wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2021 | 11:00
Wąska i nierówna droga jest niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Po jej przebudowie znacznie poprawi się tam bezpieczeństwo.

Wąska i nierówna droga jest niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Po jej przebudowie znacznie poprawi się tam bezpieczeństwo. (fot. Beata Pierzchała)

To dopiero drogowy boom. Dzięki zewnętrznym dofinansowaniom w gminie Maków niemal w jednym czasie przebudowywane będą trzy drogi.

Powiatowa droga relacji Pszczonów – Chlebów (nr 1319E) pójdzie na pierwszy ogień, bo w tym przypadku jest już rozstrzygnięty przetarg. Od momentu jej parafowania wykonawca ma pięć miesięcy na realizację zadania. Na półkilometrowym odcinku w Pszczonowie powstanie dwumetrowej szerokości chodnik.

Druga powiatowa droga powiatowa, która miała szczęście i dostała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, to także droga na terenie gminy Maków (nr 1310E) na odcinku od miejscowości Słomków do granicy z powiatem łowickim o długości 3,887 km. W ramach przebudowy nastąpi poszerzenie jezdni do 6 m, ułożenie warstw bitumicznych na całej powierzchni szerokości jezdni, utworzenie obustronnych poboczy ziemnych o szerokości 1 m, odtworzenie istniejących rowów obustronnych.

Trzecia droga, to trasa gminna prowadząca z Makowa do Woli Makowskiej. Jest to jedna z ważniejszych dróg w gminie. Szacowany koszt to ponad 5,8 mln złotych, gmina otrzymała na ten cel 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Wnioskowaliśmy o 4 miliony złotych, ale oczywiście cieszymy się z przyznanej dotacji – mówi wójt Jerzy Stankiewicz. – Według naszych założeń ma to być inwestycja dwuletnia realizowana etapami. Pierwszy etap obejmie przebudowę drogi z Makowa do Makowa Kolonii, który zakończymy wybudowaniem wyniesionego skrzyżowania na ulicach Wiosenna i Akacjowa.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 8 kwietnia, który możesz też kupić TUTAJ 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

A więc referendum! Chcą odwołania wójta przed...

Policjanci z komendy w Rawie oraz z komisariatu w...

Świat znów ujrzał bolimowski kirkut

Mieszkańcy są zaniepokojeni. Policja czeka na...

Bociany wróciły do Przybyszyc

Będzie tężnia w Białej Rawskiej

Ruszyło wywłaszczenie, są pierwsze skargi do RPO

Gruntownego remontu nie będzie. W planach naprawa

Kto zniszczył boisko Olympica?