Mieszkańcy Góry dyskutują między sobą o niepokojących obserwacjach, koniecznie muszą też pamiętać o powiadomieniu policji, bo inaczej nie będzie odpowiedniej reakcji.

Mieszkańcy Góry dyskutują między sobą o niepokojących obserwacjach, koniecznie muszą też pamiętać o powiadomieniu policji, bo inaczej nie będzie odpowiedniej reakcji. (fot. Beata Pierzchała)

Na początku kwietnia jedna z mieszkanek miejscowości Góra, kiedy wstała w nocy, zobaczyła przez okno osobnika przechodzącego jej podwórkiem. Pobiegła po męża, ale kiedy wrócili nikogo już nie było. – Obawiamy się o swoje bezpieczeństwo – mówią mieszkańcy Góry.

Jakiś czas temu podobna sytuacja miała miejsce w sąsiednim Kochanowie. Mieszkańcy podejrzewają, że to złodzieje, którzy przychodzą na tzw. zwiady, by określić możliwość kradzieży. Szczególne obawy mają właściciele gospodarstw rolnych, posiadający na podwórzach cenne maszyny i urządzenia rolnicze. Poważny niepokój wzbudził pożar, który wydarzył się w kwietniowy wieczór w Górze. Spłonęła sterta słomy znajdująca się na polu w niedalekiej odległości od drogi i zabudowań. Mieszkańcy zaczęli się niepokoić.

– Jestem tym przestraszona, bo zobaczyć kogoś obcego na swoim podwórku nie jest niczym przyjemnym – mówi mieszkanka Góry, która chce pozostać anonimowa. – Poinformowałam o tym naszego dzielnicowego. Mam nadzieję, że policja będzie do nas częściej zaglądać.

Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach nie zanotowała w ostatnim czasie zwiększonej ilości zgłoszeń z tego terenu. Mimo że mieszkańcy są zaniepokojeni widocznie niechętnie dzwonią na policję. 

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 15 kwietnia, który możesz też kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Przez braki wody stracili klientów

Nawałnice w regionie! Zerwane dachy z budynków

Czy jest szansa na mural?

Mazowsze pomaga strażakom

Będzie drugi etap drogi w Rewicy

Nadal pielęgnują tradycję. Przewoziny w...

Inwestycje drogowe cieszą mieszkańców i...

Raj dla ekologów, w Ossie powstanie druga...

Nowe miejsce, jeszcze więcej możliwości

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA