z powiatu

Głuchów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2021 | 15:40 komentarzy 3
Akt erekcyjny w nowo powstałych murach hali gimnastycznej złożył Jan Słodki, wójt gminy Głuchów.

Akt erekcyjny w nowo powstałych murach hali gimnastycznej złożył Jan Słodki, wójt gminy Głuchów. (fot. Bartosz Nowakowski)

Wielkie święto w Szkole Podstawowej w Michowicach! Społeczność szkolna obchodziła jubileusz 10-lecia nadania placówce patrona. Ponadto wmurowano akt erekcyjny pod nowo budowaną salę gimnastyczną.

Już dziesięć lat minęło od nadania patrona Szkole Podstawowej w Michowicach. Z tej okazji placówka przypomniała postać Janusza Korczaka. Przed budynkiem została umiejscowiona tablica, którą odsłonił Waldemar Flajszer, kurator łódzki wraz z Ireną Lesiak, dyrektorem skierniewickiej delegatury.

Uroczystość została podzielona na dwie części. W drugiej dokonano podpisania przez gości oraz wmurowania aktu erekcyjnego.

Od pokoleń mieszkańcy czekają na tę halę. To dla naszej szkoły bardzo ważny moment, który zapamiętamy na bardzo długo.

Beata Filutowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Michowicach

Przypomnijmy, że podobna hala powstaje także w Białyninie. Cała inwestycja opiewa na kwotę blisko 7,5 milionów złotych. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie z rządowego programu. Tym samym ministerstwo sportu przekazało 4,6 milionów złotych na wspomnianą inwestycję, co stanowi około 60 procent kosztów.

Obiekty są niezwykle potrzebne, ponieważ do tej pory zarówno Szkoła Podstawowa w Michowicach, a także placówka w Białyninie nie mają takich obiektów z prawdziwego zdarzenia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem sale zostaną oddane w połowie 2022 roku. Wykonawcą obu hal sportowych jest Grupa Ekoenergia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 2 ponad rok temuocena: 86% 

  Pani dyrektor mówiła ,że mieszkańcy od pokoleń czekają na tę sale ,ale czy naprawdę sama pani dyrektor o nią zabiegała , czy kiedyś na sesji czy gdzieś publicznie słyszeliśmy jak bardzo się o nią dopominała.Może przez 10 lat już społeczność przekonała się o dobroci i wielkości patrona jak postrzegał dziecko bo przed 10 lat trzeba było o niego toczyć bój. Jeszcze do tej pory wszystkie zasady korczakowskie nie zawsze są wprowadzane doczego bardzo zachęcam.Dziecko to świętość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~aga 1 ponad rok temuocena: 85% 

  smaczny tytuł...i wszyscy się chichrają :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ilona 0 ponad rok temuocena: 83% 

  Pan kurator Waldemar Flajszer. Jest literówka w nazwisku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS