Wybierz żelazko parowe

Jeśli nie cieszą Cię efekty prasowania, to najwyższy czas na wybór żelazka parowego. Praca z tym urządzeniem jest lekka, przyjemna i zawsze kończy się sukcesem. W czym tkwi sekret takiego żelazka?

Bezcenna para wodna - zmiękcza i odświeża każdą tkaninę

Żelazko parowe w wielu domach wyparło żelazko tradycyjne. Nieestetyczne zagniecenia znikają zaraz po przyłożeniu gorącej stopki, a efekt pracy jest perfekcyjny. Dlaczego tak się dzieje? Jest to możliwe dzięki skraplającej się parze wodnej, która wnika w głąb tkaniny i rozluźnia spięte włókna. Nie trzeba więc wiele czasu ani siły,aby wymięta bluzka czy marynarka nabrała idealnego kształtu już po kilku pociągnięciach żelazkiem. Co więcej, tkanina staje się nie tylko dobrze wyprasowana, ale też jest zabezpieczona przed przypaleniem i nadmiernym błyszczeniem. Używając żelazka parowego, można mieć również pewność, że pod wpływem połączenia wysokiej temperatury i wilgotności znikają szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie żelazka?

Jeśli masz zamiar kupić dobre żelazko parowe, zrób szczegółowy research rynku sprzętu AGD. Sprawdzaj pomocne rankingi i oferty dobrze zaopatrzonych sklepów: https://morele.net/kategoria/zelazka-94/, w których zawsze znajdziesz wiele istotnych wskazówek co do zakupu. Szukaj informacji na temat stopki żelazka. To podstawa dobrego prowadzenia i uzyskania satysfakcjonujących efektów. Najlepsze są te, wykonane na bazie ceramiki, teflonu bądź szafiru.

Kolejny czynnik, na który trzeba zwracać szczególną uwagę to moc żelazka. Jeśli urządzenie ma służyć do codziennego, niewymagającego prasowania, wystarczy moc 2000 W. Do zadań specjalnych używaj żelazka ze znacznie większą mocą, czyli ok. 3000 W. Im większa moc żelazka, tym szybciej urządzenie się nagrzewa i pracuje znacznie wydajniej. Przy stercie rzeczy do prasowania mocne żelazko parowe jest czymś niezbędnym. Pomoże sprawniej i szybciej uporać się z pracą.

Wato również zwrócić uwagę podczas wyboru żelazka parowego na pojemność zbiorniczka na wodę. Im jest większy, tym lepiej, bo nie ma potrzeby ciągłego uzupełniania. Najpopularniejsze modele wyposażone są w zbiorniczki wodne 350-400 ml.

Siła uderzenia pary w żelazkach parowych to bardzo ważny parametr techniczny. Siła ta wpływa na skuteczność pojedynczego wyrzutu pary, która głębiej wnika w tkaninę. Obok tego parametru jest jeszcze jeden, od którego również zależy jakość prasowania. To siła ciągłego wytwarzania pary, która powinna wynosić minimum 40 g/min. Wiadomo, że im wyższy wskaźnik, tym lepiej.

Oprócz ww. parametrów technicznych są jeszcze inne, takie jak system antywapienny, blokada kapania czy automatyczne wyłączanie podczas dłuższej chwili nieużywania. Jeśli wybierzesz żelazko dopasowane idealnie do swoich potrzeb, wtedy prasowanie stanie się dla Ciebie niezwykle przyjemną i efektywną pracą.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Porady specjalistów

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła?

Na torze do przyszłości: Dlaczego kariera w...

Dyskutowali o wypaleniu zawodowym

Egzekucja także z pensji minimalnej?

Elektroniczna dokumentacja pracownicza

Wsparcie na utworzenie miejsca pracy

JEJ WYSOKOŚĆ SUKIENKA

2 w 1 na działkach, czyli malinotruskawka lub...

Wiemy, która szkoła najlepiej przygotowuje do...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA