z powiatu

Godzianów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2021 | 12:38 komentarzy 20
To właśnie na tej działce miał zostać wybudowany sklep. Inwestor wycofał się z tego pomysłu.

To właśnie na tej działce miał zostać wybudowany sklep. Inwestor wycofał się z tego pomysłu. (fot. Beata Pierzchała)

– Muszę przyznać, że jestem tą informacją zawiedziony – mówi wójt. – Dla nas Dino to nie tylko dodatkowy sklep. Ale także wpływ podatków do budżetu czy ogólnodostępny parking. Sieć handlowa Dino zrezygnowała z inwestycji w Godzianowie.

Sieć marketów Dino rozrasta się coraz bardziej. Klienci oczekują, że sklep będzie blisko nich, więc praktycznie w każdej gminie powiatu skierniewickiego powstał lub powstaje taki market. Mieszkańcy gminy Godzianów nie będą mogli jednak robić zakupów na miejscu, bo mimo już ustalonej lokalizacji, inwestor się wycofał.   

Przedstawiciel firmy Dino spotkał się w tej sprawie ze starostą.

– Podczas rozmowy postawiliśmy warunki, które firma miała spełnić – informuje Mirosław Belina, starosta powiatu skierniewickiego. – Między innymi na własny koszt mieli wykonać ekspertyzę dwóch obiektów mostowych – w Godzianowie i w Zapadach, oraz dołożyć do ewentualnego remontu. Nie mogę dopuścić, żeby po droga jeździły samochody, które mają nadmierny tonaż, bo to zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Więcej na ten temat w "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 3 czerwca, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 19

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Martyna 0 ponad rok temuocena: 25% 

  Dino znajduje się jakieś 5 km drogi od Godzianowa.jaki jest sens jego stawianie na kazdym rogu? Czy na prawde banany 10 groszy tańsze są warte zahamowania lokalnego biznesu? W godzianowie są 4 sklepy, 2 mniejsze, 2 wieksze w których pracuje ok 20 osób, czy jest warte stawianie Dino żeby conajmniej połowa została zamknięta? Myślenie wójta nie wskazuje na analityczne myślenie o rozwoju gminy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karol Kuligowski, Olsztyn (do niedawna Żyrardów) -1 ponad rok temuocena: 75% 

  Dino? Proszę Państwa, nie ma czego żałować. W roku (przynajmniej) 2018 , w Żyrardowie kierownictwo dinów robiło niepra(widło)wości przy naborze i... miało to błogosławieństwo wierchuszki w siedzibie tej dziadowskiej firmy. Złożyłem wówczas cv i po tygodniu przychodzę pytać o wynik . Słyszę odpowiedź kierowniczki: "Nabór jeszcze trwa". I tak miesiąc, w końcu zadzwoniłem do pana specjalisty od zasobów ludzkich, opowiadam o takim traktowaniu ludzi, czy chcą, aby pozdychali z głodu, przecież takie traktowanie kandydatek i kandydatów do pracy psuje Wam dobrą opinię. A wystarczyło odpowiedzieć: "My pana nie widzimy" i uszanowałbym taką odmowę... On mi przerywa, czy jestem nadal zainteresowany pracą u nich, ja że już nie, bo ile można czekać. To wyskoczył cham z mordą do mnie . I dino straciło klienta. REASUMUJĄC Gdyby to Kaufland czy Lidl starał się u Państwa o to, by się umiejscowić i rzecz skończyłaby się niepowodzeniem, to byłoby czego żałować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gunman -2 ponad rok temuocena: 75% 

  A mc Donald kiedy będzie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Starosta -3 ponad rok temuocena: 33% 

  Powiat Skierniewicki w ocenie ekspertów Krajowej Izby Obrachunkowej oraz Uniwersytetu Jagielońskiego zajął pierwsze miejsce w województwie łódzkim i 14 w kraju w rankingu na najbardziej gospodarny powiat w 2019 roku. Tyle jeśli chodzi o ocenę pracy samorządu powiatu skierniewickiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Andrzej -4 ponad rok temuocena: 33% 

  Brawo! Dane mowia same za siebie :) A Wojtowi zyczyc pomyslowosci w rozwijaniu gminy innymi sposobami niz sciaganiem destrukcyjnych sieciowek do tak malych miejscowosci. Panie Wojcie oczekujemy przyszlosciowych inwestycji w gminie w dobie zrownowazonego rozwoju !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Leszek -5 ponad rok temuocena: 33% 

  Brawo Panie starosto! Wszystkim się nie dogodzi, szkoda nerwów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Magda -6 ponad rok temuocena: 58% 

  W Godzianowie są dwa duże sklepy i dwa mniejsze. Jeżeli otworzy się dodatkowo Dino, to napewno jeden, jak nie więcej sklepów będzie musiało zniknąć z rynku a co za tym idzie ludzie stracą pracę, a i gmina straci (podatki, akcyza na alkohol, itp). Przypomnę również, że Dino nie jest w 100% polską siecią handlową. Wójt powinien wspierać lokalnych przedsiębiorców i polski handel. A jeszcze zapytam, w jaki sposób wójt rozwija gminę? Tylko dążąc do tego żeby Dino powstało? Aha i jeszcze ogólnodostępny parking - jest jeden przy hali sportowej, kolejny przy kościele, oraz jeszcze jeden obok placu zabaw...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kate -7 ponad rok temuocena: 50% 

  Z artykułu można wysnuć, że Godzianów odcięty jest od możliwości dokonania zakupów na miejscu. Obecnie działają tam 4 sklepy więc dla każdego coś się znajdzie. Dino jest wszędzie dookoła więc jak ktoś bardzo lubi tę sieć może się zwyczajnie przejechać te 5 km dalej. Jak dla mnie nie mają konkurencyjnych cen więc nie płaczę za jego brakiem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~aga -8 ponad rok temuocena: 55% 

  Wydaje mi sie ze Wojt powinien byc osoba wspierajaca lokalne biznesy, ktore juz istnieja i rozwijaja sie. W tak malej miejscowosci jak Godzianow jest juz duzy sklep a takze kilka mniejszych, plus dwa ogromne przedsiebiorstwa- wiec podatki wplywaja do kasy, a otwieranie sieciowego supermarketu byloby niekorzystne dla tych juz istniejacych. Byloby super gdyby Wojt otworzyl oczy a do Dino zawsze moze zrobic sobie wycieczke samochodem 10 km

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karola -9 ponad rok temuocena: 75% 

  Z tego komentarza wnioskuję, że jest Pani pracownikiem/współwłaścicielem/rodziną właściciela tego „dużego sklepu”. Rozwój istniejących sklepów w Godzianowie jest raczej znikomy, a właściwie żaden. Co do przedsiębiorstw, to widzę tam tylko jedno, ubojnię drobiu, która nie tylko generuje podatki, ale przede wszystkim niesamowity smród. Wójt raczej chciał wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, a nie zasilić kasę gminną. Wiadomo, ze lokalne przedsiębiorstwa trzęsą portkami, ale rynek to rynek, a konkurencja jest dla biznesu w gruncie rzeczy zdrowa. Monopol jednego „dużego sklepu” nie będzie trwał wiecznie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marta -10 ponad rok temuocena: 29% 

  Dino jak każdy inny sklep, cen z kosmosu nie będą mieli, bo przy takich kosztach prowadzenia działalności jakie są teraz jest to nie możliwe. Nie rozumiem fenomenu i takiego parcia na Dino na każdym rogu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~K111 -11 ponad rok temuocena: 93% 

  Od kiedy prywatne firmy są odpowiedzialne za remonty dróg, jeśli starosta nie potrafi wyremontować mostu trzeba zmienić starostę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marian -12 ponad rok temuocena: 91% 

  Mieszkańcy gminy dokładnie wiedzą, jaki jest prawdziwy powód, przez który Dino nie może powstać w Godzianowie. Znajomosci ze starostą robią swoje. Co do wypowiedzi Pana starosty o nadmiernym tonażu pojazdów - w takim wypadku połowa rolników z gminy powinna zostać ukarana za nieprzestrzeganie przepisów drogowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Janusz -13 ponad rok temuocena: 82% 

  "Nie mogę dopuścić, żeby po droga jeździły samochody, które mają nadmierny tonaż, bo to zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym" - to chyba jakiś żart ze strony władz. Panie Belina niech Pan nie będzie ignorantem i kłamcą i może się Pan weźmie w końcu za te wszystkie samochody, które pomimo znaków 10 ton przejeżdżają pełnym składem przez całą gminę Godzianów do Lipiec Reymontowskich. (sam ciągnik z naczepą przekracza 10t, a co dopiero załadowany). Jakoś gdy te tiry dzień w dzień kursują tą rasą nie widzę, żeby starostwo przejmowało się wspomnianymi "mostami". Zero kontroli i publiczne gadanie bzdur. Dino mogło chociaż trochę rozbujać gminę przynosząc dodatkowe dochody od podatków, Tymczasem nie tylko zatrzymano po raz kolejny rozwój gminy to jeszcze nie robi się nic, żeby zachować drogi powiatowe w dobrym stanie. Kto jechał drogą przez zapady, potem na Lipce wie o co chodzi. To jest jakiś żart a nie droga. Redakcję Głosu zapraszam do relacji ze stanu tej drogi, będzie piękny temat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Matt -14 ponad rok temuocena: 57% 

  I bardzo dobrze, jak ktoś chce inwestować to niech kupuje działkę w rejonie gdzie nie zagraża to bezpieczeństwu. Jeżeli przykładowo kupuje działkę przy ruchliwym skrzyżowaniu bez lewoskrętu to musi pokryć koszt budowy takiego lewoskrętu. Dino generalnie obrosło w piórka mami sołtysów i wójtów dobrobytem, jednocześnie niszcząc resztki polskiego handlu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dodo -15 ponad rok temuocena: 100% 

  przecież to polski handel, mamy wolny rynek...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba -16 ponad rok temuocena: 100% 

  Romano jestem za, biznes trzeba wspierać a nie utrudniać swoimi pomysłami i zadaniami które należą do wykonania przez nas samych - łatwizna chyba w wykonaniu starosty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Monia -17 ponad rok temuocena: 50% 

  Dla lokalnych sklepów super! Nadal będą funkcjonowały i o to chodzi. Bardzo dobrze się stało !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Romano -18 ponad rok temuocena: 71% 

  Belina a może jeszcze wyremontują wszystkie kościoły i zrobią chodniki.Ale z Ciebie biznesmen?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dodo -19 ponad rok temuocena: 67% 

  Dobry gościu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Godzianów

Budowa boiska z konfliktem w tle

Dzień Adama Petryny

Pierwsza komunia w Godzianowie

Mieszkańcy Zapad posprzątali swoją wieś

Gmina Godzianów: Halina Karalus nie wystartowała...

Dino wybuduje sklep w Godzianowie

Nowych domów przybywa. Młodzi chcą tu mieszkać

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA