Środowy Memoriał Jacka Kłosińskiego był formą sprawdzianu dla młodych lekkoatletów przed Finałem Krajowym 2021 Czwartków Lekkoatletycznych.

Środowy Memoriał Jacka Kłosińskiego był formą sprawdzianu dla młodych lekkoatletów przed Finałem Krajowym 2021 Czwartków Lekkoatletycznych. (fot. Adam Michalski)

Finał Krajowy Czwartków lekkoatletycznych odbędzie się w czerwcowy weekend (19-20.06). Ostatnim sprawdzianem formy młodych sportowców przed startem w Łodzi był środowy (9.06) Memoriał Jacka Kłosińskiego, który był jednocześnie podsumowaniem punktacji szkół i nauczycieli jubileuszowej 25. miejskiej edycji zawodów.

Za nami finał miejski 25. edycji, przed nami finał krajowy. W środę (9.06) na stadionie przy ulicy Tetmajera odbył się I Memoriał Jacka Kłosińskiego.

– Po finale miejskim chcieliśmy zorganizować dzieciakom jeszcze jeden start. To była dobra okazja, by upamiętnić wspaniałego człowieka, nauczyciela, wychowawcę Jacka Kłosińskiego – mówi Ewa Milczarek, organizator cyklu.

Zmarły w 2014 roku Jacek Kłosiński, były nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach związany był ze skierniewicką imprezą od samego początku, od 1996 roku, czasu kiedy lekka atletyka gościła jeszcze na stadionie przy ulicy Pomologicznej, a konkurencje biegowe rozgrywane były na żużlowej bieżni.

– Jacek Kłosiński był człowiekiem z wielkim sportowym sercem, oszczepnikiem, oddanym uczniom nauczycielem, który wygrywał ogólnopolskie rankingi wśród nauczycieli w całej Polsce podczas wielu lat trwania Czwartków – opowiada Ewa Milczarek.

Wielu z podopiecznych ŚP Jacka Kłosińskiego z powodzeniem startowało na Finałach Krajowych zdobywając najwyższe laury. Brązowy medalista mistrzostw Polski w rzucie oszczepem zmarł 2 grudnia 2014 roku.

W środę wspominając lekkoatletycznego mentora wielu młodych sportowców podsumowano 25., jubileuszową edycję. Rozegrano także konkurencje biegowe i techniczne, które były ostatnim sprawdzianem przed finałem krajowym.

Do Łodzi w weekend 19-20 czerwca pojedzie prawie 70 zawodników reprezentujących skierniewicką edycję Czwartków lekkoatletycznych.

Dziś zdjęcia ze środowego memoriału. Więcej o Czwartkach lekkoatletycznych, historii, najbliższym finale i nie tylko w wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” z 17 czerwca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Historyczny sukces Unii w pucharze!

Piękna pucharowa historia Unii Skierniewic trwa....

Tenisowe emocje w wykonaniu dzieci i młodzieży

Szachiści Piątki zdominowali mistrzostwa...

Sztafety UKS Vis tuż za podium w mistrzostwach...

Remis Unii ze Zniczem. Zespół myślami przy...

Najlepsi w 2020 roku docenieni finansowo

Pływacy UKS Nawa w czołówce klasyfikacji cyklu...

Jutrzenka Drzewce spada z IV ligi

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA