Pływacy UKS Nawa Skierniewice start w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas Grand Prix Pucharu Polski zakończyli z rekordami życiowymi i miejscami na podium. Na zdjęciu z trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim.

Pływacy UKS Nawa Skierniewice start w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas Grand Prix Pucharu Polski zakończyli z rekordami życiowymi i miejscami na podium. Na zdjęciu z trenerami Marcinem Sarną i Arturem Zakrzewskim. (fot. UKS Nawa)

Bardzo długo, bo aż 22 miesiące czekali pływacy na powrót do rywalizacji w 50. metrowej pływalni. W weekend reprezentacja UKS Nawa Skierniewice rywalizowała w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski.

– Pandemia to bardzo trudny okres dla zawodników, trenerów, rodziców, organizatorów zawodów pływackich – ocenia Marcin Sarna. – Po blisko 22 miesiącach zawodnicy powrócili do rywalizacji w Grand Prix Puchar Polski na pływalni 50 metrowej – dodaje.

Weekendowe zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim były pierwszymi z czterech zaplanowanych zawodów kwalifikacyjnych do lipcowych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021. Do udziału w wydarzeniu głosiło się 940 zawodników z całej Polski.

– To był prawdziwy maraton pływacki. Zawody w sobotę skończyły się przed godziną 23.00, natomiast w niedzielę już o 8.00 rano odbywała się rozgrzewka – opowiada trener Sarna.

Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników UKS Nawa Skierniewice. Dziewiętnastoosobowa ekipa ze Skierniewic pokazała siłę i charakter.

– Grad rekordów życiowych wskazuje, że pomimo panujących obostrzeń udało się wykonać pracę, która przyniosła wymierne efekty – zauważa trener.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje 14-letnia Pola Drążkiewicz, która 2- krotnie zajęła trzecie miejsce w konkurencjach 100 metrów i 200 metrów stylem klasycznym, oraz 16-letnia Joanna Świderska, trzecia na swym koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

Klub UKS Nawa w Ostrowcu reprezentowali: Michał Brodowski, Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Paulina Dudek, Julia Furmańska, Kamil Goździk, Sebastian Głowacki, Natalia Górska, Jarosław Jankiewicz-Delgado, Gracjan Kostański, Jakub Lesiński, Nadia Lipowska, Mikołaj Maszewski, Weronika Michalik, Michalina Rutkowska, Inez Sarna, Bartosz Stefanowski, Oliwia Zakrzewska, Joanna Świderska.

Na uwagę zasługują także: 4. miejsca Julki Furmańskiej na 200 metrów stylem motylkowym i Zuzanny Denisiewicz na 200 metrów grzbietem i 400 stylem zmiennym, 5. pozycja Weroniki Michalik na 50 metrów stylem klasycznym, 6. pozycje Natalii Górskiej na 50, 100 i 200 metrów grzbietem, czy Sebastiana Głowackiego na 200 metrów grzbietem, 7. miejsca Oliwii Zakrzewskiej na 100 metrów stylem grzbietowym i 200 motylkiem i Nadii Lipowskiej na 100 metrów stylem dowolnym.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Szkolna Liga Pływacka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA