Miód z serca bolimowskiej puszczy

Pszczoły Krzysztofa Rybczyńskiego to rodowite warszawianki. Przygoda z pasieką zaczęła się w pobliżu Parku Szczęśliwickiego, gdy pasieka się rozrosła pszczela rodzina przeniosła się do gospodarstwa kupionego na terenie Parku Bolimowskiego. Zmęczeni miastem właściciele pasieki wkrótce także zamieszkali w sielskim klimacie.

Pan Krzysztof pszczołami zajmujemy się, co najmniej od ponad 35 lat. Pasieka obecnie liczy ponad 100 rodzin i w dalszym ciągu się rozwija, bo udział w gospodarstwie zaczyna przejmować młode pokolenie. W sezonie pożytkowym pszczoły są wywożone w różne regiony kraju – Mazury, Roztocze itp.

Rodzina pszczela w trakcie sezonu, w zależności od pożytków i warunków pogodowych może wyprodukować spore ilości miodu. Pamiętać należy, że na wyprodukowanie jednego kilograma wosku pszczoły zużywają kilka kilogramów miodu, natomiast na własne potrzeby w ciągu sezonu owady potrzebują aż kilkadziesiąt kilogramów miodu.

– Zajmuję się sprzedażą miodu i pyłku w 100 procentach naturalnych, niedosładzanych cukrem, z pasieki moich rodziców położonej w samym sercu Puszczy Bolimowskiej – mówi Dorota Weikum, córka właściciela pasieki. – Zapraszamy po różne rodzaje miodów, mamy ich sporo. Najnowszym pomysłem na produkt pasieczny jest kremowanie miodów wzbogaconych o różne dodatki, na przykład miód wielokwiatowy z kurkumą i imbirem oraz pyłkiem pszczelim. Mamy też w ofercie miody kremowane wielokwiatowe z liofilizowaną cytryną, borówką i truskawką.

Więcej o pszczołach z bolimowskiej puszczy w papierowym "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 13 maja, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

GKS Rawka Bolimów już nie zagra?

Dług za śmieci wynosi już 100 000 złotych

Nowe miasto na mapie naszego powiatu

Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. Co z...

Kino plenerowe zaprasza na piątkowe seanse

Nieprawdopodobna historia z powiatu...

Przez braki wody stracili klientów

Nowe miejsce, jeszcze więcej możliwości

Jest kasa na kilka dróg