z powiatu

Bolimów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 maja 2021 | 15:09 komentarzy 6
Ruina przy rondzie psuje estetykę otoczenia

(fot. Beata Pierzchała)

Wyjeżdżając z Bolimowa w stronę Sochaczewa, tuż przed rondem po lewej stronie, estetykę otoczenia psują walące się mury. To własność prywatna, która w części już została rozebrana.

Stara stodoła znajdująca się niemal w granicy jezdni jest własnością prywatną, ale od dawna już nieużytkowana. Budynek przez lata niszczał, wreszcie podjęto decyzję o jego częściowej rozbiórce.

– Ponieważ szczyt zagrażał bezpieczeństwu osób postronnych nasi strażacy, po zgłoszeniu policji, w porozumieniu z właścicielem tej nieruchomości, rozebrali zagrażającą część – mówi wójt Stanisław Linart. – Policja zgłosiła tę sprawę także do nadzoru budowlanego.

Niestety, właściciele działki nie mieszkają już w Bolimowie i trudno jest ich nakłonić do posprzątania pozostałości rozwalającego się budynku.

– Zaraz po zgłoszeniu policji byliśmy na miejscu, wykonaliśmy odpowiednią dokumentację i wysłaliśmy wezwanie do właścicieli, którzy mieszkają teraz w Tczewie – mówi Krystyna Szachogłuchowicz, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Skierniewicach.

Więcej na ten temat w "Głosie Skierniewic i Okolicy"z 13 maja, który kupisz także TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kowalski 6 2 miesiące temuocena: 50% 

  Teraz Urząd Gminy picuje rynek, odnawia przystanek autobusowy, dawny GOK, bo jak to sam zastępca wójta powiedział, trzeba postawić wszystko na lansowanie się, żeby dostać prawa miejskie i Bolimów musi za wszelką cenę wyglądać. (sesja nagrana -można obejrzeć na youtube). Cała reszta się dla UG nie liczy. Nie liczą się mieszkańcy i ich potrzeby. Jedna klika i to wszystko. Pomagają sobie i swoim "znajomym" a reszcie to tylko kłody pod nogi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~LimaK 5 2 miesiące temuocena: 67% 

  Zgadza się w 100% zastępca wójta to tylko lans na fb nic więcej. Puste słowa! Gmina idzie w kierunku burdelu. Zatrudnianie niekompetentnych osob w gminie z konkursem czy bez ale po znajomości. Pracownicy tylko siedza na fb w pracy i hihi haha.. tak jak wice. Modernizacja rynku nie nastąpi bo już brak pieniędzy. Nowy ośrodek kultury to zewnętrzna ruina. Gmina nastawiona na projekty zewnętrzne same przegrywa. Gok wyłączony w ogóle z działalności po prostu nic sie nie dzieje. Pademia w Bolimowie trwa już 1.5 roku nie wejdziesz do urzędu do gok. Cyrk. Rondo straszyło trwa większa niż pojazdy A teraz nie pasuje ruina. Na rynku sadzone kwiaty na przyjazd jakiegos marszałka którego zaprosiła soltyska znienawidzona w ug. Paranoja i żenada.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Skonsternowana 4 2 miesiące temuocena: 50% 

  Pani redaktor proszę przed napisaniem artykułu najpierw dobrze sprawdzić informacje, bo bzdury Pani pisze. Tak się składa, że znam właściciela osobiście i on nie mieszka w Tczewie. Po drugie, nie było tak, że gmina dzwoniła czy pisała do właściciela, żeby to rozebrać. To właściciel wielokrotnie prosił władze gminy, aby zburzyć część od drogi, bo zagraża uczestnikom ruchu drogowego. Dopiero po kilku prośbach łaskawie ktoś z gminy przyjechał to obejrzeć i zadzwonił po OSP, aby właśnie tą część zburzyć. Szkoda, że estetyki otoczenia owa stodoła nie psuła, kiedy właściciel starał się, aby organy publiczne, które wydawały decyzję o budowie ronda wykupiły też ten kawałek ziemi ze stodołą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 3 2 miesiące temuocena: 50% 

  Bo jak by zaczęli robić porządek z tą ruderą to zaraz będzie protest pewnego sołectwa...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec Bolimowa 2 2 miesiące temuocena: 50% 

  Strata rudera stała tam o wiele wcześniej,niż powstało rondo,skoro tak wam przeszkadza to trzeba było wcześniej o tym pomyśleć jak powstawało rondo,a nie teraz żalicie się w gazecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 1 2 miesiące temuocena: 50% 

  typowe podejście do tematu jak zecwszystkim

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

GKS Rawka Bolimów już nie zagra?

Dług za śmieci wynosi już 100 000 złotych

Nowe miasto na mapie naszego powiatu

Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. Co z...

Kino plenerowe zaprasza na piątkowe seanse

Nieprawdopodobna historia z powiatu...

Przez braki wody stracili klientów

Nowe miejsce, jeszcze więcej możliwości

Jest kasa na kilka dróg