z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2021 | 13:50
Fatalnej jakości droga sprawia wiele problemów kierowcom, ale praktycznie nie ma alternatywy dla tej trasy, więc wyboru nie ma.

Fatalnej jakości droga sprawia wiele problemów kierowcom, ale praktycznie nie ma alternatywy dla tej trasy, więc wyboru nie ma. (fot. Beata Pierzchała)

To droga łącząca powiat skierniewicki i żyrardowski. Od strony powiatu skierniewickiego w 2019 roku naprawiono połowę z przebiegającego przez gminę Bolimów 7-kilometrowego odcinka, druga część czeka na naprawę. Od strony powiatu żyrardowskiego nie dzieje się nic.

Na wysokości zjazdu do Woli Szydłowieckiej kończy się wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1326E Miedniewice-Bolimów. Drugi „skierniewicki” odcinek czeka na możliwość dofinansowania, ale jest na bieżąco naprawiany, natomiast „żyrardowskie” 2 kilometry stanowią dla kierowców wyzwanie.

– Mieszkańcy gminy Bolimów często wybierają tą drogę, żeby dojechać do Żyrardowa – mówi Łukasz Rzepecki, sołtys wsi Józefów w gminie Bolimów. – Sam jeżdżę tędy bardzo często, ale ostatnio to lepiej już polem przejechać niż tym żyrardowskim odcinkiem. Droga jest bardzo zniszczona, grozi nie tylko uszkodzeniem samochodu, ale także bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Tę drogę wybierają także ci, którzy z powodu wypadków muszą opuścić autostradę A2. Objazdy są wyznaczane najczęściej tą trasą, bo jest ona najbliżej. Powiat żyrardowski na razie nie planuje jej gruntownej modernizacji.

– Nie mamy na ten rok zaplanowanej tej drogi jako starostwo – mówi Robert Kordowski, z wydziału inwestycji Starostwa Powiatowego w Żyrardowie. – Część inwestycji należy do kompetencji Powiatowego Zarządu Dróg.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 15 kwietnia, który możesz też kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

A więc referendum! Chcą odwołania wójta przed...

Policjanci z komendy w Rawie oraz z komisariatu w...

Świat znów ujrzał bolimowski kirkut

Mieszkańcy są zaniepokojeni. Policja czeka na...

Bociany wróciły do Przybyszyc

Będzie tężnia w Białej Rawskiej

Ruszyło wywłaszczenie, są pierwsze skargi do RPO

Kto zniszczył boisko Olympica?

Mokra Prawa: Wrak wrósł już w ziemię