z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2021 | 09:42 komentarzy 105
Czesław Pytlewski nie chciał szeroko komentować sprawy. Podkreślił tylko mocno, że ma pełne prawo do kontroli podmioty, w których wydawane są publiczne pieniądze.

Czesław Pytlewski nie chciał szeroko komentować sprawy. Podkreślił tylko mocno, że ma pełne prawo do kontroli podmioty, w których wydawane są publiczne pieniądze. (fot. Bartosz Nowakowski)

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice poszedł na wojnę z przedsiębiorcami. Rutynowe kontrole sprawiają wrażenie szukania haków na ludzi, których trudno szukać w otoczeniu wójta. Przedsiębiorcy niedowierzają – próbuje się z nas zrobić złodziei – mówią. Rada gminy gasi pożar. Odpowiada tym, którzy oficjalnie skarżą się na „długoterminowe nękanie” przez wójta.

W zeszłym roku wójt Czesław Pytlewski postanowił przeprowadzić rutynowe kontrole punktów przedszkolnych w gminie. Rutynowe kontrole objęły cztery lata wstecz 2015-2019.

Firma, która do 2019 roku prowadziła na terenie gminy punkty przedszkolne (Dębowa Góra, Mokra Prawa, Mokra Lewa oraz Sierakowice Prawe) 12 stycznia otrzymała decyzję administracyjną z gminy Skierniewice polegającą na zwrocie całkowitej dotacji otrzymanej z budżetu gminy na sumę 246 tys. złotych.

Tę sprawę chcę pozostawić na chwilę obecną bez komentarza. Jednak zaznaczam jedną bardzo ważną rzecz, otóż mam pełne prawo do kontrolowania podmiotów, na które przeznaczane są pieniądze z budżetu gminy.

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice

– Przecież te punkty funkcjonowały na bardzo wysokim poziomie. W tamtym czasie nikt nie wykazywał przesłanek do bieżących kontroli. Regularne audyty były przeprowadzane przez kuratorium oświaty, a także inspekcję sanitarną. Ocena była zawsze bardzo dobra – mówi Sławomir Wójcik, właściciel przedszkola „Bartek”, który w tych latach prowadził wraz z żoną punkty przedszkolne.

Ponadto właściciele zwracają jeszcze jedną bardzo ważną kwestie.

– Jak można po tylu latach kontrolować podmioty, które przecież zaprzestały działalności – pyta Sławomir Wójcik.

Niektóre nieprawidłowości wydawały się dość kuriozalne. Jedną z nich to choćby tankowanie auta po godzinach pracy.
 

O tym jak na sprawę zareagowała między innymi rada gminy Skierniewice piszemy w wydaniu "Głos Skierniewic i Okolicy".


ZOBACZ TAKŻE>>> "ŻEBRA WÓJTA" W MENU, TEGO BYŁO JUŻ ZA WIELE - OŚWIADCZYŁ WÓJT GMINY SKIERNIEWICE


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

105Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Biernat 105 dzisiaj 08:59ocena: 100% 

  Może zlecić jeszcze kominiarzowi kontrolę wentylacji, a redakcja dołączy do sanepidu i kuratorium jeszcze ten wynik jako świadczący o braku nieprawidłowości w wydatkach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie no szok 104 6 dni temuocena: 67% 

  "Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice poszedł na wojnę z przedsiębiorcami" - o jakiej wojnie piszecie ? Zlecenie kontroli wydatków z budżetu gminy to zdaniem Głosu wojna ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HMm 103 7 dni temuocena: 71% 

  Artykuł tendencyjny. Linia biznesu, a nie praworządności i dbałości o finanse publiczne. Chyba redakcja należy do jakiegoś biznesu który sam na samorządach chętnie by kasę robił

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytający 102 7 dni temuocena: 46% 

  Węźcie już zamknijcie tę dyskusję, przecież widać, że połowę tych komentarzy wójt sam pisze albo jego ludzie, szczególnie pod ksywami LEX i Gość. To nie ma sensu. Dobrej nocy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 101 7 dni temuocena: 83% 

  Sens ma jeśli będą pisać przedszkolanki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wójcik 100 7 dni temuocena: 64% 

  Gdyby nawet pisał sam to co w tym złego jeśli przedstawia właściwe argumenty?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JaJa z czytelników 99 7 dni temuocena: 82% 

  Tytuł mógłby brzmieć; Nieprawidłowości w wydaniu otrzymanej kasy nie ma bo.....nie wykazał tego sanepid i kuratorium

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 98 7 dni temuocena: 20% 

  Radni mądrzejsi od wójta, poza tym co 15 głów to nie jedna :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 97 7 dni temuocena: 70% 

  Brzmi jak......stado...... tylko co za pasterza mają który ich kompromituje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poczekajmy 96 7 dni temuocena: 89% 

  Stwierdzono na podstawie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 95 7 dni temuocena: 50% 

  Z tym obrażaniem to bym się wstrzymał, bo niektórzy już nie jednego wójta przeżyli :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 94 7 dni temuocena: 78% 

  Przednie te głowy. Wystarczy przeczytać uzasadnienie uchwał. tam w tej radzie to oni chyba bez podstawówki, albo klepią co im ktoś sugeruje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 93 7 dni temuocena: 30% 

  Przecież z tego co już wiadomo to prowadzący co miesiac składają dokumenty na dotację, bo inaczej nie dostali by kasy na następny, a na koniec roku składa sie roczne rozliczenie. To wójt miał kupę czasu na bieżące kontrole zanim zamknął te przedszkola. I co ? ...nie kiwnął palcem a potem mu się nagle przypomniało ? To gdzie byli jego urzędnicy że nie pracowali z dokumentami na bieżąco ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 92 7 dni temuocena: 75% 

  Co roku składa się zeznania podatkowe, a Urząd Skarbowy i tak ma 5 lat na kontrolę. Argument PUDŁO

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Saper 91 7 dni temuocena: 70% 

  Coś mi się wydaje że ktoś Radnych Rady Gminy Skierniewice pcha na minę, a nawet na pole minowe z którego ciężko będzie im się wykaraskać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~B.Z. 90 7 dni temuocena: 50% 

  Najpierw to ktoś powinien skontrolować wójta i jego konkurs na prowadzenie tych przedszkoli w 19-stym roku (najlepiej prokuratura), bo oferta, którą wybrał okazała się całkowita porażką. Nic co nam obiecano nie zostało zrobione, a po pół roku od uroczystego otwarcia ogłosili zamknięcie. Takiego bałaganu nie było od kilku lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z.K. 89 7 dni temuocena: 57% 

  Ciekawe, czy te same nieprawidłowości by wyszły jakby na przeciwko kontrolerki sprowadzonej z końca polski zasiadł inny prawnik, czy też dałby się zapędzić w kozi róg jak niedoświadczony w kontrolach przedsiębiorca. Pewnie wtedy nie byłoby nieprawidłowości ...hmmm.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kontrola nie nękanie 88 7 dni temuocena: 75% 

  Może i tak, ale dlaczego najpierw. Najpierw to kontrola wykazała nieprawidłowości u ........,a teraz się bronią. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby rada zobligowała Wójta do zlecenia kontroli podmiotów prowadzących punkty przedszkolne za rok 2019. Rada może również skierować sprawę również do prokuratury. Myślę że wójt nie będzie miał nic przeciwko. W przeciwnym razie skompromituje się jak ci rzekomo nękani przedsiębiorcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 87 7 dni temuocena: 38% 

  Wójt trafił na twardego przeciwnika, który jak widać nie daje sobą pomiatać i tańczyć jak im każe. I bardzo dobrze. Jak się samemu najpierw narobiło bałaganu w oświacie to trzeba było się liczyć z konsekwencjami. Co ciekawe to nie jedno przedszkole i nie jedni prowadzący ale dwie różne osoby,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 86 7 dni temuocena: 71% 

  To radni tańczą jak przedsiębiorcy chcą. Mają gdzieś środki publiczne i stają w obronie przedsiębiorcy. Trudno oceniać całą sprawę nie znając szczegółów, ale wójt ma prawo do kontrolowania wydatkowanych środków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 85 7 dni temuocena: 75% 

  I co z tego że dwie różne osoby jak obie bronią się przed tym samym, czyli rozliczeniem środków z naszych podatków? To raczej oni trafili na twardego przeciwnika. Kontrola to nie nękanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwatorka 84 7 dni temuocena: 33% 

  Zamknijcie tę dyskusję, od rozstrzygnięcia są sądy i zapewne za jakiś czas się okaże co i jak, bo nie sądzę żeby prowadzacy te przedszkola nie chcieli się poddać kontroli, ale zapewne nie będzie o tym decydował wójt. Od tego są prawnicy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 83 7 dni temuocena: 75% 

  Właśnie w tej kwestii od tego jest Wójt jako organ nadzorujący, a przedsiębiorcy kontroli poddać się nie chcą bo po jednej już kontroli nie odwołali się tylko zwrócili cześć kasy. Niech poddadzą się kontroli i mogą się odwołać. Śmieszy argumentacja że zlecenie kontroli to nękanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 82 7 dni temuocena: 25% 

  No zapewne mogą narobić szwindli i nawet uciec za granicę, z tak ogromną kasą ....śmieszne ...jak ktoś ma trochę pojęcia. Widać, ze sie urzędowe trole zaczynają uaktywniać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 81 7 dni temuocena: 82% 

  Jak ktoś nie ma nic do ukrycia to nie boi się kontroli. Zwłaszcza jak bierze z naszych podatków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 80 7 dni temuocena: 80% 

  Cytat- "Ponadto właściciele zwracają jeszcze jedną bardzo ważną kwestie. – Jak można po tylu latach kontrolować podmioty, które przecież zaprzestały działalności – pyta Sławomir Wójcik." - Skąd ci ludzie się urwali ? Przedsiębiorca nie rozumie że kontrole można przeprowadzić jeszcze przez pięć lat? To czy działalność została zakończona jest bez znaczenia. Mogę narobić szwindli i zwinąć działalność bezkarnie ? No ludzie, odrobinę obycia i inteligencji. Również wśród redaktorów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ul 79 6 dni temuocena: 75% 

  Ocxywiscie. Jestem w szoku że przedsiębiorca o tym nie wie ma urząd ma 5 lat na kontrolę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kot 78 7 dni temuocena: 33% 

  No właśnie, a jakoś żadnego radnego wtedy nie zamknęli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 77 7 dni temuocena: 78% 

  Może z ówczesnym wójtem grali te same melodie. Ten nie chce grać co mu każą jeśli to przestępstwo, a odstąpienie od kontroli to przestępstwo KK231

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 76 7 dni temuocena: 33% 

  A kogo wtedy aresztowali ? ... bo zdaje się że ta sama ekipa przy boku obecnego wójta siedzi. Dokładnie ta sama.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 75 7 dni temuocena: 78% 

  Ja tam Moskwy nie widzę, a reszta pewnie dała się wciągnąć, albo po prostu się podłożyła jak teraz podłożyli się radni. Ciekawe kto za tym stoi, bo przedsiębiorcy prowadzący przedszkola to pikuś i są zapewne tylko narzędziem do usunięcia wójta i powrotu tego co było. A co było wiadomo, sprawy się chyba nie zakończyły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 74 7 dni temuocena: 29% 

  Bzdury, jakby nie przedsiębiorcy to by gmina była w czarnej dziurze. A kontrolować owszem można, ale są określone zasady, Dział VI ustawy Ordynacja podatkowa , mówi, że nie może ona być wszczęta wobec podmiotów nieistniejących (zlikwidowanych). Z braku w katalogu „zlikwidowanych podatników” kontrola podatkowa tych osób jest wyłączona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 73 7 dni temuocena: 86% 

  Jak już się podpisujemy LEX to dobrze byłoby coś z prawa rozumieć. Dział VI ustawy Ordynacja podatkowa dotyczy kontroli PODATKOWEJ

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 72 7 dni temuocena: 80% 

  Tu nie ma tych znamion. Przedsiębiorca istnieje i prowadzi nadal działalność. Ze dla innych samorządów to inna sprawa. To niczego nie zmienia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 71 7 dni temuocena: 67% 

  Radni którzy nie troszczą się jak widać o środki publiczne i szantażują wójta do odstąpienia od kontroli ( co jest przestępstwem ) u przedsiębiorcy nadaje się do wymiany, albo w tym przypadku nawet pod sąd. Jak ci radni mogą podejmować takie uchwały? Są dwie możliwości, o które żeby była jasność nie podejrzewam, ale ciśnie się na usta......głupota, korupcja, dali się wciągnąć w jakieś rozgrywki które mają ich na zawsze wyprowadzić z rady, a wtedy stare wróci. Jakie było stare i ....aresztowania wielu chyba pamięta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przytomny 70 7 dni temuocena: 71% 

  Jedno co widać z działania tej rady to ochrona interesów biznesu i nękanie wójta. Przeczytajcie na stronie gminy uchwały i ich uzasadnienie, a zobaczycie jakimi argumentami posługuje się rada. Czy oni nie rozumieją co czytają, albo sami piszą? Wójt jako organ nadzorujący ma 100% prawo do kontroli, a jak w tym przypadku by jej nie przeprowadził to art 231KK ma na bank. Żaden przedsiębiorca nie jest świętą krową i ma obowiązek poddać się kontroli do 5 lat wstecz bez względu nawet na to że np. zwinął w międzyczasie działalność. Chciałem temat rozwinąć, ale pojawił się komunikat na tej stronie że artykuł zostanie ocenzurowany więc nie ma sensu bo nie jest zgodny z linią przedstawioną przez red.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przytomny 69 7 dni temuocena: 80% 

  Jedno co widać z działania tej rady to ochrona interesów biznesu i nękanie wójta. Przeczytajcie na stronie gminy uchwały i ich uzasadnienie, a zobaczycie jakimi argumentami posługuje się rada. Czy oni nie rozumieją co czytają, albo sami piszą? Wójt jako organ nadzorujący ma 100% prawo do kontroli, a jak w tym przypadku by jej nie przeprowadził to art 231KK ma na bank. Żaden przedsiębiorca nie jest świętą krową i ma obowiązek poddać się kontroli do 5 lat wstecz bez względu nawet na to że np. zwinął w międzyczasie działalność. Chciałem temat rozwinąć, ale pojawił się komunikat na tej stronie że artykuł zostanie ocenzurowany więc nie ma sensu bo nie jest zgodny z linią przedstawioną przez red.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIK 68 7 dni temuocena: 25% 

  Skontrolować wójta . Dopiero kwiatki wyjdą zapewne :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 67 7 dni temuocena: 43% 

  Podobno wójt w zeszłym tygodniu jeździł po Strażach Pożarnych i rozwoził czeki na kartonie po 7 tysi, Normalnie jak w telewizji ... hehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OSP 66 7 dni temuocena: 88% 

  Oby nigdy Pan nie potrzebował pomocy strażaków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sołtys 65 7 dni temuocena: 44% 

  Przecież Rada Gminy już orzekła i to jednogłośnie, wszystkimi głosami przeciw wójtowi, to sprawa chyba była roztrząsana dokładnie i nie sądzę, żeby kilkanaście osób się myliło co do postępowania wójta, a tylko on miał rację. Po to mamy radnych, żeby urzędników ktoś nadzorował a nie robili co chcieli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przytomny 64 7 dni temuocena: 71% 

  Jednak się mylą. Wójt jest od dbania o środki publiczne, a przedsiębiorca ma prawo do odwołania. Czemu nie odwołali się od wyniku poprzedniej kontroli która wykazała nieprawidłowości i zwrócili część środków?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kowal 63 7 dni temuocena: 100% 

  Od Kubusia Puchatka w Miedniewicach zażądał ponad 280 tys. zwrotu. Fajnie, miał przedszkole za darmo i jeszcze mu dopłacą, to się nazywa zmysł biznesowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 62 7 dni temuocena: 67% 

  Nie koniecznie. Jeśli kontrola wykazała lub wykaże nieprawidłowości to niekoniecznie muszą zwrócić ile żąda. to może skończyć się w sądzie i dostanie np. połowę, albo nic jeśli wszystko okaże się ok.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SZOK 61 7 dni temuocena: 50% 

  Już wyciekło, radni dostali umowy, wójt wydał na kontrolerkę coś koło 56 tys. zł. bagatela, Jak się płaci to się wymaga i choćby nic nie było na rzeczy to się tak prawo zinterpretuje żeby cos nagiąć i wykopać spod ziemi. Ale jazda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LEX 60 7 dni temuocena: 67% 

  Bzdura z tymi kosztami 56tyś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 59 7 dni temuocena: 57% 

  A kto prowadzi kontrolę i kto za nią płaci? Bo jeśli firma zewnętrzna to zamawiający czyli Gmina płaci za to z budżetu czyli naszych podatków. Po drugie, jak wynajmuje firmę zewnętrzną i jej się płaci to wiadomo oczekuję konkretnych rezultatów czyli znaleźć coś muszą. Dziwna sytuacja, bo w ubiegłym roku dyrektor punktów przedszkolnych brała kasę z gminy i to nie małą a nie było nic, płyneły skargi rodziców a wójt gminy żegnał dyrektor kwiatami i przepraszał w błyskach fleszy. Najciemniej pod latarnią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 58 7 dni temuocena: 60% 

  Dobrze jeśli firma zewnętrzna. Co mieli tą kontrole przeprowadzić sobie sami kontrolowani, albo ktoś ze skierniewickiej sitwy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 57 7 dni temuocena: 33% 

  Od kontroli nie koniecznie oczekuje się rezultatów, ale zlecenie kontroli zdejmuje z zarządcy podejrzenie że uczestniczy w "czymś" wspólnie z przedsiębiorcą. Przedsiębiorca może się odwołać. Tym razem jak widać przedsiębiorca po jednej z kontroli nie odwołał się tylko zwrócił część środków, a do kolejnych kontroli nie chce dopuścić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bosman 56 7 dni temuocena: 38% 

  Kadencja do 2023 roku, ale chyba nie dotrzyma :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co nie ???? 55 7 dni temuocena: 75% 

  W Skierniewicach uczciwi długo się nie utrzymują. Sitwy górą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Filozof 54 7 dni temuocena: 60% 

  Wójtem się bywa a człowiekiem się jest (albo i nie).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KEDY 53 7 dni temuocena: 50% 

  Pójdą do sądu i jeszcze wójt beknie za nękanie, Na całe szczęście jeszcze nie rozwalili sądów, bo coraz częściej orzekają przeciwko posunięciom władzy. A za nadużycia kompetencji urzędnikowi grozi nawet 3 lata paki. Więc nie bać sie i działać. Cały biznes w gminie cierpi przez tego ....... A z czego gmina żyje jak nie z biznesu i podatków ? Panowie i Panie - przenosimy interesy do sąsiednich gmin i niech sobie wtedy wypłatę dadzą z pustej kasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 52 7 dni temuocena: 60% 

  Kto stwierdził to nękanie ? Jak przyjdzie do przedsiębiorcy skarbówka to nęka ? To wójt może wystąpić o odszkodowanie i przeprosiny za oczernianie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 51 7 dni temuocena: 50% 

  Bzdura totalna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 50 7 dni temuocena: 60% 

  A pewnie że im nic nie zrobi bo chyba musieli by być głupi, żeby nie mieć dokumentów na pobrane pieniadze, To przedszkole Bartek już kilkanaście lat ma, chodziły tam moje dzieciaki i powiem że było fajnie, dużo się działo bo właścicielka to nauczycielka z zawodu i zamiłowania, a nie jak w wielu innych przypadkach za biznes przedszkolny biorą się inni fachowcy. Cały czas podglądam z sentymentu stronę Bartka na Faceboku i widzę że to raczej najlepsze z Niepublicznych przedszkoli w mieście. Jak wójt miał dobrze prowadzone oczywiście na miarę mozliwości finansowych przedszkola na gminie to mu się zachciało reformy. No i ma co ma i prędko z tego nie wyjdzie żeby powrócić do poprzedniego poziomu. Gratuluję posunięcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 49 7 dni temuocena: 75% 

  Poziom prowadzenia przedszkoli to zupełnie inna kwestia niż sprawy wydatkowania środków publicznych i próba unikania kontroli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~11 48 7 dni temuocena: 50% 

  hahahahaha pękam ze śmiechu :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ader 47 7 dni temuocena: 50% 

  Typowy urzędas .... nie ważne jak działa, czy działa byle na papierze się zgadzało. Gonić takich, bo sami w życiu nic logicznego nie potrafią zrobić to się do polityki pchają i rozwalają co się da wokoło, bo im się wydaje ze wszystkie rozumy pozjadali. Za robotę się wziąć a nie knuć po gabinetach. Ot. cała Polska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kompromitacja Baranowskiego 46 7 dni temuocena: 67% 

  Sporo racji. Jak czytam uzasadnienie przewodniczącego rady o uznaniu skarg na wójta to mam niezły ubaw. Piszą o rzeczach które miały miejsce zanim wójt wójtem został

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szczypior 45 7 dni temuocena: 50% 

  Hmm...paliwo tankowane po godzinach pracy ? ....a to prowadzący biznes przedsiębiorca ma jakieś ustalone godziny pracy ? .... no nie sądzę....chyba wójt ma limit od 8 do 16.00 i idzie do domu. Bo ja jak ktoś ma przykładowy warzywniak, to aby klient mi miał świeżą marchewkę na obiad to ja muszę na giełdę skoro świt zasuwać, chociaż sklepik o 10-tej otwieram. Ten człowiek chyba nie ma zielonego pojęcia o biznesie. Porażka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 44 7 dni temuocena: 71% 

  Tak to zostało przedstawione bo tak brzmi dobrze przeciwko wójtowi. Wójt nie kontroluje kiedy kto tankuje. Jeśli już to znalazła coś jednostka przeprowadzająca audyt i tego trzeba się trzymać. Nie frazesów redaktora

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K.W. 43 7 dni temuocena: 67% 

  Jak wójt może żądać zwrotu całosci skoro przedszkola instniały i pracowali tam nauczyciele, czyli domniemywam, że nie pracowały za darmo tylko jakieś wypłaty otrzymywały no to chyba można to sprawdzić i potwierdzić np w ZUS, bo nie sądze żeby prowadzący miał odwagę zatrudniać nauczycieli do opieki nad dziećmi na czarno. A skoro wypłaty były (czy małe czy duże to inna kwestia) to dotacja z gminy wydana prawidłowo . No to jak to jest ? Przecież to całkiem nielogiczne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZUM 42 7 dni temuocena: 67% 

  A to wójt powinien to sprawdzać? To raczej jest obowiązkiem pobierającego dotację jest wykazać prawidłowość jej wydania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Martyna 41 7 dni temuocena: 75% 

  Ludzie, to nie były żadne przedszkola tylko Punkty Przedszkolne które powinny działać nie dłużej niż 5 godzin dziennie a dzieci powinny przynosić kanapki w workach. Gmina dawała tylko 50 % pieniędzy na utrzymanie, to nawet na wypłaty dla nauczycielek ledwie starczało, a przecież czesnego tam nikt nie płacił. Dobrze ze mieli własną kuchnię to mogli jeszcze cos dołożyć, a przecież za darmo też nikt nie prowadzi interesu, albo żeby do niego dokładać. Wiem co mówię bo bacznie obserwowałam jak to działa i cud że wogóle działało. Dobrze że oni odratowali oddział w Dębowej Górze, bo poprzednik zbankrutował. Inaczej nie mielibyśmy tutaj przedszkola wogóle. A jak mozna utrzymac przedszkole gdzie chodzi 8 dzieci ? ...to z pieniędzy które płaciła gmina nawet na wypłatę dla nauczycielki nie wystarczało. Tak więc dobrze, ze wogóle prowadzili, bo inaczej to musiałabym dziecko do miasta wozić i płacić ponad 400 zł czesnego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o 40 7 dni temuocena: 80% 

  skoro takie słabe pieniądze z gminy dawali to czemu startowali do kolejnych konkursów?? chyba jednak nie było tak źle, nikt głupi nie jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga.S. 39 7 dni temuocena: 67% 

  Przecież nie da sie brać na dzieci nie zapisane do przedszkola bo jako rodzice podajemy dane i jak jest zapisane do jednego to urząd dostaje powiadomienie że już chodzi do innego przedszkola, więc jest to fizycznie niemożliwe. Wiem bo przenosiłam się do innej miejscowosci to od razu dostałam zapytanie gdzie dziecko teraz uczęszcza więc nie piszcie bzdur.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~proste 38 7 dni temuocena: 75% 

  W latach za które wójt chce kontroli mogło to nie być tak zinformatyzowane jak teraz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytam 37 7 dni temuocena: 75% 

  Taa ... jak się chce psa uderzyć to się kij znajdzie, w tym wypadku kij wójt przywiózł z Polski, bo jego urzędnicy nie byli w stanie na bieżąco sprawdzać i nadzorować oświaty. To co oni tam robią w tym urzędzie i za co biorą wypłaty ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorcia 36 7 dni temuocena: 60% 

  Biorą pieniądze Państwa za dzieci które nie chodzą. Szczyt wszystkiego. Popieram Wójta ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xgp 35 7 dni temuocena: 75% 

  A ja tam też wiem, że kontrolę bywają ustawione. Już nie jednego zniszczyły przez robienie na złość. Jak się dobrze zapłaci to i kontrola znajdzie dziurę w całym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 34 7 dni temuocena: 50% 

  Coś w tym jest, ale tu kontrola wykazała nieprawidłowości, a kontrolowani nie odwołali się. Kontrola więc zasadna i za inne lata

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KASIA M 33 7 dni temuocena: 63% 

  Jeśli te pieniądze pobrali z Gminy i wydali zgodnie z prawem, to czy to ten wójt, czy kolejny, nic im nie zrobi. Sanepid sprawdzał coś innego, kuratorium też coś innego. Wójt sprawdza kasę. Żeby im jeszcze skarbówka sie na głowę nie zwaliła. Publiczne pieniądze trzeba wydawać zgodnie z prawem. Na gminie brakuje kasy. POPIERAM WÓJTA!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 32 7 dni temuocena: 67% 

  Nowy Wójt gminy jest widać "solą w oku" przedsiębiorców był poprzedni było dobrze kręciło się jakoś dosłownie, a teraz jak trzeba uczciwie jest larum. Poprzedni wylądował na działkach uczciwie jest prezesem są podwyżki nic nie jest robione za to nowe osoby na pensji zatrudnione. Trzeba spowrotem tego starego wójta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZENEK M 31 7 dni temuocena: 57% 

  Obowiązkiem Wójta jest należycie wydawać nasze pieniądze. Kontrole, jak mniemam, przeprowadzone były zgodnie z prawem i w odpowiednim czasie. Jeśli ktoś wyciąga rękę po publiczne pieniądze, musi liczyć się z kontrolą. PRZEDSIĘBIORCY, których "NĘKA"Wójt każdą złotówkę powinni rozliczyć bardzo przejrzyście - każdą złotówkę po którą wystąpili do Gminy i przedstawić jak ją wydali. Skoro Wójt domaga się zwrotu, musiało być coś nie tak. Jeśli chodzi o tytuł art, to chyba coś nie tak, bo jeśli mają do zwrotu tak dużą kwotę, to musi być dużo nieprawidłowości. To też są moje pieniądze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ 30 7 dni temuocena: 67% 

  Brali pieniądze za dzieci które już nie chodziły do przedszkola

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LeWy 29 7 dni temuocena: 50% 

  Wiosna idzie ...ptaszki ćwierkają ...na wiosnę go posadzą :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 28 7 dni temuocena: 50% 

  Też jestem za tym, żeby wójt przejął przedszkola. Trzeba napisać petycje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justyna 27 7 dni temuocena: 50% 

  Popieram Panią. W ciągu ostatniego czasu to już trzeci prowadzący. Gdyby prowadziła to gmina wszyscy byliby zadowoleni, wyższe wynagrodzenia, dłuższy czas pracy przedszkoli i bogatsza oferta zajęć dodatkowych. Gmina by sama sobie mogła kontrolować wydatki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Reni 26 7 dni temuocena: 67% 

  A dlaczego gmina nie prowadzi tych przedszkoli sama? Nie rozumiem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trochę zorientowany 25 7 dni temuocena: 50% 

  Gmina już od kilkunastu lat kombinuje jak koń pod górę z tymi przedszkolami, Najpierw rozpuścili unijną kasę co się skończyło w sądzie a potem chcieli złapać prywaciarza żeby im za połowę kasy prowadził, a najlepiej jeszcze jakby dopłacił do interesu. W mieście dają prawie 3 razy wyższą dotację i jeszcze czesne ludzie płacą. No to już cos za takie fundusze można zrobić. A tu za garstkę bździn by się chciało super przedszkole zrobić.Trochę zorientowany

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 24 7 dni temuocena: 75% 

  Było, było i się zmyło a potem przyszła kolejna "prowadząca" i pokazała co potrafi. Pół roku i przedszkola do likwidacji bo ani kadry ani kasy nie było. Ech, szkoda, że od razu nie dałam dziecka do miasta, teraz to już bym wolała dopłacić parę złoty czesnego niż mieć takiego "stresa" jak w minionym roku szkolnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.B 23 7 dni temuocena: 0% 

  Żadna rodzina, czyste pomówienie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 22 7 dni temuocena: 60% 

  Gołębiewski który rozdmuchał aferę w przedszkolu na Miedniewicach to bliska rodzina do Wójcików, przypadek ? Nie sądzę !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emi 21 7 dni temuocena: 75% 

  Również popieram Wójta. Skoro dopatrzyli się nieprawidłowości w otrzymanych pieniądzach to jak najbardziej kontrola wskazana. Skoro Ci co otrzymali kasę twierdzą że wszystko jest w porządku to czego mają się obawiać? :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 20 7 dni temuocena: 0% 

  A czy on nie jest z PISu ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 19 7 dni temuocena: 50% 

  Moje dziecko uczęszczało do jednego z punktu w Miedniewicach i byłam bardzo zadowolona. Zawsze uśmiechnięte Panie, atrakcyjne zajęcia rozwijające kreatywność dzieci. Każda uroczystość przedszkolna świetnie zorganizowana. Nie mogę powiedzieć złego słowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benek 18 7 dni temuocena: 0% 

  Takie mają wypłaty jakie gmina daje pieniądze, niech się ogarną wreszcie i zaczną myśleć, bo wójt myśli ze ochłapy rzuci i będzie miał wypas jak w Warszawie. Niech się ktoś za niego weźmie bo on pojęcia o niczym nie ma, a skarżenie się o "żebro wójta" to już szczyt beznadziei.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~on 17 7 dni temuocena: 40% 

  gmina nie ma nic do wypłat pracowników przedszkola Bartek o czym Pan pisze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 16 7 dni temuocena: 100% 

  Nie ma się co dziwić jak pracują tam za najniższą krajową w porównaniu do innych placówek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciocia 15 7 dni temuocena: 25% 

  Potwierdzam ,moja koleżanka kiedyś tam pracowała. Wypłaty marne a Wojcikom ciągle mało. Szczytem było to , że pobierali dofinansowanie na dzieci które od dawna już nie chodziły do przedszkola, aż ktoś się dopatrzył. Bardzo dobrze im niech oddają kasę !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gabrysia 14 7 dni temuocena: 75% 

  Mój syn też chodził i byliśmy bardzo zadowoleni. Panie się zmieniały ale młode dziewczyny to nie dziwne. Zawsze były miłe i chętnie rozmawialy. Jak się chce uderzyć to kij się znajdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 13 7 dni temuocena: 40% 

  Moje dziecko też uczeszczalo do tej placówki i dobrze że córkę przenioslam do innego bo widząc jak zmienia się personel i źle wplywal na rozwój mojego dziecka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~R 12 7 dni temuocena: 0% 

  Czy chodzi Pani o punkt na zadębiu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysiek 11 7 dni temuocena: 100% 

  To ja już nie wiem, czy te przedszkola w ogóle nie były? Skoro chce zwrotu całej kasy. Z kim on się na głowy pozamieniał?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elfik 10 8 dni temuocena: 75% 

  Wincyj troli ...wincyj ... jakoś jak te punkty działały to nikt nie miał zastrzeżeń a teraz zapłacimy 5 stów za pisanie komentarzy i będzie super ....prawda ? .... wincyj troli, wincyj :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodzic 9 8 dni temuocena: 0% 

  Osobiście nie wiem jakie nieprawidłowości wykazały kontrole, ale sądząc po tym co się widzi w zachowaniu "przedszkolanek" to rzeczywiście przedszkole zostawia wiele do życzenia. Małe zainteresowanie dziećmi, mało informacji o tym co się dzieje w przedszkolu. Być może nie wszyscy podzielają to zdanie, ale niestety co raz więcej negatywnych opinii słyszy się o tej placówce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4235 sekundy