Wygodne materace w Szczecinie - czym się kierować przy zakupie?

Najważniejszym elementem sypialni jest materac: to on w głównej mierze wpływa na komfort snu. Jeśli będzie wygodny, rano będziemy pełni energii. Jaki materac wybrać? Pomagamy w zakupie idealnego materaca! Poznaj nasze wskazówki i ciesz się komfortowym snem.

Materac piankowy czy sprężynowy – jaki wybrać?

Kupując materac w Szczecinie, musimy podjąć kilka ważnych decyzji. Pierwszą z nich jest wybór rodzaju materaca. Najbardziej popularne są materace piankowe oraz sprężynowe. Który z nich jest wygodniejszy? Nie możemy odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Nowoczesne materace piankowe są zbudowane z pianki lateksowej, termoelastycznej, wysokoelastycznej lub z połączenia pianek. Pianka lateksowa, którą znajdziemy w materacu Hilding Melody, jest najlepsza dla alergików: nie zbiera kurzu i przepuszcza powietrze, dzięki temu niweluje ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Pianka termoelastyczna, z której zbudowany jest np. materac Hilding Salsa, daje wrażenie przyjemnego otulenia. Z kolei pianka wysokoelastyczna gwarantuje niezwykłą sprężystość i elastyczność. Materac Hilding Modern zawiera aż dwa rodzaje pianek wysokoelastycznych twardą i bardzo twardą, dzięki temu jest polecany dla osób o podwyższonej wadze, nawet do 140 kg.

Materace sprężynowe to przede wszystkim materace kieszeniowe i multipocket. Są zbudowane ze sprężyn umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach. Dzięki temu każda z nich pracuje niezależnie, a powierzchnia materaca ugina się tylko w miejscu nacisku, tak jak np. w materacu Hilding Makarena.

Jeśli interesują nas wysokiej klasy materace w Szczecinie, na Materaceszczecin.eu znajdziemy szeroki wybór produktów renomowanej marki Hilding Anders. Jest to szwedzka marka, która weszła do Polski i zdobyła zaufanie klientów. Zaprezentowaliśmy już kilka modeli materacy tego producenta, na stronie znajdziemy jeszcze więcej propozycji.

Jak dobrać twardość materaca?

Przy zakupie materaca w Bydgoszczy na Materacebydgoszcz.eu trzeba też zwracać uwagę na twardość materaca. Producenci stosują zwykle czterostopniową skalę twardości, od H1 do H4. Materace H1 (miękkie), są dedykowane osobom o wadze do 60 kg. Materace H2 (średnio miękkie), preferują użytkownicy ważący od 60 do 80 kg. Materace H3 (średnio twarde) powinny wybierać osoby o wadze od 80 do 100 kg. Z kolei materace H4 (twarde), będą najlepszym wyborem przy nieco wyższej wadze ciała, powyżej 100 kg.

 

Jeśli trudno jest nam dokonać wyboru, możemy zdecydować się na materac dwustronny o dwóch stopniach twardości. Takim materacem jest np. materac Hilding Conga, zbudowany z aż czterech różnych pianek.

Rozmiar materaca również ma znaczenie!

Istotną rolę przy wyborze materaca odgrywa również jego rozmiar. Standardowa szerokość materaca pojedynczego to 80 cm, a podwójnego – 140 cm. Największy rozmiar materacy Hilding Anders to 180x200 cm.

Prawdą jest, że im większy jest materac, tym większy jest komfort snu. Dlatego jeśli możemy sobie pozwolić na łóżko z dużym materacem, warto to zrobić! Zwłaszcza że na większej powierzchni do spania łatwiej jest znaleźć najzdrowszą dla nas pozycję. To ważne szczególnie kiedy cierpimy na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Na stronie internetowej zdrowykregoslup.pl przeczytamy, co jeszcze możemy zrobić, aby ulżyć naszym plecom. Zakup materaca Hilding Anders będzie bez wątpienia pierwszym krokiem na drodze do wygodniejszego, lepszego snu.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA