z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2021 | 12:00 komentarzy 1
Jedną z tegorocznych inwestycji zrealizowanych w ramach funduszu sołeckiego będzie remont chodnika przy ulicy Klonowej w Godzianowie.

Jedną z tegorocznych inwestycji zrealizowanych w ramach funduszu sołeckiego będzie remont chodnika przy ulicy Klonowej w Godzianowie. (fot. Beata Pierzchała)

Pieniądze z funduszu sołeckiego są przeznaczane na inwestycje niewielkiej wartości w każdym sołectwie. Wójt gminy Godzianów uważa, że pieniądze na ten cel mogą być lepiej zagospodarowane.

Fundusz sołecki w gminie Godzianów, co roku przeznaczany jest na drobne wydatki w poszczególnych wsiach. Tymczasem na większe inwestycje brakuje pieniędzy.

– Uważam, że ten fundusz mógłby zostać wydany znacznie lepiej – mówi Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów. – Nie chodzi o odebranie go sołectwom, ale o racjonalne wydatkowanie. Uważam, że sołectwa dogadałyby się między sobą i z pewnością zdecydowałby o kolejności wydatkowania tych pieniędzy.

Chodzi o to, żeby pulę przeznaczoną na wszystkie sołectwa wydać w całości na realizację inwestycji w jednym sołectwie, co roku w innym. Wówczas można by zrealizować nawet wybudowanie potrzebnej drogi. Drobne potrzeby zostały już w większości zrealizowane, więc teraz warto by pieniądze wykorzystać na realizację potrzeb o szerszym znaczeniu.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 15 kwietnia, który możesz też kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 0 miesiąc temuocena: 100% 

  Większej głupoty nie słyszałem fundusz jest poto by mieszkańcy sołectwa bardziej się integrowali wspólnie działali a nawet własną pracą zwiększali wymiar inwestycji , taka była istota powstania funduszu. Nie wiem nawet czy fundusz można łączyć.Panu Możdze powiem niech nie opowiada bajek bo jak by nie miał wysoko postawionych lobbystów to w tej gminie nic by nie zrobił wystarczy z nim zamienić kilka zdań i wyłania się obraz człowieka bez ikry.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA