z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 marca 2021 | 13:00 komentarzy 1
Na terenie całej gminy karty do głosowania roznosili sołtysi. Po jej wypełnieniu można ją było wrzucić do jednej z 12 urn umieszczonych na terenie całej gminy. Można tez było oddać głos online, ale z tej możliwości skorzystało tylko 30 osób. Pomijając głosy nieważne gmina Bolimów opowiedziała się za przywróceniem praw miejskich.

Na terenie całej gminy karty do głosowania roznosili sołtysi. Po jej wypełnieniu można ją było wrzucić do jednej z 12 urn umieszczonych na terenie całej gminy. Można tez było oddać głos online, ale z tej możliwości skorzystało tylko 30 osób. Pomijając głosy nieważne gmina Bolimów opowiedziała się za przywróceniem praw miejskich. (fot. Dariusz Dzik)

To miały być w miarę łatwe i przyjemne w temacie konsultacje społeczne. Komuś jednak bardzo zależało, żeby Bolimów nie był znów miastem. Jego niechęć była tak mocna, że posunął się do prawdopodobnego fałszerstwa.

Od 12 do 22 lutego na terenie gminy zostały przeprowadzone korespondencyjne konsultacje społeczne. Konsultacje objęły dwa tematy: przywrócenie praw miejskich dla Bolimowa oraz wybudowanie węzła drogowego na skrzyżowaniu autostrady A2 i drogi wojewódzkiej 705 w gminie Bolimów. Konsultacje były prowadzone w dwóch formach ankiet papierowych oraz arkusza online. Wybór formy oddania głosu był indywidualną decyzją uczestnika. Frekwencja  wyniosła 47 proc. Po zliczeniu głosów okazało się, że mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko staraniom Bolimowa o odzyskanie praw miejskich – 728 osób zagłosowało za odzyskaniem praw miejskich, 766 przeciwko. Natomiast bardzo stanowcze poparcie zyskała budowa węzła autostradowego – 1001 osób powiedziało „tak”, 489 było przeciw.

– Mieliśmy wątpliwości co do prawidłowości oddania wszystkich głosów – mówi Patryk Kołosowski, zastępca wójta gminy Bolimów. – Sprawdziliśmy wszystkie karty do głosowania i okazało się, że w jednej miejscowości wróciło do nas więcej kart niż wydaliśmy, i okazało się, że 97 głosów oddano na kartach niewydanych przez urząd gminy.

Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu "Głosu" z 11 marca, który możesz też kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 1 3 miesiące temuocena: 80% 

  Co pan Sołtys wioski powie na ten temat ? Bo miasto Bolimów sołtysowi głosu nie da.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Nowe miejsce, jeszcze więcej możliwości

Jest kasa na kilka dróg

Sprawdź, które urzędy będą otwarte

Nie rżnijcie już tych lasów!

Miód z serca bolimowskiej puszczy

Ruina przy rondzie psuje estetykę otoczenia

Gmina Bolimów dokończy drogę do Miedniewic

Z empatią podchodzą do wszystkich problemów

Odsłonili w przeddzień rocznicy powstania w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA