Atrakcja, która z pewnością pozostanie w ofercie GOK jest plenerowe kino, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Atrakcja, która z pewnością pozostanie w ofercie GOK jest plenerowe kino, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. (fot. GOK Bolimów)

Nowa – choć tak naprawdę pierwotna – siedziba Gminnego Ośrodka Kultury z pewnością da działalności ośrodka dużo większe możliwości. Przeprowadzka planowana jest na wakacje, tuż po zakończeniu generalnego remontu Domu Ludowego.

GOK w przeszłości funkcjonował w Domu Ludowym, teraz dzięki remontowi budynku, który jest częścią dużego projektu dotyczącego rewitalizacji rynku w Bolimowie, ośrodek wróci do korzeni. Dom Ludowy jest obecnie własnością Wspólnoty Osada Bolimów, ale wspólnota zdecydowała o użyczeniu budynku gminie i w ten sposób GOK będzie miał pachnący nowością budynek.

W piwnicach planowane jest wyeksponowanie zbiorów izby pamięci, w której zobaczyć będzie można przede wszystkim przedmioty znalezione w czasie prac archeologicznych na polu bitwy nad Rawką podczas I wojny światowej. Wystawa była wcześniej pokazywana w starym budynku plebanii przy kościele św. Trójcy.

– Na parterze znajdzie się część administracyjna oraz dwie pracownie – mówi Karolina Przyżycka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie. – Na piętrze mamy prawie trzy razy większą salę widowiskową oraz bibliotekę z czytelnią i stanowiskiem komputerowym.

Więcej na ten temat w bieżącym "Głosie" z 17 czerwca, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

GKS Rawka Bolimów już nie zagra?

Dług za śmieci wynosi już 100 000 złotych

Nowe miasto na mapie naszego powiatu

Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. Co z...

Kino plenerowe zaprasza na piątkowe seanse

Nieprawdopodobna historia z powiatu...

Przez braki wody stracili klientów

Jest kasa na kilka dróg

Sprawdź, które urzędy będą otwarte