CORNING ogłosił plan budowy zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego włókna światłowodowe w Mszczonowie pod Warszawą.

CORNING ogłosił plan budowy zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego włókna światłowodowe w Mszczonowie pod Warszawą. (fot. corning)

–  Corning jest jedną z globalnych wiodących firm innowacyjnych. Cieszy nas, że taka firma wybrała Mszczonów na fabrykę włókna światłowodowego” – powiedział burmistrz Mszczonowa, Józef Kurek. – Najnowsza inwestycja świadczy o tym, że firma wysoko ocenia talent i zaangażowanie polskich pracowników – podkreślił.

Nowy zakład, jedna z największych tego typu fabryk w Unii Europejskiej, będzie oddany do użytku w 2022 roku, aby zaspokoić rosnący popyt na włókna światłowodowe.

Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych, użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń – mówi dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający Corning Optical Fiber and Cable. – Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych – podkreśla.

Od 2001 roku w Strykowie pod Łodzią działa już fabryka Corning, produkująca rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej.

Inwestycja w Mszczonowie podkreśla zaangażowanie firmy Corning we wspieranie planów rozwojowych naszych klientów w regionie, zapewniając niezawodność dostaw światłowodów. Cieszy nas, że możemy bazować na naszym dwudziestoletnim doświadczeniu zdobytym podczas działalności w Polsce, które nie byłoby możliwe bez wsparcia władz na szczeblu regionalnym i krajowym – podsumowuje Deutsch.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA