Przedstawiciele władz miasta, spółek miejskich oraz sportowcy przepłyną wspólnie 564 długości basenu, w ramach obchodów kolejnych urodzin miasta.

Przedstawiciele władz miasta, spółek miejskich oraz sportowcy przepłyną wspólnie 564 długości basenu, w ramach obchodów kolejnych urodzin miasta. (fot. Adam Michalski)

Pieg Pływacki oraz piąta edycja Biegu Jubileuszowego to wydarzenia sportowe, które mają uczcić 564. rocznicę nadania praw miejskich Miastu Skierniewice. Pierwsza z imprez odbędzie się w piątek (19.02), druga w niedzielę (21.02). Od poniedziałku (15.02) poza halą basenową w obiekcie przy ulicy Prusa czynne są także sauna i solarium.

W piątek w Pływalni Miejskiej NAWA przedstawiciele Rady Miasta, spółek miejskich, klubów sportowych wezmą udział w organizowanym przez pływalnię Biegu Pływackim.

– Chcemy symbolicznie uczcić 564. rocznicę nadania praw miejskich Miastu Skierniewice –mówi Gabriela Małyszko z pływalni. Spółka w minionych latach organizowała bieg i tradycję wydarzenia chce podtrzymać także w tym roku.

– Z reguły brało w nim udział kilkadziesiąt osób. W tym roku forma jest bardzo okrojona – dodaje.

Celem biegu jest przepłyniecie 564 długości basenu. W wydarzeniu weźmie kilkanaście osób m.in. przedstawiciele Rady Miasta, spółek miejskich, sekcji pływackich. Bieg Pływacki będzie można obejrzeć w ramach transmisji online o godzinie 13.00.

Przypomnijmy od kilku dni skierniewicka pływalnia jest czynna dla klientów indywidualnych.

Od poniedziałku (15.02) oprócz hali basenowej można także korzystać z sauny (w godzinach 14.00-21.45 w dni powszednie oraz 9.00-21.45 w weekendy) oraz solarium (w godzinach 14.00-21.45 w dni powszednie oraz 9.00-21.45 w weekendy). Otwarty, od wtorku do piątku (14.00-21.45), a także w sobotę (10.00-18.00) jest także gabinet masażu.

W niedzielę odbędzie się już piąta edycja Biegu Jubileuszowego. Uczestnicy pokonają 30 kilometrów trasami wytyczającymi granice miasta. Uczestnicy spotkają się o godzinie 7.50 na parkingu przy Lidlu, 10 minut później w okolicach KFC. W obu miejscach można przyłączyć się do inicjatywy.

Organizatorzy apelują o bezpieczeństwo w trakcie biegu oraz przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Koszykarze AZS wiceliderami ligi żaków

Kadeci Ósemki gospodarzem ćwierćfinału...

Odszedł Janusz Urbański, działacz sportowy,...

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw kraju w...

Rusza triada biegowa 2021. W maju zakończenie...

Kadeci Ósemki walczą o ćwierćfinał mistrzostw...

Pływacy Nawy zdominowali zawody Wojewódzkiej Ligi...

Widok w grupie mistrzowskiej. Zespoły z powiatu...

Młodzież Widoku wróciła na boiska lig...