunał Konstytucyjny na swojej stronie internetowej opublikował pisemne uzasadnienie wyroku z 22 października ub.r. Z uzasadnienia wynika m.in., że prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu nie jest wystarczające dla dopuszczalności pozbawienia życia człowieka w okresie prenatalnym, a samo wskazanie na potencjalne obciążenie dziecka wadami ma „charakter eugeniczny”.

REDAKCJA PORTALU NIE BĘDZIE TOLEROWAĆ WYPOWIEDZI UDERZAJĄCYCH W LUDZKĄ GODNOŚĆ, NAWOŁUJĄCYCH DO NIENAWIŚCI, RASISTOWSKICH, KSENOFOBICZNYCH CZY SŁÓW WULGARNYCH. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA TEKSTU ZOSTAŁA PRZEZ ADMINISTRATORA WYŁĄCZONA. 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Przyszli dziś (28.01) pod biuro poselskie PiS w Skierniewicach, by wyrazić sprzeciw wobec publikacji wyroku TK w sprawie aborcji. Mówią: - Jest nas garstka, ale to efekt zniecierpliwienia i rezygnacji. Nie składamy broni. Jutro, tj. 29 stycznia o godz. 18.30 znów przyjdą pod biuro PiS. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zapowiadają kolejne manifestacje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 93

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 6
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 14
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 49
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Projekt "Połącz Kropki" - twórcza integracja w...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Prawie półtora miliona dla szkoły. Skorzystają...

DKF "Eroica" po raz kolejny łączy filmowe siły z...

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Pierwsza komunia w Białyninie

Pierwsza komunia w Jeżowie

Pierwsza komunia w Godzianowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA