Wygodne materace w Stargardzie - czym się kierować przy zakupie?

Jedni mówią, że najważniejsze, aby miękko się spało. Drudzy znowu, że na twardym najzdrowiej. Kto ma w końcu rację? Jaki materac powinniśmy kupić? Jest to przecież kluczowy przedmiot całego mieszkania - spędzamy na nim średnio 8 godzin dziennie. Zależy od niego nasze zdrowie, więc pewnie jest jakiś sposób, aby dobrze go wybrać. I tak, są takie sposoby, ale koniec końców ważna jest znajomość swoich potrzeb.

Jaką twardość materaca wybrać?

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają swoje miękkie materace i na tych, którzy mogliby spać na podłodze, gdyż tak uwielbiają twarde posłanie. Która ze stron ma rację? Koniec końców - żadna, a przynajmniej nie w pełni, jak to ma się ze skrajnościami.

To, jak twardy będzie materac, zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości materiału, który go wypełnia. Kluczem jest dobranie takich parametrów, które zapewnią zdrowie kręgosłupa. Jak tego dokonać? Jest wiele sposobów, ale warto zaufać zaufanym producentom z wieloma certyfikatami jakości - jak na przykład Hilding. Ich technologia Pocket Plus zapewni odpowiednią, wielostrefową stabilizację kręgosłupa dla każdego. Jednak od czego zależy sama twardość?

Przede wszystkim zależy ona od wagi użytkownika. Im jest większa, tym twardszy powinien być materac - sprawi to, że będzie mógł pomóc zachować odpowiednią krzywiznę kręgosłupa. Materace na Materacestargard.pl odpowiedzą na potrzeby każdego. Warto wspomnieć, że materace miękkie polecane są głównie tylko dzieciom i osobom ze schorzeniami kręgosłupa.

Rodzaj materaca - jaki wybrać?

Nie ma jednej opcji, która będzie odpowiednia dla wszystkich. Nie zmienia to jednak faktu, że wybór rodzaju materaca jest kluczowy przy zakupie. Dziś najczęściej możemy się spotkać z różnego rodzaju piankami, jak i materacami sprężynowymi, które jednak przeszły długą drogę od czasów, gdy były to wielkie, masywne sprężyny. Dziś są one bardzo małe i dokładnie umiejscowione, aby idealnie podpierać ciało leżącego - tak właśnie działają sprężynki Pocket Plus w materacu Hilding Lambada.

Technologia Flexifoam, którą marka Hilding proponuje w swoich piankowych materacach sprawia, że dostosowują się one idealnie do ciała - są termoelastyczne, a więc oddziałują z ciepłem naszego ciała. Wybór materaca piankowego będzie odpowiedni dla każdego, kto śpi sam, gdyż w innym wypadku mogą one przenosić drgania wywołane przez drugą osobę.

Dla wszystkich, którzy cenią sobie czystość i higienę snu, warto wyposażyć się w materace lateksowe, które są hipoalergiczne i zapewniają bezpieczeństwo przed rozwojem bakterii. Materace na Materacegniezno.pl pozwolą na wybór odpowiedniego podłoża do spania dla każdego.

Dlaczego odpowiedni materac jest taki ważny?

Wszystko sprowadza się do tego, że nasz kręgosłup potrzebuje dobrej stabilizacji, aby zachować odpowiednią krzywiznę. Bez odpowiednio dobranego materaca, skończmy z bólem pleców, co odbije się też na naszym zdrowiu psychicznym. Samo niewyspanie może powodować obniżoną koncentrację i nastrój, co będzie się z czasem tylko nasilać.

Aby dbać o siebie i swój kręgosłup jak najlepiej, warto dowiadywać się coraz to nowych informacji - zdrowykregoslup.pl oferuje wiele porad i artykułów na te tematy. Dla własnego zdrowia powinniśmy do nich zasięgnąć, gdyż nie możemy działać bez odpowiedniej wiedzy w danym temacie - a już szczególnie, jeśli chodzi o nasze dobre samopoczucie.

 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

„Mały, ale talent!” po raz jedenasty w...

Recital fortepianowy Piotra Lary

Muzyczne podróże Chopina

Modowe graffiti. Warsztaty w CKiS

Rodzinny Rajd Rowerowy

Zamieszanie w krainie bajek i inne atrakcje

Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw

Finał ogólnopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w...

Gminny Dzień Rodziny był pełen atrakcji

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA