Młodzi koszykarze AZS Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego zakończyli sezonu 2020/2021 w lidze U12 z brązowymi medalami. (fot. AZS)

Po koszykarskim finale ligi U11 przyszła pora na zakończenie zmagań w kategorii U12. W środę (9.06) w Łodzi odbył się finał A cyklu. Brązowe medale wywalczyła ekipa AZS Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego.

W finale rozegranym w Łodzi wystąpiły ekipy: ŁKS Mini Basket Liga I, PKK 99 Pabianice, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy KING i AZS Skierniewice.

W półfinale AZS uległ ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego różnicą 15 pkt., a drużynie pozostała walka o brąz.

W ostatnim spotkaniu sezonu skierniewiczanie pokonali PKK 99 Pabianice 42:24. Podopieczni trenerów Przemysława Sasa i Mateusza Wierciocha zdobyli kolejny medal dla Skierniewic. Mistrzem została drużyna ŁKS.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówią obaj trenerzy – W ciągu tygodnia drugi raz stajemy na podium Mistrzostw Województwa Łódzkiego, tydzień temu zdobyliśmy srebro w kategorii U11, a teraz udało się zdobyć brązowe krążki – dodają.

Rozgrywki w lidze U12 zakończyła także drużyna MKS Ósemka.

Drużyna Marcina Uliczki, Adriana El-Warda i Łukasza Mąkolskiego była gospodarzem finału B cyklu U12. Skierniewiczanie pokonali ŁKS Mini Basket Ligę II 46:44 i KS Kutno 46:44, dzięki czemu zakończyli rozgrywki na 5. miejscu.