W pokoju nauczycielskim powstała jadalnia

(fot. Beata Pierzchała)

Do niedawna uczniowie szkoły podstawowej w Winnej Górze posiłki zjadali w klasach, ale udało się wygospodarować pomieszczenie, które przeznaczono na szkolną jadalnię. Teraz tylko trzeba ją odpowiednio wyposażyć.

– Nauczyciele przenieśli się do innego pomieszczenia, a w pokoju nauczycielskim jest stołówka – informuje Wioletta Miksa, dyrektor szkoły podstawowej w Winnej Górze. – Na razie stoją takie meble jakie mieliśmy czyli ławki, ale złożyliśmy wniosek do rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, dzięki któremu możemy wyposażyć jadalnię w nowe stoliczki, krzesełka, ale także kubeczki czy kosze.

Program „Posiłek w szkole i w domu” przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, ale celem programu jest również zapewnienie wsparcia finansowego organom prowadzącym publiczne szkoły w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

– Chcemy, żeby uczniowie jedli posiłki w miłych warunkach – mówi pani dyrektor. – Prowadzimy wyżywienie cateringowe, ale nie każdy z niego korzysta. Chcemy więc umożliwić zjedzenie kanapki i napicie się gorącej herbaty. Każdy będzie mógł skorzystać z naszej stołówki.

Więcej na ten temat w "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 27.05, e-wydanie można kupić TUTAJ 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA