KGW Krosnowa najlepsze!

Konkurs „Wielkanocna Baba z Łódzkiego” ogłoszony przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach został rozstrzygnięty. Najpiękniejszą babę upiekło KGW w Krosnowie.

Zmagania konkursowe polegały na wypieku tradycyjnej wielkanocnej baby z mąki pszennej, która pochodziła ze zboża uprawianego na poletkach demonstracyjnych ŁODR Bratoszewice. Mąka została dostarczona do każdego Koła Gospodyń Wiejskich, które zgłosiło chęć udziału w konkursowych zmaganiach. Celem konkursu było zachęcenie KGW oraz producentów do kultywowania polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z okresem Wielkiej Nocy, zobrazowanie dbałości o poczucie tożsamości kulturowej, pielęgnowanie szacunku dla tradycji ludowych oraz propagowanie domowego przygotowania tradycyjnych wypieków związanych z wielkanocnym dziedzictwem kulinarnym.

Konkursowe formularze zgłoszeniowe przesłało 51 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego, natomiast do ostatecznej oceny konkursowej dostarczonych zostało 49 bab wielkanocnych.

Ostatecznie ustalono następujące wyniki konkursu „Wielkanocna Baba z Łódzkiego”: I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Krosnowie (powiat skierniewicki), II miejsce - KGW w Czechach (powiat zduńskowolski), III miejsce – KGW Jordanowianki (powiat brzeziński).

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 1 kwietnia, który możesz też kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA