z powiatu

gm.Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2021 | 15:00 komentarzy 30
Poróżnili się o termin sesji

(fot. Bartosz Nowakowski)

Współpraca na linii wójt – rada w gminie Skierniewice bez zmian. Nadal jest daleka od idealnej. W ostatnim czasie tematem do dyskusji stała się nawet godzina rozpoczęcia zbliżającej się sesji absolutoryjnej. Wójt prosi o przesunięcie z powodu służbowego wyjazdu w celu podpisania umowy na dofinansowanie do inwestycji. Rada nie chce zmieniać terminu, tłumacząc się obowiązkami zawodowymi i prywatnymi.

Już od kilku tygodni uzgadniane jest miejsce, a także termin sesji gminy Skierniewice, na której głównym tematem ma być udzielenie absolutorium oraz wotum zaufania dla wójta.

– Chcemy zrobić pierwszą otwartą sesję, na której pojawią się radni, a także sołtysi. Głosowanie nie będzie odbywało się już w formie korespondencyjnej – mówi Witold Baranowski, przewodniczący gminy Skierniewice.

Zaproponowano, aby sesja odbyła się w terenie, dokładnie w Dębowej Górze ze względu na dostępną dużą salę. Warunek kluczowy – udostępnienie łącza internetowego, które pozwoli bez przeszkód na przeprowadzenie transmisji z posiedzenia w wersji online. To też udało się zrealizować. Zatem ustalono pierwotny termin – środa (30.06) godzina 10.

Na jednej z ostatnich komisji (23.06) Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice zgłosił się do rady z prośbą o przesunięcie godziny posiedzenia. Chodzi o zaproszenie przez urząd marszałkowski w celu podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji stacji uzdatniania wody, na które gmina otrzymała ponad milion złotych. Podpisanie dokumentów urząd marszałkowski zaplanował także na środę (30.06), na godzinę 10. Z tego powodu Czesław Pytlewski zaproponował radzie, aby sesję przesunąć tego samego dnia na godziny popołudniowe. Oprócz wójta na podpisaniu musi być także skarbniczka.

– W mojej ocenie gol leży po stronie wójta. Przewodniczący w pierwszej kolejności termin sesji ustala właśnie z wójtem. Nie wierzę, że Czesław Pytlewski nie wiedział o podpisaniu umowy już wcześniej, przecież o takich sprawach nie informuje się "za pięć dwunasta". Poza tym radni mają też swoje życie zawodowe i przesuwanie godziny czasem nie wchodzi w grę – tłumaczy Zbigniew Biernat, radny gminy Skierniewice.

Głos w sprawie zabrał także wójt gminy Skierniewice.
 

Informację z urzędu marszałkowskiego otrzymałem we wtorek (przyp. red. 22.06). Uważam, że podpisanie tej umowy jest ważne dla dobra naszej gminy. Przecież chodzi o kwestie poprawy jakości wody. Im szybciej podpiszemy stosowne dokumenty, tym szybciej możemy liczyć na pieniądze.

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice


Ze względów zawodowych, a także osobistych na przełożenie godziny nie chciało zgodzić się czterech radnych.

– Z racji wykonywanych obowiązków pewne sprawy muszę planować z dużym wyprzedzeniem, dlatego nie jestem w stanie przełożyć terminów w tak krótkim czasie – wyjaśnia radny Marek Faryj.

– Ze swojej strony dokonałem wszelkich zabiegów, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie w tej sprawie. Pamiętajmy, że jest to sesja absolutoryjna, na której musimy mieć kworum, dlatego tak bardzo zależy mi, żeby była jak największa liczba radnych. Poza tym mamy w gminie także zastępcę wójta  – dodaje Witold Baranowski, przewodniczący rady gminy.

Termin pozostał bez zmian. Sesja odbędzie się w środę (30.06) o godzinie 10 w Dębowej Górze.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

27Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Gość 27 miesiąc temuocena: 28% 

  Dlaczego ? Moderator usuwa prawdziwe wpisy co do oceny pana Wójta + Emeryta ! .Nie ma wulgaryzmów tylko sama prawda .Pan Wójt popełnił wiele wpadek i błędów , jako Wójt Gminy Skierniewice . Podeszły wiek daje znać o sobie i nawet wysokie wykształcenie z dr. i hab. nic tu nie pomoże.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Antygość 26 miesiąc temuocena: 88% 

  Gościu! To twoje pisanie to jakiś stek bzdur wyssanych z palca. Napiłeś się chyba za dużo. Kto ci płaci za wpisywanie tych głupot i pomówień, za to grozi sąd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Antygość 25 miesiąc temuocena: 90% 

  Gościu, co ty masz za argumenty, problemy robią tacy jak ty i większość tych o wiele starszych od wójta radnych bez wykształcenia i rozumu, których wspomagają ci co robią różne przekręty i mają układy. Wójt jest niewygodny, bo przestrzega prawa i robi porządki, w ten sposób się naraża. Z tego co wiem wójt ma bardzo dobre wykształcenie, tytuł doktora i jest bardzo kulturalny, nie obrzuca wyzwiskami jak niektórzy radni.

  Edytowany: miesiąc temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość 24 miesiąc temuocena: 17% 

  Gmina potrzebuje na Wójta osoby doświadczonej w średnim wieku a nie starego niedojdę robiącego ciągle problemy .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Antygość 23 miesiąc temuocena: 97% 

  Gościu! Wójt na szczęście jest zdrowy na ciele i umyśle i zasługuje na szacunek za swoją pracę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość 22 miesiąc temuocena: 18% 

  Sam widzi że jest za stary na stanowisko Wójta to powinien sam zrezygnować ! a nie manipulować .Sam widzi że nadaje się najwyżej na Sołtysa a nie Wójta .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~123 21 miesiąc temuocena: 96% 

  Nie poznaję zachowania Pana Baranowskiego. Taki był zawsze porządny człowiek. Aż trudno uwierzyć że chodzi na smyczy. Zawsze miał własne zdanie. Ale widać w Gminie jak w sejmie. Liczą się układy, układziki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Prawy 20 miesiąc temuocena: 96% 

  Ten Z Miedniewic to chyba Biernat albo rodzina bo to ten sam jad.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~z Miedniewic 19 miesiąc temuocena: 23% 

  Oto propozycja dla kilku pracowników gminy Skierniewice, tych przyjętych przez Wójta Pytlewskiego - może zamiast wypisywać komentarze weźcie się do pracy, może ktoś telefon odbierze. Wszędzie was widać, w telewizji nawet, tylko tylko aktywności zawodowej zero. Gmina nie płaci wam za wypisywanie komentarzy tylko za obsługę mieszkańców. Nie wam oceniać Radę Gminy bo to my ich wybraliśmy i my rozliczymy w wyborach. Wy zajmijcie się pracą na rzecz gminy a nie promocją wójta, który zajmuje się tylko promocją swojej partii i siebie a nie pracą. No zupełnie jak Krystyna z dawnych czasów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Znajomy 18 miesiąc temuocena: 96% 

  Kto wybrał takich radnych jak Biernat, Faryj, Mikulski, Baranowski, Pruszkowska, Trębska, Syndoman, Bednarek i jeszcze kilku innych, powinien mocno bić się w piersi, to straszna wtopa i wwstyd. Ludzie nie róbcie tego więcej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Witek 17 miesiąc temuocena: 96% 

  Wychodzi na to że każdy powód jest dobry żeby walczyć z wójtem i mu przyłożyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pytajnik 16 miesiąc temuocena: 96% 

  Po co większość z tych radnych kandydowała razem z wójtem jak od początku z nim walczą. BEZSENS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Czytelnik 15 miesiąc temuocena: 97% 

  Mam wielką nadzieję że przyjdzie taki czas że Ci beznadziejni Radni dostaną taką zapłatę na jaką sobie zapracowują. Bo szkoda naszych gminnych pieniędzy na te tepote jaką sobą reprezentują..... I tylko utrudniają Wójtowi prace. Sami nie robiąc nic dla Gminy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zniesmaczony 14 miesiąc temuocena: 96% 

  Radni obciążają budżet gminy, bo tyle im się płaci a nic dobrego nie robią. Uważają że są najważniejsi i najmądrzejsi, niezatapialni, nawet nie potrafią si€ mądrze odezwać. Rządzi tylko Biernat i są zaprogramowani z góry jak mają głosować. Człowiekowi robi się niedobrze jak na to wszystko patrzy i słucha, a Baranowski temu sprzyja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zbysio 13 miesiąc temuocena: 96% 

  Wypowiedź radnego Biernata woła o pomste do nieba co to jest ponad milion zlotych pozyskanego dofinansowania dla Gminy w porównaniu z planami radnych na dzień 30-go czerwca. Nie mozna przesunąć godziny sesji na popoludniową bo radna ma dojenie krów to jest priorytetem gminy!!!! Po co są Ci radni zeby brali kupe forsy za komisji które do tej pory są w formie korespondencyjnej za sesje na których też do tej pory były w formie on-lany a pan Mikulski będąc w szpitalu jak była komisja to się zalogowal zeby wziąć pieniądze i gdzie tu jest prawo samorządowe bo wiedzial o tym Baranowski.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Danusia 12 miesiąc temuocena: 97% 

  To jest ewidentne robienie na złość wójtowi. Najlepiej go poniżać i upokarzać. Dać mu pensję pracownika fizycznego i 100 złotych dodatku funkcyjnego i niech pracuje po kilkanaście godzin na dobę, nie bierze urlopu, załatwia wszystko i cały czas dostaje po głowie od radnych, którzy tak naprawdę w większości to nawet nie nadają się do pasienia krów, bladego pojęcia nie mają o tym co istotne i jakie jest prawo, nie wiedzą co przysięgali. Biorą pieniądze za nic, a Baranowski ma 10 razy więcej za godzinę niż wójt. Najważniejsze jest to co im Biernat nawkłada do głów. To jest chore. Najwyższy czas z tym skończyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ODWOŁAĆ. RADNYCH 11 miesiąc temuocena: 97% 

  To wszystko to jakaś patologia. Organizuje się referendum, bo wójt nie współpracuje z radnymi. Wariatkowo! Przecież to radni robią wszystko żeby nie współpracować z wójtem. Tam rządzi tylko Biernat, który ma największe doświadczenie w walce z każdym wójtem, a Baranowski jest na krótkiej smyczy u niego, a inni też boją się odezwać, żeby Biernat nie miał pretensji. Ludzie trzeba odwołać tych radnych!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Danusia 10 miesiąc temuocena: 92% 

  Obserwatorze a wójta kto wybrał, może kosmici, jemu można chodzić po głowie i to jest dobrze. Myśl logicznie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obserwator 9 miesiąc temuocena: 12% 

  To Wójt nie chce współpracować z radą taka jest prawda.Wojt Uważa to radą musi się podporządkować . Przecież ma zastępcę . według mnie to jest wybieg Pana Wójta żeby nie być na sesji.Proszenie obrażajcie Radnych ponieważ obrażacie mieszkańców Gminy oni ich wybrali

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec gminy 8 miesiąc temuocena: 97% 

  Słów brakuje na tępote Radnych .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec gminy 7 miesiąc temuocena: 96% 

  Wójt pomimo skandalicznego obniżenie wynagrodzenia gdzie od ponad roku otrzymuje minimalne wynagrodzenie nie zmniejszył swego czasu pracy. Mało tego dostępne jest pod telefonem przez 24_ godziny na dobę. Pytam CZY poprzedni Wojt też tak działał jak obecny???? Podstawowym zadaniem Radnych jest wspolpraca z Wójtem, a jak to wygląda w naszej gminie???? Wszystko Biernat robi , Baranowski ,Faryj zeby zniszczyć Wojt . Za z co się pytam ze ten CZLOWIEK nie wchodzi w uklady !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec gminy 6 miesiąc temuocena: 96% 

  Wójt pomimo skandalicznego obniżenie wynagrodzenia gdzie od ponad roku otrzymuje minimalne wynagrodzenie nie zmniejszył swego czasu pracy. Mało tego dostępne jest pod telefonem przez 24_ godziny na dobę. Pytam CZY poprzedni Wojt też tak działał jak obecny???? Podstawowym zadaniem Radnych jest wspolpraca z Wójtem, a jak to wygląda w naszej gminie???? Wszystko Biernat robi , Baranowski ,Faryj zeby zniszczyć Wojt . Za z co się pytam ze ten CZLOWIEK nie wchodzi w uklady !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec gminy 5 miesiąc temuocena: 96% 

  Wójt pomimo skandalicznego obniżenie wynagrodzenia gdzie od ponad roku otrzymuje minimalne wynagrodzenie nie zmniejszył swego czasu pracy. Mało tego dostępne jest pod telefonem przez 24_ godziny na dobę. Pytam CZY poprzedni Wojt też tak działał jak obecny???? Podstawowym zadaniem Radnych jest wspolpraca z Wójtem, a jak to wygląda w naszej gminie???? Wszystko Biernat robi , Baranowski ,Faryj zeby zniszczyć Wojt . Za z co się pytam ze ten CZLOWIEK nie wchodzi w uklady !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mieszkaniec 4 miesiąc temuocena: 96% 

  To chyba kolejna odsłona wojny Wójt - Rada Gminy. A na wszystkim tracą mieszkańcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ketson 3 miesiąc temuocena: 91% 

  Ci radni to jakaś patologia, każdy ma swoje życie prywatne i zawodowe ale tu wyraźnie mają wójta za nic. On nie jedzie na prywatne spotkanie a na zainicjowanie poważnej inwestycji gminnej. Radni służą w końcu gminie czy swoim interesom bo cały czas robią po złości wójtowi, a tym samym mieszkańcom gminy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Roma 2 miesiąc temuocena: 89% 

  Pchają się do koryta,a później wszystko im nie odpowiada.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec Gminy 1 miesiąc temuocena: 96% 

  Swieta prawda !!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

gm.Skierniewice

Referendum nie będzie. Zabrakło 28 podpisów

Budy Grabskie: śmieci wylewają się z pojemników

Zainteresowanie rośnie. Szkoły pękają w szwach

Pomagają potrzebującym w gminie

Kwiatów nie było. Wójt bez wotum zaufania

Spełnia swoje marzenia na morzu

45-latka weszła zza stojącego na poboczu auta,...

Sprawdź, które urzędy będą otwarte

Nowi druhowie w jednostce OSP Skierniewice