MIRBUD drugim największym wykonawcą dróg w Polsce. GDDKiA opublikowała ranking

Łączna wartość inwestycji realizowanych dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przez 20 największych graczy na rynku wynosi łącznie 48,5 mld zł. Największy portfel zleceń drogowych zgromadziła grupa Budimex. Na drugim miejscu jest konsorcjum Mirbudu i Kobylarni.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała poprzedni rok w zakresie realizacji inwestycji i przedstawiła plany na najbliższe miesiące i lata. Z przedstawionych danych wynika m.in., że jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na budowę 347 km dróg.

GDDKiA przedstawiła listę 20 największych wykonawców, którzy budują drogi w Polsce. Opublikowany ranking  pokazuje kto realizuje inwestycje drogowe, ale wskazuje także na wielkość poszczególnych wykonawców - podkreśla publiczny inwestor.

MIRBUD wraz ze spółką zależną Kobylarnia ze swoim portfelem zamówień znalazł się na drugim miejscu w rankingu wykonawców najbardziej zaangażowanych finansowo na kontraktach inwestora.

Konsorcjum  realizuje inwestycje warte 5,81 mld zł, z czego ponad 1 mld zł to prace już wykonane. W tym roku konsorcjum zakończy m.in. odcinek S5 Białe Błota – Szubin, który kontynuuje po zerwaniu kontraktu z włoską firma Impresa Pizzarotti.

Jeśli chodzi o nowe kontrakty, MIRBUD będzie realizować m.in. odcinki A18 od węzła Żary Zachód do węzła Iłowa oraz od granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego do węzła Golnice (tu dodatkowo z Budpolem). Konsorcjum Mirbudu i Kobylarni odpowiada też za S1 Dankowice – Suchy Potok. Buduje także m.in. autostradę A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

Tuż za podium wśród największych wykonawców są (kolejno): Polaqua 4,25 mld zł), Mostostal Warszawa w konsorcjum z firmą Acciona (4,06 mld zł), Strabag (3,80 mld zł), Mota Engil (3,63 mld zł), Mosty Łódź (2,60 mld zł), Astaldi (2,19 mld zł) oraz PTU Intercor (1,90 mld zł).

Druga dziesiątka to firmy: Aldesa, Warbud, GP Mosty, Stecol Corporation, Trakcja PRKiI, Polbud Pomorze, Toto, Unibep, Fabe Polska i Rubau Polska.
 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała w 2021 r. oddanie do ruchu 385 km nowych tras. W 2021 r. do użytku ma zostać oddanych prawie 40 km autostrad, ponad 308 km dróg ekspresowych oraz niemal 38 km pozostałych dróg krajowych.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Czym tu się chwalić. puszyć ? Lokalnie miał zastąpić w województwie , powiecie stare skierniewickie SKB i dawać ludziom pracę lokalnie . Tego nie ma i nie widać ! , do dziś !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Seat 133 kontra PF126p 2 ponad rok temuocena: 80% 

  Nie tylko drogi. Mirbud buduje także obiekty np magazynowe...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Anette Funicelli "My heart Beame od Age" 1 ponad rok temuocena: 100% 

  A będzie w Skierniewicach Osiedle Sterowców?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA