Po pierwszej wiosennej kolejce spotkań w skierniewickiej okręgówce sezon został wstrzymany. Na jak długo? Czas pokaże.

Po pierwszej wiosennej kolejce spotkań w skierniewickiej okręgówce sezon został wstrzymany. Na jak długo? Czas pokaże. (fot. Adam Michalski)

– Nie mamy wyjścia, musimy wstrzymać rozgrywki piłkarskie na poziomie klasy okręgowej i niższych – mówi Adam Kazimierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W związku z wprowadzanymi od soboty (20.03) zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa Łódzki Związek Piłki Nożnej wstrzymuje rywalizację w okręgówce, a także przesuwa inaugurację na niższych poziomach. Zgodnie z terminarzami będą prowadzone rozgrywki w III i IV lidze, a także w ligach dziecięco-młodzieżowych.

– Mamy aż 72 zespoły na poziomie klasy okręgowej w łódzkim i ponad 100 w A klasie. Przez dwa dni rozmawialiśmy ze wszystkimi przedstawicielami klubów w województwie, pytaliśmy, czy byliby w stanie przystąpić do rywalizacji na zasadach wprowadzonych w życie od soboty. Część z nich w związku z obostrzeniami, zamknięciem obiektów, nie miałaby możliwości prowadzenie treningów oraz udziału w rozgrywkach – ocenia prezes Kazimierczak.

Wstrzymanie klasy okręgowej i opóźniona inauguracja na niższych poziomach spowodują, że w kolejnych miesiącach kalendarz spotkań będzie bardziej napięty.

W klasach okręgowych oraz A i B odwołane zostają dwie pierwsze kolejki, zaplanowane na weekendy 20-21 oraz 27-28 marca. Na inny termin zostaną także przełożone mecze z weekendu wielkanocnego (3 kwietnia).

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że pojawią się problemy, ale musimy pamiętać też o tym, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego jak długo będzie trwała sytuacja, z którą musimy się zmierzyć. Póki co mówimy tu jedynie o trzech terminach, dla których będziemy musieli znaleźć alternatywy w kolejnych miesiącach rozgrywek – dodaje prezes Kazimierczak.

W weekend (20-21.03) w ramach 21. kolejki miały odbyć się spotkania: GLKS Wołucza – Pogoń Bełchów, Mazovia Rawa Mazowiecka – Pogoń Godzianów, Olimpia Jeżów – Unia II Skierniewice, Juvenia Wysokienice – Macovia Maków, Olympic Słupia – Widok Skierniewice, GLKS RZD Żelazna – Victoria Bielawy, Orlęta Cielądz – Olimpia Chąśno, GKS Bedlno – Pelikan II Łowicz, Korona Wejsce – Zryw Wygoda.

Identyczne decyzje podjęły inne wojewódzkie związki piłkarskie. Część z nich, także i Łódzki Związek Piłki Nożnej zdecydowała się na kontynuację rozgrywek w IV lidze.

Także w grupie I trzeciej ligi rywalizacja toczyć się będzie zgodnie z terminarzem.

Rywalizacja w IV lidze oraz w grupie I trzeciej ligi toczyć się będzie zgodnie z terminarzem.

– W tym przypadku również decydujące było stanowisko zainteresowanych klubów, które w komplecie zadeklarowały, że spełnią wszystkie wymagania dotyczące prowadzenia treningów i rozgrywania meczów w okresie zaostrzonych przepisów pandemicznych – dodaje.

Zgodnie z piątkowym rozporządzeniem nie zostaną wprowadzone zmiany w rozgrywkach młodzieżowych, które będą toczyć się tak, jak wcześniej zaplanowano, bez konieczności wprowadzania korekt w terminarzach.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia przegrała z Legią

Czwartki lekkoatletyczne ruszą w maju?

Unia pewnie awansowała do półfinału...

Stypendia sportowe przyznane. Medalistka mistrzostw...

Skier-Vis Business Center Skierniewice w finale...

Skier-Vis Business Center Skierniewice od...

Dłuższa przerwa piłkarzy. Rywalizacja zamrożona...

Siatkarki powalczą o II ligę

Imponująca forma Unii. Trzecia wygrana w trzecim...