Krzysztof Krawczyk przyciągał na koncerty tumy. W ostatnich latach koncertował blisko Rawy, w Tomaszowie czy też Żyrardowie.

Krzysztof Krawczyk przyciągał na koncerty tumy. W ostatnich latach koncertował blisko Rawy, w Tomaszowie czy też Żyrardowie. (Fot. Archiwum)

– Krzysztof Krawczyk był niedoceniany. Uświadomiłam sobie to, po jego śmierci – mówi Danuta Dębska, nauczycielka muzyki, etnografka. Jarosław Prejs, muzyk o rockowej duszy dodaje: – To był mistrz. Wielki artysta. Oczywiście, że mieliśmy jego utwory w swoim repertuarze.

Radosław Ornafa to zdolny, nastolatek. Za parę lat może wyrosnąć na gwiazdę podobnie, jak jego cioteczny brat Jacek, który jest śpiewakiem operowym. Dwa lata temu chłopiec na konkurs wokalny w Łodzi przygotował utwór Krzysztofa Krawczyka – „Parostatek.

– Ten utwór wybrał synowi dyrektor MDK-u Grzegorz Klimczak. Idealnie pasował do Radka. Jeszcze ubraliśmy go w kapelusik. Jego wykonanie było wzruszające. Chłopiec śpiewający piosenkę, która wspominała lata 20-te, 30-te. W domu, gdy się przygotowywał, wysłuchaliśmy innych utworów Krawczyka. W moim pokoleniu trudno było go nie znać – opowiada mama Radka, Jolanta Ornafa.

Dodaje, że piosenki Krawczyka to dobrze opracowane utwory. Podobnie uważa Danuta Debska, nauczycielka muzyki, etnografka, znawca muzyki ludowej z okolic Rawy. Zdarzało się i jej nucić utwory Krzysztofa Krawczyka. Zwłaszcza że nie brakowało współczesnych aranżacji czy duetów

Skrót artykułu...

Więcej w bieżącym wydaniu "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy". Jesteśmy dostępni w wersji elektronicznej. Pobierz - TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nowy, szkolny kompleks sportowy otwarty

Rafał Rożek w sztabie trenerskim PZPN

Stanisław Linart nie będzie ubiegał się o...

Jubileuszowe bieganie po Bolimowskim Parku...

Młody Widok uległ Jutrzence

Ruszyła koszykarska karuzela 2023/2024

25-lat Fundacji Władysława Reymonta

Ruszyły „Sportowe Granty CPK”. W konkursie...

OSP Wysokienice ma nowy wóz strażacki

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA