Mieszkańcy Podlasu, gm. Rawa Mazowiecka w petycji złożonej do władz gminy domagali się likwidacji strzelnicy. Niedawno spotkali się z jej administratorami, przedstawicielami Ligi Obrony Kraju, aby porozmawiać o trudnym sąsiedztwie.

Mieszkańcy Podlasu, gm. Rawa Mazowiecka w petycji złożonej do władz gminy domagali się likwidacji strzelnicy. Niedawno spotkali się z jej administratorami, przedstawicielami Ligi Obrony Kraju, aby porozmawiać o trudnym sąsiedztwie. (fot. Włodzimierz Szczepański)

Mieszkańcy Podlasu, gm. Rawa Mazowiecka w petycji złożonej do władz gminy domagali się likwidacji strzelnicy. Niedawno spotkali się z jej administratorami, przedstawicielami Ligi Obrony Kraju, aby porozmawiać o trudnym sąsiedztwie. Wygląda na to, że obie strony doszły do porozumienia.

Na  początku kwietnia Katarzyna Klimek, przewodnicząca Rady Gminy Rawa Mazowiecka  poinformowała, że do urzędu trafił wniosek mieszkańców Podlasu. Podpisani pod nią twierdzili, że najlepszym rozwiązaniem, byłaby likwidacja strzelnicy. Pismo złożył radny Tadeusz Motylewski. Tłumaczy, że mieszkańcy Podlasu prosili go o interwencję w tej  sprawie. W jego ocenie w ostatnich latach uciążliwość obiektu mocno wzrosła. Przypuszcza, że wynika to z korzystania przez strzelających z broni prywatnej, głośniejszej niż tradycyjne wiatrówki.
Sprawa petycji wypłynęła przy okazji starań zarządu głównego LOK o pozyskanie od gminy terenu strzelnicy. Zarząd zapewnia, że po przejęciu terenu zmodernizują obiekt. Strzelnica będzie musiała spełnić wysokie wymogi zmniejszenia hałasu.

W niedzielę (30.05) rawski oddział Ligi Obrony Kraju zaprosił mieszkańców Podlasu na strzelnicę.
– Chcieliśmy poznać ich stanowisko i jakby widzieli funkcjonowanie obiektu. Przedstawiliśmy też swoje uwagi. Osiągnęliśmy kompromis – mówi Krystian Dombrzał, prezes zarządu LOK-u w Rawie Mazowieckiej.
Radny Tadeusz Motylewski potwierdza, że uzyskano kompromis.
– LOK poszedł na ustępstwa. Administrator ma dopilnować, żeby po godzinach funkcjonowania, nikt postronny nie mógł wejść na strzelnicę. Kaliber broni, z której strzelają użytkownicy też ma być mniejszy, aby zminimalizować hałas. Omówiliśmy kwestię godzin otwarcia strzelnicy. Dodatkowym bonusem będzie zniżka dla mieszkańców Podlasu i Leopoldowa opłaty za korzystanie ze strzelnicy – wylicza radny.
Dodaje, że w połączeniu ze świetlicą wiejską, gdzie mogliby spotkać się mieszkańcy, może powstać atrakcyjny zakątek rekreacyjny dla obu wsi.
–  Gmina ma koncepcję, aby w przyszłym roku na gruncie przy strzelnicy ruszyły prace związane ze świetlicą – wyjaśnia radny.
Wypracowane stanowisko Tadeusz Motylewski przedstawi na połączonej komisji radnych. Rada miała podjąć decyzję co do sprzedaży obiektu LOK-owi.
Wójt Michał Michalik ostrożnie wypowiada się nie tylko w kwestii zbycia terenu strzelnicy, ale i budowy świetlicy. Nie uczestniczył w spotkaniu na strzelnicy. Otrzymał jednak z niej szczegółową relację. Dodaje, że w spotkaniu na strzelnicy uczestniczyło blisko 20 osób i tylko 6 było za likwidacją strzelnicy.
–  Na razie o sprzedaży nie mówimy. Natomiast co do kwestii budowy świetlicy przez gminę, najpierw zobaczmy czy jest lokalna grupa, która zadba o takie miejsce. Niestety, przykłady z innych wsi pokazują, że potem to nawet trawy nie ma kto skosić. Najpierw w Podlasie powstanie altana i będziemy się przyglądać, czy są chętni do korzystania i dbania o obiekt. Aby ruszyć też z pracami, musimy pozamykać inne inwestycje, chociażby w Niwnej, gdzie powstaje świetlica OSP – wylicza wójt Michał Michalik.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Lapua 3 4 miesiące temu

  Strzelnica potrzebna obiecał Macierewicz....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Normalny 2 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Na altanie skończy trzeba kasę pchac w kurzeszyn i okolice, tyle dróg wokoło kurzeszyna do zrobienia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Anna 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Rok 2021 i budowa Świetlicy. Brawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nowa winda ruszyła w ZSI

Skierniewiccy technicy w Grecji

Głosowanie na budżet obywatelski to nie wojna

Żabki trenowały misiową mowę

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Oddali cześć powstańcom listopadowym

Sztuka łączy pokolenia. Portret i styl w muzeum

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA