Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 maja 2021 | 14:04 komentarzy 1

Skierniewiccy lekkoatleci zdobyli 7 medali mistrzostw województwa w kategorii U16 rozegranych w Łodzi. (fot. UKS Vis)

Podopieczni Jolanty Barskiej, Doroty Markowskiej, Joanny Korwek i Agaty Głuszcz z UKS Vis Skierniewice zaprezentowali bardzo wysoką formę podczas lekkoatletycznych mistrzostw województwa łódzkiego. W miniony weekend (29-30.05) w Bełchatowie i Łodzi rywalizowano w kategoriach U16, U14 i U12.

W mistrzostwach młodzików U16, które odbyły się w sobotę (29.05) w Łodzi skierniewiccy lekkoatleci zdobyli aż 7 medali. Na dystansie 110 metrów przez płotki (wysokość płotka 91,4 cm) złoty medal zdobył Bartosz Żaczkiewicz, który w finale ustanowił rekord życiowy 15.60 sek. Rezultat Bartka to póki co drugi wynik w Polsce na tym dystansie w kategorii U16. Srebrny medal w tej samej konkurencji zdobył Filip Nowicki, który w finale osiągnął czas 15.77 sek. (to piąty wynik w kraju). Poza podium na dystansie 110 metrów przez płotki uplasował się Ignacy Andrzejczak, a rezultat 16.79 sek. (nowa życiówka) dał mu 5. miejsce.

– Niestety wyniki z finału na 110 metrów przez płotki nie będą zatwierdzone w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, gdyż siła wiatru wynosiła + 3,2 m/sek. Zatwierdzone zostaną rezultaty z eliminacji, wówczas siła wiatru wyniosła +1,6 m/sek. - opowiada Jolanta Barska, opiekun lekkoatletów i najlepszy trener 2020 roku w Skierniewicach.

Skierniewiccy płotkarze wypadli bardzo dobrze na dłuższym dystansie 300 metrów. Złoty medal zdobył Filip Nowicki, który start zakończył rekordem życiowym 42.07 sek. (to drugi wynik w Polsce). Na 6. miejscu z życiówką 51.01 sek. rywalizację ukończył Mikołaj Biedrzycki.

Srebrny medal w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm zdobył Ignacy Andrzejczak. Taki wynik klasyfikuje skierniewiczanina w przedziale miejsc 9-14 w Polsce. W skoku w dal srebrno wywalczył Bartosz Żaczkiewicz z rezultatem 5.64 m.

Blisko mistrzowskiego złota była sztafeta sprinterów UKS Vis na dystansie 4x100 metrów. Czas 48.98 sek. dał złoto, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Mistrzowie z Aleksandrowa Łódzkiego osiągnęli rezultat 48.94 sek. – Walka trwała do ostatnich centymetrów, kibice szaleli, a nasz zespół był najgłośniejszy – opowiada Jolanta Barska.

Skierniewiczanie pobiegli w składzie: Michał Synajewski, Filip Nowicki, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz.

Srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 23.36 m zdobyła Maja Kosmatka. W tej samej konkurencji 6. miejsce (11.92 m) zajęła Emilia Jaworska. Ponadto w pchnięciu kulą 8. pozycję zajęła Maja Kosmatka (8.16 m). Na 7. pozycji rywalizację w konkursie skoku w dal zakończyła Marika Magdziarz (4.36 m). Ta sama zawodniczka zajęła 13. miejsce w biegu na 100 metrów z rekordem życiowym 13.91 sek. Dziewczęta w składzie Marta Maniakowska, Anna Brzozowska, Maja Kosmatka i Marika Magdziarz zajęły 11. miejsce w wyścigu sztafet na dystansie 4x100 metrów.

– Zawodnicy mogli startować w dwóch konkurencjach i w sztafecie – puentuje Jolanta Barska.

Dzień później (30.05) w Bełchatowie odbyły się mistrzostwa województwa w kategoriach U14 i U12. Do rywalizacji przystąpiła 22. osobowa drużyna UKS Vis, która zdobyła 11 medali. Z sukcesami startowali także młodzi lekkoatleci z Akademii Młodych Sportowców DIEGO.

O występach młodszych zawodników w najnowszym (3.06) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".