z miasta

Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2021 | 16:51 komentarzy 1
Skierniewiccy harcerze, mimo deszczu, wyszli na ulice miasta z biało-czerwonymi goździkami i balonami.

Skierniewiccy harcerze, mimo deszczu, wyszli na ulice miasta z biało-czerwonymi goździkami i balonami. (fot. Joanna Młynarczyk)

Uroczyste świętowanie Dnia Flagi (2 maja) w Skierniewicach pokrzyżowała pogoda. Ulewny deszcz uniemożliwił rozwieszenie biało-czerwonej flagi na terenie ogrodu Muzeum Historycznego Skierniewic. Nie odbył się także planowany przelot awionetką nad miastem z liczącą 19,8 m długości flagą.

Harcerze dzielnie walczyli, o godz. 9 flaga była jeszcze zawieszona, nie mniej jednak nasiąknięta wodą zaczęła opadać i z samej powagi do symbolu flagi narodowej, ostatecznie została zdjęta – informuje Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic.

Jednocześnie zmienione zostały zasady konkursu, jaki muzeum ogłosiło.

Każdy, kto posiada flagę w domu, zachęcamy aby zrobił sobie z nią zdjęcie i wysłał na adres muzeum. Jutro na stronie internetowej muzeum galeria zostanie udostępniona w sieci i do 5 maja będzie można oddać głos na wybrane zdjęcie – informuje dyrektor muzeum i zaprasza do udziału w zabawie.

Szósty raz organizujemy święto flagi i po raz pierwszy pogoda tak poważnie nam przeszkodziła – przyznaje Liwia Małczak, komendant Hufca ZHP Skierniewice.

Zgodnie z planem, harcerze wyszli z balonami i kwiatami na ulice (mieli do rozdania 150 balonów i 400 biało-czerwonych goździków), ale nie udało im się wszystkich rozdać przechodniom. Nie odbył się także planowany przelot awionetką nad miastem, która miała ciągnąć za sobą flagę liczącą 19,8 m długości.

Pozostało nam tylko powspominać Święto Flagi z ubiegłych lat – mówi Liwia Małczak. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się nadrobić, doszyjemy 19,8 m flagi z 2020 roku oraz kolejny fragment z tego roku, by tradycja doszywania flagi została zachowana – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~dziewięć 1 miesiąc temu

  Mistrz drugiego planu z brzuchem i telefonem...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA