Joanna Świderska jest jedną z trzech zawodniczek UKS Nawa powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego. (fot. UKS Nawa )

Pływacy UKS Nawa Skierniewice, w miniony weekend walczyli o medale w Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego. Podczas dwudniowej (20-21-03.2021) rywalizacji w olimpijskiej pływalni Politechniki Łódzkiej zawodnicy ze Skierniewic wywalczyli 23 tytuły mistrzów województwa, 26 tytułów wicemistrzowskich i 26 brązowych medali.

W zawodach wzięło udział 384 pływaków, skierniewicka drużyna była jedną z najliczniejszych, miasto reprezentowało 32 zawodników.

– W trakcie uroczystego rozpoczęcia zawodów władze Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego uroczyście podsumowali rok 2020. Prezes Dagmara Zielińska oficjalnie pogratulowała zawodnikom uzyskanych w ubiegłym roku rekordów Polski i województwa, podziękowała za kwalifikacje do Kadry Narodowej, Kadry Narodowej Juniorów oraz Wojewódzkiej Kadry Młodzika – ocenia Marcin Sarna, trener UKS Nawa.

Nagrodzeni zawodnicy ze Skierniewic to Alicja Ulicka, Joanna Świderska, Zuzanna Denisiewicz (Kadra Narodowa PZP), Alicja Rodziewicz – rekordzistka okręgu łódzkiego w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym, Weronika Lesiak, Bartek Karwat, Julian Pietrowski (Kadra Wojewódzka) oraz powołany do sztabu kadry wojewódzkiej trener Bartłomiej Miśta.

Podczas zawodów medale dla UKS Nawa zdobyło aż 21. zawodników zawodniczek.

Aż 7 medali wywalczyła Natalia Górska: złoto na 50 metrów stylem dowolnym, srebrne krążki na: 50 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym oraz brąz na 200 metrów stylem grzbietowym.

Alicja Rodziewicz zdobyła 4 medale, wszystkie złote, na dystansach: 100 metrów stylem motylkowym, 50 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem grzbietowym.

Joanna Świderska ukończyła start z dorobkiem 7. medali: złotymi na 100 metrów stylem motylkowym, 50 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem motylkowym, srebrnymi na 100 metrów stylem motylkowym oraz brązowymi na 100 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem dowolnym

Zuzanna Denisiewicz zdobyła 5 medali, złote na 50 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylami grzbietowym i zmiennym. Ponadto dołożyła srebro na 100 metrów stylem motylkowym.

Jakub Lesiński wywalczył 4 medale. Złoto na 50 metrów stylem grzbietowym, srebro na 100 i 200 metrów grzbietem i brąz na 100 metrów stylem dowolnym.

Jarosław Jankiewicz-Delgado ukończył start z 3. krążkami, złotym, srebrnym i brązowym, odpowiednio na dystansach: 800 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym i 1500 metrów stylem dowolnym.

W dorobku Nadii Lipowskiej jest 5 medali (2 złote, srebrny i 2 brązowe), odpowiednio na dystansach: 200 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem dowolnym.

Weronika Lesiak wywalczyła 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy) na dystansach: 100 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem klasycznym, 200 metrów stylem zmiennym, 200 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem grzbietowym.

Gracjan Kostański ukończył start z dorobkiem 4 medali (złoto, 2 srebra i brąz), na dystansach: 50 metrów stylem klasycznym, 200 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem grzbietowym.

Paulina Dudek zdobyła 4 medale: złoto na 100 metrów stylem grzbietowym oraz brązowe krążki na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym oraz 200 metrów stylem grzbietowym.

Jan Michalak zdobył 2 medale, złoto na 200 metrów stylem zmiennym i srebro na 100 metrów stylem klasycznym.

Pola Drążkiewicz zdobyła srebrne medale w konkurencjach: 200 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem klasycznym.

Oliwia Zakrzewska zakończyła start z 4. medalami (3 srebrne i brązowy). Srebra zdobyła na: 50 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem grzbietowym. Skierniewiczanka brąz uzyskała na 50 metrów stylem motylkowym.

Bartłomiej Karwat zdobył 3 srebrne i 1 brązowy medal, odpowiednio w konkurencjach: 50 metrów stylem grzbietowym, 400 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem grzbietowym.

Julia Furmańska zdobyła srebro na dystansie 800 metrów stylem dowolnym i brąz na 200 metrów stylem motylkowym.

Inez Sarna zdobyła 4 brązowe medale: 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem grzbietowym.

Sebastian Głowacki dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium po wyścigach na 200 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem klasycznym.

Bartosz Stefanowski zdobył brąz na 100 metrów stylem motylkowym. Kamil Goździk zdobył brąz na 50 metrów stylem grzbietowym. Michalina Rutkowska wywalczyła brązowe medale na 100 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem klasycznym. Weronika Michalik zdobyła brąz na 200 metrów stylem zmiennym.