społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2021 | 15:56 komentarzy 4
Mówią: Chcemy być marką, która pozwoli nam, mieszkańcom województwa łódzkiego poczuć własną tożsamość, w tym wypadku poczuć ją także kubkami smakowymi poprzez niezwykle bogate w smaki piwo z Browaru Kolejowe.

Mówią: Chcemy być marką, która pozwoli nam, mieszkańcom województwa łódzkiego poczuć własną tożsamość, w tym wypadku poczuć ją także kubkami smakowymi poprzez niezwykle bogate w smaki piwo z Browaru Kolejowe.

Miasto Skierniewice nie sprawiło nam żadnych problemów jeśli chodzi o wykorzystanie wizerunku dworca. Grafiki przedstawiające skierniewicki dworzec są w pełni naszego autorstwa – mówią twórcy piwa, którego marka kojarzyć się będzie ze Skierniewicami a na rynek trafić ma w maju. Mówią: "Postawiliśmy na współpracę z pobliskim browarem Maryensztadem, którego właściciel Marcin Małecki pochodzi ze Skierniewic".

Właściciele Browaru Kolejowe - Konrad Dąbrowski i Mateusz Grzybczyński zajmowali się przez pewien czas hobbystycznym warzeniem piwa w warunkach domowych. Podczas jednej z pogawędek padł temat funkcjonowania browarów w Polsce i zagranicą.

– Okazało się, że to jedna z tych rozmów, w których jedno odpowiednie zdanie wypowiedziane w odpowiednim czasie i do odpowiedniej osoby, staje się lokomotywą do działania poważnego projektu. Pozostało się porządnie przygotować: wertowaliśmy normy prawne, pracowaliśmy nad finansami i co najważniejsze – zebraliśmy wspaniały zespół, dzięki któremu będziemy mogli już od maja serwować mieszkańcom Skierniewic, ale także Łodzi, Koluszek i innych łódzkich miast wspaniałe Piwo Kolejowe. Postawiliśmy na współpracę z pobliskim browarem Maryensztadem, którego właściciel Marcin Małecki pochodzi ze Skierniewic

– opowiadają.

Właścicielami, a zarazem pomysłodawcami całego projektu są Mateusz Grzybczyński i Konrad Dąbrowski. Złoty napój warzy doświadczony piwowar Darek Grabowski.

– Razem możemy wypuścić niezwykłe, lokalne piwa, które przypadną do gustu zarówno zwykłym, skierniewickim fanom dobrego browaru, ze względu na swoja przystępność, jak i najbardziej wytrawnym piwoszom mogącym delektować się złożonością smaków – słyszymy. Piwo Kolejowe na rynek trafi już w maju. Startujemy z dwoma rodzajami - IPĄ, którą nazwaliśmy "Bagaże IPAsażerowie" - oraz Kazbekiem Lagerem, noszącym miano "Stacja Kazbek Lager". Druga pozycja jest tym bardziej interesująca, że użyty do niej chmiel, jest niemalże niespotykany w naszym kraju, a i w skali Europy należy do rzadkości.

– Zakulisowo dodam, że wkrótce po majowej premierze szykujemy jeszcze jeden naprawdę fajny produkt mówi Konrad Dąbrowski.

„Chcemy, aby była to marka ludzi, taką o jakiej nasi klienci pomyślą z dumą i szczerą satysfakcją, taką jaka pomoże nam w budowaniu naszej łódzkiej (mam na myśli województwo) tożsamości. Staramy się słuchać odzewu ludzi na nasze pomysły, co możemy robić chociażby przez nasz fanpage na Facebooku, czy profil na Instagramie. Prosty przykład, pierwszy z brzegu – w ostatnim czasie opublikowaliśmy etykietę naszej IPY z dworcem skierniewickim. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym odbiorem, jednak pojawiły się wśród naszych obserwujących sugestie odnośnie tego, co można byłoby dodać, by prezentowały się jeszcze lepiej. Właśnie zajmujemy się przygotowaniem nowych etykiet, z wprowadzonymi, zaproponowanymi przez nich zmianami. Jeśli ludzie czują, że mają na coś wpływ, staje się to poniekąd bardziej ich, a jeśli ludzie czują, że coś jest bardziej ich, to zaczynają to traktować niczym drobną cząstkę siebie samych. To z kolei pozwala na zbudowanie pewnej tożsamości, naszej, lokalnej tożsamości. Powiedzmy sobie szczerze: nasz region ma relatywnie słabo rozbudowane poczucie spójności. Gdy pomyślimy o południu Polski, to od razu na myśl przychodzą góry, gdy o północy każdy widzi Bałtyk latem w pełnej krasie”.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Ignac 3 ponad rok temuocena: 80% 

  Tytuł newsa „Skierniewice przypadną do gustu piwoszom?” to powinna być fotka naszego dworca.Tłumaczenie redakcji,że artykuł jest o piwie mega słabe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marcin 2 ponad rok temuocena: 75% 

  Szanowna Redakcjo, co za wtopa. Piszecie o Skierniewicach a zdjęcie pochodzi z dworca PKP w Koluszkach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tom 1 ponad rok temuocena: 83% 

  Haha dworzec w Koluszkach najfajniejszy, chyba ta blacha falista :P

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Redakcja 0 ponad rok temuocena: 63% 

  Browar jest w Koluszkach, żadna wtopa. I nie piszemy o Skierniewicach a piwie, które na etykiecie ma to miasto:) PS. To jasne, że nasz dworzec jest najpiękniejszy i nie pomylisz go z żadnym innym:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS