Zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO w towarzystwie mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. (fot. AMS DIEGO)

Skierniewiccy sportowcy z  Akademia Młodych Sportowców DIEGO z sukcesami wystąpili w trzecim Mitingu Pamięci Ireny Szewińskiej, który odbył się w Toruniu.

Trzech młodych sportowców trenujących na co dzień w Akademii Młodych Sportowców DIEGO wzięło udział w trzecim Mitingu Pamięci Ireny Szewińskiej. – To było prawdziwe lekkoatletyczne święto dla dzieci i młodzieży – mówi Krzysztof Garbicz, opiekun.

W Toruniu do rywalizacji przystąpiło 1200 zawodników z całej Polski.

– Hala w Toruniu jest piękna, organizacja zawodów była perfekcyjna, emocje ogromne, a atmosfera fantastyczna – mówi Krzysztof Garbicz.

W podniosły nastrój święta królowej sportu znakomicie wpisał się Alex Garbicz, który w biegu na dystansie 200 metrów w kategorii U14 wygrał swoją serię w czasie 27.10 sek. i zdobył srebrny medal, notując drugi wynik wśród 32. startujących w tej konkurencji.

Najmłodszy reprezentant Akademii Michał Rydzoń (rocznik 2010) w biegu na 200 metrów w kategorii U12 również wygrał swoją serię z dużą przewagą a czas 33.58 sek. dał mu wysokie 8. miejsce na 21. startujących.

Kolejny udany start zanotował Oskar Mirowski (rocznik 2007), który w biegu na 60 metrów w kategorii U16 ustanowił nowy rekord życiowy 7.92 sek. i w gronie 32 zawodników zajął mocne 14 miejsce.

Jedną z nagród za udział w mitingu była możliwość spotkania wybitnych postaci polskiej lekkiej atletyki. Chłopcy swoje występy w Toruniu okrasili wspólną fotografią z mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim.