Zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO w towarzystwie mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.

Zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO w towarzystwie mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego. (fot. AMS DIEGO)

Skierniewiccy sportowcy z  Akademia Młodych Sportowców DIEGO z sukcesami wystąpili w trzecim Mitingu Pamięci Ireny Szewińskiej, który odbył się w Toruniu.

Trzech młodych sportowców trenujących na co dzień w Akademii Młodych Sportowców DIEGO wzięło udział w trzecim Mitingu Pamięci Ireny Szewińskiej. – To było prawdziwe lekkoatletyczne święto dla dzieci i młodzieży – mówi Krzysztof Garbicz, opiekun.

W Toruniu do rywalizacji przystąpiło 1200 zawodników z całej Polski.

– Hala w Toruniu jest piękna, organizacja zawodów była perfekcyjna, emocje ogromne, a atmosfera fantastyczna – mówi Krzysztof Garbicz.

W podniosły nastrój święta królowej sportu znakomicie wpisał się Alex Garbicz, który w biegu na dystansie 200 metrów w kategorii U14 wygrał swoją serię w czasie 27.10 sek. i zdobył srebrny medal, notując drugi wynik wśród 32. startujących w tej konkurencji.

Najmłodszy reprezentant Akademii Michał Rydzoń (rocznik 2010) w biegu na 200 metrów w kategorii U12 również wygrał swoją serię z dużą przewagą a czas 33.58 sek. dał mu wysokie 8. miejsce na 21. startujących.

Kolejny udany start zanotował Oskar Mirowski (rocznik 2007), który w biegu na 60 metrów w kategorii U16 ustanowił nowy rekord życiowy 7.92 sek. i w gronie 32 zawodników zajął mocne 14 miejsce.

Jedną z nagród za udział w mitingu była możliwość spotkania wybitnych postaci polskiej lekkiej atletyki. Chłopcy swoje występy w Toruniu okrasili wspólną fotografią z mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Koszykarze AZS wiceliderami ligi żaków

Kadeci Ósemki gospodarzem ćwierćfinału...

Odszedł Janusz Urbański, działacz sportowy,...

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw kraju w...

Rusza triada biegowa 2021. W maju zakończenie...

Kadeci Ósemki walczą o ćwierćfinał mistrzostw...

Pływacy Nawy zdominowali zawody Wojewódzkiej Ligi...

Widok w grupie mistrzowskiej. Zespoły z powiatu...

Młodzież Widoku wróciła na boiska lig...