z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2021 | 11:27 komentarzy 1
Zdaniem burmistrza Rawy Mazowieckiej w drugim etapie trasa powinna przejść od ronda do drogi 707.Część trasy przechodziłoby przez tereny Pukinina. Musi być gotowa koncepcja tego odcinka. Bez niej nie ma szans na realizację pierwszego etapu.

Zdaniem burmistrza Rawy Mazowieckiej w drugim etapie trasa powinna przejść od ronda do drogi 707.Część trasy przechodziłoby przez tereny Pukinina. Musi być gotowa koncepcja tego odcinka. Bez niej nie ma szans na realizację pierwszego etapu.

Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej proponuje budowę obwodnicy miasta. Starosta rawski Józef Matysiak podbija stawkę i mówi też o południowym obejściu miasta. Sądząc jednak po komentarzu radnej z Pukinina samorządowcy będą mieli problem z przekonaniem wsi do projektu.

W tegorocznym budżecie miasta Rawa Mazowiecka zapisano 700 tys. złotych na wykonanie dokumentacji projektowej pierwszego etapu budowy obwodnicy w północno-wschodniej części miasta. Według gotowej już koncepcji obwodnica wychodziłaby z ul. Mszczonowskiej w okolicy bloków socjalnych. Następnie przechodziłaby pod trasą S8, aby w okolicy ulicy Aleksandrówka połączyć się z trasą na Białą Rawską, czyli drogą 725, tutaj powstałoby rondo. Zdaniem burmistrza w drugim etapie trasa powinna przejść od ronda do drogi 707 prowadzącej do Nowego Miasta n. Pilicą.Część trasy przechodziłoby przez tereny gminy.

W rozmowie z nami włodarz miasta podkreślił, że już teraz musi być gotowa koncepcja tego odcinka. Bez niej nie ma szans na realizację pierwszego etapu inwestycji. Liczy na pozyskanie pieniędzy z budżetu województwa łódzkiego, bo obwodnica łączyłaby drogi wojewódzkie. Radni miejscy PiS proponują krótszą trasę od ulicy Batorego do ronda Unii Europejskiej.

Starosta rawski Józef Matysiak podbija stawkę i mówi o koncepcji budowy południowej obwodnicy miasta. Czyli przedłużenia jej nie tylko do trasy 707, ale dalej do drogi 726 na Opoczno. Podkreśla, że ten wariant był już rozważany przed laty.

– Pomysł radnych trudno nazwać obwodnicą to raczej łącznik. Chociaż może i słuszny. Koncepcję burmistrza jest ciekawa, ale warto spojrzeć szerzej – ocenia starosta.

Wójt gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik rozmawiał z burmistrzem o inwestycji.

– Przekazałem radnym, że jest taka idea. Zaprosimy burmistrza na spotkanie z nimi. Nie wyobrażam jednak sobie, aby podejmować kroki bez konsultacji z mieszkańcami Pukinina, czy zmieniać plan zagospodarowania bez rozmów z nimi – podkreśla wójt.

Decydenci będą mieli trudnych orzech do zgryzienia. Kamila Bors, mieszkanka Pukinina i radna gminy Rawa Mazowiecka komentuje plany miasta: – Kategorycznie sprzeciwiam się koncepcji puszczenia obwodnicy przez nasze tereny. Niech władze miasta swoje plany realizują na terenie Rawy. Burmistrz Irla chce usunąć ruch tranzytowy z miasta i podrzucić go nam. Tym samym uderzyć w rozwój Pukinina, w powstające osiedle domów jednorodzinnych. Czy jesteśmy gorsi od mieszkańców miasta? Mamy się truć spalinami. Obwodnica skieruje większy ruch przez naszą miejscowość, gdy tymczasem walczę, w imieniu mieszkańców, o rondo, spowolnienie i zmniejszenie ruchu w Pukininie.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~co za bzdury! 1 2 miesiące temuocena: 67% 

  Kto to wypisuje? Szczepański pewnie sądząc po stylu tego gniota ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Posprzątali wokół starego młyna

Spełnia swoje marzenia na morzu

Najlepsi w 2020 roku docenieni finansowo

Ściana Śmiechu w prezentacji Energicznych...

Trochę Lema podczas bibliotecznej gry

Mazowsze. Wiadomości z regionu_ odc. 187

Niedziela na rajdzie rowerowym

Polała się krew! Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Wymień elektrośmieci na rośliny

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA