Środowisko biegaczy już w maju będzie mogło wziąć udział w dwóch wydarzeniach. Na zdjęciu regularnie biegający w imprezach triady Artur Kamiński, Rafał Pająk i Bartłomiej Pająk, najlepsi w Biegu Zielonego Jabłuszka w 2019 roku.

Środowisko biegaczy już w maju będzie mogło wziąć udział w dwóch wydarzeniach. Na zdjęciu regularnie biegający w imprezach triady Artur Kamiński, Rafał Pająk i Bartłomiej Pająk, najlepsi w Biegu Zielonego Jabłuszka w 2019 roku. (fot. Adam Michalski)

Czyżby do uczestników skierniewickiej triady biegowej wreszcie uśmiechnęło się szczęście? Po przeniesieniu z listopada na marzec Biegu Niepodległości ostatecznie finał triady 2020 ma odbyć się 30 maja. Wcześniej ruszy nowy cykl, na 16 maja zaplanowany jest Bieg Zielonego Jabłuszka.

– Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 byliśmy zmuszeni kilkukrotnie przełożyć Bieg Niepodległości, który miał się odbyć 11 listopada 2020 roku, a później w niedzielę 21 marca  – mówi Marek Kujawski, prezes OSiR. – Ostatecznie wydarzenie odbędzie się w niedzielę 30 maja – dodaje.

Chętnych do podjęcia biegowej rywalizacji w nowym terminie jest póki co ponad 80 biegaczy. Prawie 100. zadeklarowało udział w pierwszym etapie triady biegowej 2021.

Rywalizacja w majowym Biegu Niepodległości toczyć się będzie w parku przy ulicy Sienkiewicza na 5-kilometrowej trasie. Bieg będzie finałem triady z 2020 roku.

Wcześniej, nad zalewem Zadębie, 16 maja odbędzie się inauguracja nowego cyklu. Bieg Zielonego Jabłuszka rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów, a trasa rywalizacji prowadzić będzie alejkami wokół zalewu.

W Skierniewicach trwają także zapisy do pozostałych wydarzeń triady biegowej: Nocnego Półmaraton (czerwiec), IV Skierniewickiej Dziesiątki im. Edmunda Jaworskiego (sierpień) i Biegu Niepodległości (listopad).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Już w sobotę Festiwal Triathlonu Rawa Mazowiecka...

Po roku przerwy wraca Triathlon Skierniewicki!

Zespoły Ósemki w finałach mistrzostw Polski

Pływacy UKS Nawa w krajowej ścisłej czołówce

Kadra niemal kompletna. Remis Unii z drugoligowcem

Znamy pary pucharu Polski 2021/2022 na szczeblu...

Dziesiątka im. Edmunda Jaworskiego

Inauguracja sezonu 2021/2022 w skierniewickiej...

Początek sezonu 2021/2022 w I grupie III ligi

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA