Pływacy UKS Nawa urodzeni w latach 2008-2010 odnieśli w Opocznie wielki sukces. Wygrali klasyfikację generalną Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Na zdjęciu Alicja Rodziewicz dwukrotna złota medalistka zawodów.

Pływacy UKS Nawa urodzeni w latach 2008-2010 odnieśli w Opocznie wielki sukces. Wygrali klasyfikację generalną Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Na zdjęciu Alicja Rodziewicz dwukrotna złota medalistka zawodów. (fot. UKS Nawa)

Aż 12 medali wywalczyli pływacy UKS Nawa podczas zawodów pierwszej rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Znakomity start skierniewickiej reprezentacji przełożył się na triumf w klasyfikacji generalnej imprezy, która odbyła się w czwartek (29.04) w Opocznie.

Podczas odbywających się w Opocznie (29.04) zawodów pierwszej rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików dorobek medalowy UKS Nawa to 8 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe krążki. Skierniewiczanie wygrali klasyfikację generalną zawodów.

Indywidualnie było znakomicie. Dwa złote medale w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym zdobyła Alicja Rodziewicz. Wynik klubowej koleżanki powtórzyła Maria Urbanek, która także dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Złote krążki wywalczyła na dystansach 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym.

Najlepsza w swojej konkurencji była także Weronika Lesiak, która zdobyła złoto na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Dwa medale, złoty i srebrny wywalczyła Lena Wieczorek. Sukcesy osiągnęła w konkurencjach 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem motylkowym. Srebro wywalczył Bartłomiej Karwat w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym. Anna Sypniewska zdobyła brąz na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, a Julian Pietrowski był 3. na 50 metrów stylem motylkowym.

Skierniewiczanie zdobyli także wiele cennych miejsc tuż za podium.

Weronika Lesiak zajęła 4. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, Anna Sypniewska był 4. w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Bartłomiej Karwat 4. w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Julian Pietrowski 6. w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, Kamila Sałuda 4. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, Alicja Kubik 6. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, Karolina Leszczyńska 5. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, a Zuzanna Petrykowska 4. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.

Więcej o występie skierniewiczan w Opocznie w pierwszym majowym wydaniu (6.05).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Już w sobotę Festiwal Triathlonu Rawa Mazowiecka...

Po roku przerwy wraca Triathlon Skierniewicki!

Zespoły Ósemki w finałach mistrzostw Polski

Pływacy UKS Nawa w krajowej ścisłej czołówce

Kadra niemal kompletna. Remis Unii z drugoligowcem

Znamy pary pucharu Polski 2021/2022 na szczeblu...

Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego

Inauguracja sezonu 2021/2022 w skierniewickiej...

Początek sezonu 2021/2022 w I grupie III ligi

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA