Arboretum w Rogowie zaprasza

(fot. Beata Pierzchała)

W majowy weekend namawiamy do wizyty w arboretum w Rogowie. To miejsce szczególnie warte odwiedzenia wiosną, z szaleństwem barw i zapachów budzącej się przyrody. Jest tu jedna z największych w Polsce kolekcji drzew i krzewów pochodzących nie tylko z Europy Środkowo-Wschodniej, ale całego świata.

 

Najłatwiej dojechać samochodem. Arboretum położone jest około 1,5 km od trasy nr 72 Łódź-Rawa Mazowiecka. Jadąc nią we wsi Marianów trzeba skręcić na północ i jechać do końca drogi, a potem skręcić w prawo i w lewo, by wyjechać wprost na parking.

Do arboretum można również wybrać się pociągiem. Na stacji Rogów zatrzymują się pociągi relacji Łódź Fabryczna-Skierniewice oraz szereg pociągów relacji Łódź Fabryczna-Warszawa Wschodnia. Wychodząc z budynku dworca należy udać się w lewo, a następnie podążać drogą wzdłuż torów kolejowych, biegnących w kierunku Skierniewic. Dojście ze stacji do ogrodu zajmuje około 15 minut, a trasa jest oznaczona żółtymi strzałkami.

Jednak najprzyjemniej pojechać do Rogowa rowerem. Trasa ze Skierniewic liczy około 35 km w jedną stronę. Jedziemy przez Maków i Lipce Reymontowskie, gdzie ulicą Reymonta dojeżdżamy do skrzyżowania z Wiatraczną, skręcamy w nią, mijamy po lewej stronie muzeum i kilkadziesiąt metrów dalej odbijamy w lewo, w polną drogę na Zagórze (drogowskaz). Półtora kilometra dalej mijamy skrzyżowanie z drogą asfaltową, a po kilkudziesięciu metrach, gdy droga asfaltowa skręca w lewo, wjeżdżamy w polną drogę na wprost, która prowadzi do Krosnowy. Po wyjechaniu na asfalt skręcamy w prawo obok kapliczki, przecinamy tory kolejowe i tuż za przejazdem skręcamy w drogę w lewo, przez Bonarów w kierunku wsi Przyłęk Duży. Tam na skrzyżowaniu jedziemy prosto (po prawej stronie widzimy pomnik Reymonta), po minięciu lasu kierujemy się w lewo i jesteśmy w Rogowie. Za przejazdem kolejowy skręcamy w lewo, do arboretum.

W soboty i niedziele arboretum otwarte jest od godz. 10 do 20, w pozostałe dni od 7 do 18. Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 8 zł, rodzinny (dwa bilety normalne i dwa ulgowe plus dzieci do 6 lat) – 40 zł.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Turysta 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Do autora tego artykułu. Współcześnie podawanie dojazdu w sposób - skręć w lewo lub prawo, omiń ten słupek itd ... , to analfabetyzm. Większość osób jadąca samochodem ma nawigacje i należy podać dokładny adres lub współrzędne GPS. Pozdrawiam MK

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~420_SKUNK_420 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Logo Arboretum w Rogowie jest bardzo podobne do liści najwspanialszej rośliny na świecie :P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA