W ubiegłym roku było gorąco! Podczas tegorocznej edycji zapowiada się podobnie. Na scenie obejrzymy klipy pięciu finałowych zespołów, które powalczą o zwycięstwo.

W ubiegłym roku było gorąco! Podczas tegorocznej edycji zapowiada się podobnie. Na scenie obejrzymy klipy pięciu finałowych zespołów, które powalczą o zwycięstwo. (fot. Joanna Młynarczyk)

Rock May Festival w XX odsłonie zbliża się wielkimi krokami. Impreza rozpoczynająca w Skierniewicach sezon koncertowy odbędzie się 8 maja. Na scenie Poloneza zagrają formacje rockowe z Torunia, Ełku, Warszawy, Krakowa i Wrocławia, ale niestety bez udziału publiczności.

To będzie mocne, rockowe granie na wysokim poziomie – podkreśla Mirosław Sumiński, koordynator festiwalu z CKiS. – Jestem zadowolony z tegorocznych eliminacji. Zachęcam, żeby usiąść prze ekranem komputera i posłuchać, bo zapowiada się naprawdę ciekawy koncert – zachęca.

Organizowana od 2002 roku w Skierniewicach impreza koncertowo – konkursowa służy promocji muzyki rock`n`rollowej. W tym roku komisja kwalifikacyjna miała za zadanie przesłuchanie nagrań 49 kapel nadesłanych z całej Polski.

Brana była pod uwagę melodia, poziom gry na instrumentach i wokal, który jest rzeczą bardzo indywidualną – zwraca uwagę Mirosław Sumiński.

Komisja postanowiła zakwalifikować do konkursu następujące zespoły: Underdog Band z Torunia, Crack z Ełku, Klangor z Warszawy, Lecter z Krakowa oraz Methopia z Wrocławia. W rezerwie, która powstała na wypadek, gdyby któryś z zakwalifikowanych zespołów nie mógł przyjechać 8 maja do Skierniewic znalazły się: Hook (Kielce), Othis (Koszalin), Pytki Doś (Wisła) oraz Wave Fall (Płońsk).

Jury wybierze zwycięskie zespoły, a oprócz tego, na swoje typy będzie mogła zagłosować publiczność. Nagroda publiczności, mimo, że festiwal odbędzie się online, zostanie przyznana zespołowi, który zbierze największą ilość głosów – zachęca do zabawy Mirosław Sumiński.

PROGRAM

13.00-14.00 – KLANGOR
14.30-15.00 – UNDERDOG
16.00-16.30 – METHOPIA
17.30-18.00 – LECT3R
19.00-19.30 – CRACK
20.00 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Szachiści Piątki zdominowali mistrzostwa...

Mieszkańcy Skierniewic mają w puszczy promenadę

Różne dziedziny sztuki spotkają się w...

Zatańczą podczas nocy świętojańskiej

Katedra ormiańska i jej twórcy – wernisaż...

W mieszkaniu ma wyciąg narciarski, a nawet...

Zalewaya – XI Plażowy Piknik Rodzinny

Kobieca zaradność potrafi zaskoczyć

Jazz w parku. Zagra O. P. New Orleans Blues Band

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA