Miód z serca bolimowskiej puszczy

Pszczoły Krzysztofa Rybczyńskiego to rodowite warszawianki. Przygoda z pasieką zaczęła się w pobliżu Parku Szczęśliwickiego, gdy pasieka się rozrosła pszczela rodzina przeniosła się do gospodarstwa kupionego na terenie Parku Bolimowskiego. Zmęczeni miastem właściciele pasieki wkrótce także zamieszkali w sielskim klimacie.

Pan Krzysztof pszczołami zajmujemy się, co najmniej od ponad 35 lat. Pasieka obecnie liczy ponad 100 rodzin i w dalszym ciągu się rozwija, bo udział w gospodarstwie zaczyna przejmować młode pokolenie. W sezonie pożytkowym pszczoły są wywożone w różne regiony kraju – Mazury, Roztocze itp.

Rodzina pszczela w trakcie sezonu, w zależności od pożytków i warunków pogodowych może wyprodukować spore ilości miodu. Pamiętać należy, że na wyprodukowanie jednego kilograma wosku pszczoły zużywają kilka kilogramów miodu, natomiast na własne potrzeby w ciągu sezonu owady potrzebują aż kilkadziesiąt kilogramów miodu.

– Zajmuję się sprzedażą miodu i pyłku w 100 procentach naturalnych, niedosładzanych cukrem, z pasieki moich rodziców położonej w samym sercu Puszczy Bolimowskiej – mówi Dorota Weikum, córka właściciela pasieki. – Zapraszamy po różne rodzaje miodów, mamy ich sporo. Najnowszym pomysłem na produkt pasieczny jest kremowanie miodów wzbogaconych o różne dodatki, na przykład miód wielokwiatowy z kurkumą i imbirem oraz pyłkiem pszczelim. Mamy też w ofercie miody kremowane wielokwiatowe z liofilizowaną cytryną, borówką i truskawką.

Więcej o pszczołach z bolimowskiej puszczy w papierowym "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 13 maja, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

100 lat OSP Sierzchów

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Ulica Kozia zamknięta. Konserwator nadzoruje...

Pierwszy miejski Dzień Dziecka w Bolimowie

Działki idą jak ciepłe bułeczki

Święto Rodziny w Strobowie

25 lat orkiestry dętej z Bolimowa

Nie ma dobrych wyborów, zawsze ktoś będzie...

Kiedyś przedszkole, teraz ma być lokal...