Grupa skierniewickich pływaków podczas zawodów w Opocznie.

Grupa skierniewickich pływaków podczas zawodów w Opocznie. (fot. UKS Nawa)

Skierniewiccy pływacy z UKS Nawa w czwartek (20.05) okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej zawodów pływackiej ligi dzieci, które odbyły się w Opocznie. Do rywalizacji przystąpili najlepsi pływacy województwa łódzkiego z roczników 2010-2008.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Alicja Rodziewicz, która zdobyła złote medale na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym. Dublet wywalczyła także Weronika Lesiak, najlepsza w konkurencjach 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym.

Lena Wieczorek i Maria Urbanek także zakończyły udział w zawodach podwójnymi zdobyczami medalowymi. Lena wygrała wyścigi na dystansach 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym. Maria wygrała konkurencję 50 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym. Bartłomiej Karwat zdobył złoto na 50 metrów stylem grzbietowym i brąz na 200 metrów stylem zmiennym.

Skierniewiczanie notowali także bardzo dobre rezultaty, które pozwoliły zająć wysokie punktowane miejsca tuż za podium. Zuzanna Petrykowska zajęła 4. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, Karolina Leszczyńska była 4. w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym, Julian Pietrowski zajął 6. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym, Kamila Sałuda była 5. w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym i 6. na 100 metrów stylem klasycznym, Nikolina Maj była 6. w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym.

W Opocznie najlepsze były także skierniewickie sztafety. Na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym (rocznik 2010) bezkonkurencyjne była drużyna w składzie: M. Urbanek, K. Sałuda, N. Maj, L. Wieczorek. W konkurencji 4x50 metrów stylem dowolnym (rocznik 2008) wygrała ekipa w składzie: A. Rodziewicz, K. Nowak, Z. Petrykowska i W. Lesiak). Także najlepsze były dziewczęta w konkurencji 6x60 metrów stylem motylkowym (A. Rodziewicz, W. Lesiak, M. Lendzion, K. Leszczyńska, L. Wieczorek, M. Urbanek). Dobre 5. miejsce w konkurencji 4x50 metrów stylem dowolnym (rocznik 2009) wywalczyły: K. Leszczyńska, M. Lendzion, N. Kania, A. Popielarczyk.

Już w weekend skierniewiccy pływacy wezmą udział w kolejnych zawodach.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Szkolna Liga Pływacka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA