z powiatu

Bolimów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2021 | 12:44 komentarzy 2
W tym roku już trzeci raz będą rozdawane paczki żywnościowe, właśnie do urzędu dojechało kilkaset kilogramów produktów spożywczych.

W tym roku już trzeci raz będą rozdawane paczki żywnościowe, właśnie do urzędu dojechało kilkaset kilogramów produktów spożywczych. (fot. Beata Pierzchała)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest takim miejscem, gdzie można przyjść z każdym problemem. Bolimowski GOPS otacza opieką około stu osób. Ostatnio pracownicy borykają się z coraz większa przemocą zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Ośrodek pomocy społecznej jest czasem ostatnią deską ratunku. Jeśli pracownicy nie mogą pomóc na miejscu z pewnością skierują do instytucji, która będzie najlepsza w danym momencie.

– Nie zdarzyło się, żebyśmy na jakimś problemie polegli – zapewnia Janina Werle, kierownik GOPS w Bolimowie. – Jeśli okazuje się, że nie damy rady pomóc na miejscu odsyłamy do konkretnej instytucji, nawiązujemy mnóstwo kontaktów, które pomagają naszym podopiecznym w sytuacjach kryzysowych. Ostatnia fala przemocy, którą notujemy na naszym terenie, jest ściśle związana z epidemią covid19. Nie dotyczy to tylko rodzin z dziećmi, ale przede wszystkim są to rodziny wielopokoleniowe, które mieszkają razem i na okrągło przebywają w swoim towarzystwie. Niekiedy dochodzi do eskalacji złych emocji i wówczas mamy do czynienia z przemocą. W zeszłym roku założyliśmy w związku z tym 14 niebieskich kart, cztery już zdjęliśmy, bo jest lepiej, ale w dziesięciu rodzinach nadal mamy trudną sytuację.

Ośrodek jest też instytucją, gdzie można liczyć na pomoc materialną i żywnościową. GOPS współpracuje z wieloma instytucjami, między innym, łowickim oddziałem Caritasu, skierniewickim Ametystem, stowarzyszeniem „Wspólna troska”, dzięki którym potrzebujący otrzymują wsparcie żywnościowe.

W ubiegłym roku GOPS w Bolimowie wydał w sumie 15,5 tony artykułów spożywczych. Wydano je 92 rodzinom, w tym 25 osobom samotnym, 15 rodzin z osobą niepełnosprawną i 17 rodzin wielodzietnych.  

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Głosu" z 29 kwietnia, która można kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Dixi 1 2 miesiące temu

  A to chyba tak na prima aprilis spóźnione. Nie zgadzam się z tym. Pomagają gdy już muszą, jak idzie do nich taki przysłowiowy Kowalski to traktują go jakby przyszedł ich okraść. Ale znajomym potrafią nagiąć prawo i jak to ładnie się nazywa " odpowiednio zinterpretować przepisy " albo je lekko ominąć. Pokazują, że jak się chce to się da- tylko trzeba chcieć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dobry zart 0 2 miesiące temuocena: 100% 

  heheh dobry naprawdę dobry żart

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Dług za śmieci wynosi już 100 000 złotych

Nowe miasto na mapie naszego powiatu

Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. Co z...

Kino plenerowe zaprasza na piątkowe seanse

Nieprawdopodobna historia z powiatu...

Przez braki wody stracili klientów

Nowe miejsce, jeszcze więcej możliwości

Jest kasa na kilka dróg

Sprawdź, które urzędy będą otwarte

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA