Alicja Rodziewicz finał cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka zakończyła z dwoma złotymi medalami na dystansach 100 metrów stylem grzbietowym i 100 stylem motylkowym.

Alicja Rodziewicz finał cyklu Od Młodzika do Olimpijczyka zakończyła z dwoma złotymi medalami na dystansach 100 metrów stylem grzbietowym i 100 stylem motylkowym. (fot. UKS Nawa)

Sobotni (12.06) finał zakończył cykl imprez pływackich Od Młodzika Do Olimpijczyka. W zawodach rozegranych w stolicy wzięli udział najlepsi pływacy wszystkich minionych etapów, a w stawce znalazła się 17. osobowa reprezentacja UKS Nawa. Najlepiej zaprezentowała się Alicja Rodziewicz, która zakończyła finał z dwoma złotymi medalami.

Weekendowa rywalizacja toczyła się w obiekcie olimpijskim Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Do startu uprawnieni byli pływacy, wyłonieni w pięciu poprzedzających finał startach eliminacyjnych. W weekend poznaliśmy najlepszych pływaków i pływaczki z roczników 2007-2012.

Zawody rozpoczęły się wyścigami sztafet mieszanych 8x50 metrów stylem dowolnym, które rozgrywane były w bardzo ciekawej formule.

– Warunkiem startu było spełnienie określonej sumy wieku uczestników oraz udział trenera na pierwszej zamianie. Mocnym akcentem dającym motywację naszej drużynie był bardzo dobry start na pierwszej zmianie trenera Bartłomieja Miśty – ocenia Marcin Sarna, opiekun pływaków.

Sztafeta w składzie: Inez Sarna, Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz, Zuzanna Denisiewicz, Julian Pietrowski, Bartłomiej Karwat, Sebastian Głowacki wspólnie z trenerem Bartłomiejem Miśtą, kontrolowała przebieg rywalizacji systematycznie powiększając swoją przewagę nad rywalami i jako pierwsza zameldowała się na mecie.

Po zakończeniu biegów sztafetowych przystąpiono do rywalizacji indywidualnej, która udowodniła, że Uczniowski Klub Sportowy Nawa Skierniewice ma w swoich szeregach bardzo utalentowaną i wszechstronnie szkoloną młodzież.

Łącznie reprezentacja skierniewickiego klubu wywalczyła aż 11 medali (3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe) klasyfikując się na czwartej lokacie w klasyfikacji medalowej.

Znakomicie wypadła Alicja Rodziewicz, która zakończyła finał z dwoma złotymi medalami na dystansach 100 metrów stylem grzbietowym i 100 stylem motylkowym. Także złoty medal zawisł na szyi Weroniki Lesiak po rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Lena Wieczorek wywalczyła srebro na 100 metrów stylem klasycznym, a Maria Urbanek zdobyła brązowy medal w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym.

Dwa medale zdobył Bartłomiej Karwat, srebro w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i brąz na 100 metrów stylem grzbietowym. Zuzanna Denisiewicz wywalczyła srebro na 100 metrów stylem grzbietowym, Pola Drążkiewicz srebro na 100 metrów stylem klasycznym, Oliwia Zakrzewska brąz na 100 metrów stylem grzbietowym, a Sebastian Głowacki także brąz na 100 metrów stylem klasycznym.

Na miejscach IV-VI sklasyfikowani zostali: Inez Sarna (4. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym i 6. na 100 metrów stylem dowolnym), Weronika Michalik (5. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym) oraz Michał Brodowski (5. na 100 metrów stylem klasycznym). Grono finalistów uzupełnili: Filip Rupiński, Tymon Sałkowski, Anna Sypniewska, Zuzanna Petrykowska, Julian Pietrowski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Szkolna Liga Pływacka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA