z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2021 | 17:31 komentarzy 1

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że jutro (19.02) nastąpi gwałtowne ocieplenie, możliwe są też opady deszczu. Tymczasem poziom wody w rzekach i zbiornikach już jest wysoki, a zmarznięta ziemia nie przyjmie nadmiaru wody.

Zalew skierniewicki, czy też rawski skuwa gruba warstwa lodu i śniegu.

Na stronie IMGW w przewidywanych ostrzeżeniach meteorologicznych na piątek, wydanym o godz. 12 czytamy: Szybkie topnienie pokrywy śnieżnej spowodowane wzrostem temperatury powietrza powyżej 0°C, trwającym przez co najmniej 2 doby, przy możliwym występowaniu opadów deszczu do 10 mm w ciągu doby.

Jak się okazuje w skierniewickim zalewie poziom wody już wcześniej został obniżony o 40 cm.

A jak w sąsiednim powiecie rawskim, w Zalewie Tatar?
W górnym zbiorniku poziom wody został obniżony o 40 centymetrów, a w dolnym o około 5 centymetrów. Spokojnie czekamy na cieplejsze dni – mówi Grzegorz Stefaniak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej.

Synoptycy ostrzegają mieszkańców naszego regionu przed zbliżającą się odwilżą. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego szybko zareagowało na zagrożenie organizując wideokonferencję z przedstawicielami wszystkich powiatów.

Celem spotkania było dokonanie oceny sytuacji przeciwpowodziowej oraz przygotowania jednostek samorządu terytorialnego do zagrożenia, które może powstać w wyniku prognozowanych na drugą część tygodnia wzrostu temperatury powietrza i roztopów – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Samorządowcy zapewniają, że na terenie powiatu skierniewickiego i rawskiego sytuacja jest monitorowana i nie występują w chwili obecnej zagrożenia powodziowe. Jak dotąd nie ma również powodów, by obawiać się podtopień. 


Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kriss J. 1 6 dni temuocena: 67% 

  Muszą wypompować i zmagazynować jak susza będzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3571 sekundy