z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2021 | 08:23 komentarzy 2
Krzysztof Wardzyński jest zawodowym kierowcą. podkreśla, e drogowcy muszą zadbać o bezpieczeństwo na tym fragmencie trasy

Krzysztof Wardzyński jest zawodowym kierowcą. podkreśla, e drogowcy muszą zadbać o bezpieczeństwo na tym fragmencie trasy "72". (fot. Włodzimierz Szczepański)

Kierowcy jadący z trasy powiatowej Ścieki-Skoczykłody mają tylko kilka sekund na bezpiecznie przejechanie skrzyżowania z drogą krajową „72”. Widoczność ograniczają im ekrany dźwiękochłonne. Drogowcy zapewniają, że lustro na skrzyżowaniu nie rozwiąże problemu, mają lepszy pomysł.

– 6 sekund. Tyle ma czasu kierowca, gdy chce przejechać przez skrzyżowanie. Mierzyłem czas od momentu, gdy zobaczymy samochód wyjeżdżający za tych ekranów. Ale... 6 sekund dotyczy aut jadących prawidłowo, 70 km/h – mówi Krzysztof Wardzyński, mieszkaniec pobliskiej wsi.

W jego ocenie po drugiej stronie trasy „72”, (czyli przy jej skrzyżowaniu z ul. Jeżowską) powinno stanąć lustro. Mieszkaniec Ścieków dodaje jeszcze jeden postulat. Apeluje, aby służby powiatowe lepiej oznakowały drogę przez wieś do Skoczykłód. Czy drogowcy zignorują jego uwagi?

– Nie planujemy montażu lustra, które przy takim ukształtowaniu drogi, jaki mamy w tym miejscu i dopuszczalnej prędkości (nawet z uwzględnieniem zmiany) nie zdałoby egzaminu – informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy mają lepszy pomysł. Planują doświetlić przejście dla pieszych i wprowadzić nowe ograniczenie prędkości, do 50 zamiast do 70 km/h. Chcą przeprowadzić poważniejszą inwestycję.

– Zmiany, jakie zamierzamy w tym miejscu wprowadzić będą polegały, przede wszystkim na wymianie ekranów dźwiękochłonnych z pełnych na przezroczyste na odcinku nie krótszym niż 60-80 metrów w pobliżu skrzyżowania – dodaje Zalewski.

Kiedy realizacja tych planów? I co zrobi Powiatowy Zarząd Dróg w Rawie Mazowieckiej - czytaj w bieżącym wydaniu "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy". Do pobrania wersja elektroniczna - TUTAJ

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Katarzyna 2 8 miesięcy temu

  A wy znowu "w Ściekach". Widać że redaktor albo nie tutejszy, albo niedawno kształcony (czytaj: nie dokształcony). Tubylcy od zawsze mówią: "na Ściekach" i z tego co mnie uczono (a polonistki miałam zawsze bardzo dobre i ocenę z polskiego bardzo dobrą), tak należy mówić i pisać. Chyba że zmieniono zasady w języku polskim - w takim wypadku proszę o podpowiedź, gdzie można znaleźć te zmienione zasady. Co do meritum sprawy, to zgadzam się z przedmówcą. Mieszkańcy Ścieków są bardzo cierpliwi. Na wszystko zawsze muszą czekać bardzo długo, ale może to i dobrze, bo to znaczy, że prominenci nie mają tutaj swoich interesów i dzięki temu żyje się spokojniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec 1 8 miesięcy temu

  Spokojnie, spokojnie... Ścieki 30 lat czekały na ciąg pieszo jezdny czy jak go tam zwał, tak więc cierpliwość mieszkańców jest ich domeną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Wróciły do podopiecznych Wspólnej Troski

Mecz na szczycie siatkarskich rozgrywek dla...

Jak smakują Sadkowice? Mają smak chleba z...

Daleki marsz do normalności

Mazowsze. Wiadomości z regionu.

Pływackie igrzyska, dominacja Dziewiątki

Bus zderzył się z autobusem szkolnym

"Nie załatwiłem żonie awansu"

Fundacja "Chodźmy Razem" kończy działalność