Młodzi pływacy UKS Nawa zakończyli przedwakacyjne starty. Kolejne dopiero we wrześniu. Na zdjęciu Alicja Rodziewicz, która wywalczyła dwa złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz dwa złote w rywalizacji sztafet. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa Skierniewice z roczników 2008-2010 w czwartek (24.06) rywalizowali w Opocznie, gdzie odbyły się kolejne zawody w ramach III rundy wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w pływaniu. Dla skierniewiczan były to ostatnie starty przed wakacjami. Podopieczni Kamila Szczepaniaka i Pameli Broniarek okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej.

– Zawody rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem w rywalizacji sztafet 4x50 metrów stylem zmiennym, nasi zawodnicy wywalczyli dwa medale, złoty w klasyfikacji rocznika 2008 oraz srebrny w kategorii rocznika 2010 – relacjonuje Kamil Szczepaniak, trener młodych pływaków.

Skład starszej ze sztafet tworzyły: Weronika Lesiak, Zuzanna Petrykowska, Alicja Rodziewicz i Kaja Nowak. Młodszy zespół popłynął w składzie: Maria Urbanek, Kamila Sałuda, Michalina Gałka i Anna Sypniewska.

Blisko podium, na 4. pozycji sztafetowy start ukończyła ekipa z rocznika 2009 w składzie: Nela Kania, Karolina Leszczyńska, Zuzanna Popińska i Maria Lendzion.

– W klasyfikacji medalowej nasz klub po raz kolejny zajął 1. miejsce – zauważa trener Szczepaniak.

Indywidualnie złote medale na dystansach 100 metrów

stylem motylkowym i 100 metrów stylem dowolnym zdobyła Alicja Rodziewicz. Weronika Lesiak wywalczyła brąz na 100 metrów stylem grzbietowym, a Bartek Karwat stanął na podium dwukrotnie zdobywając srebro na 100 metrów stylem motylkowym i brąz na 100 metrów stylem grzbietowym. Najlepsza na 100 metrów grzbietem była Maria Urbanek, 2. w tej konkurencji okazała się Lena Wieczorek.

– Zawody zakończyliśmy zdobywając złoto w sztafecie rocznikowej 6x50 metrów stylem klasycznym, a płynęliśmy w składzie: Lena Wieczorek, Kamila Sałuda, Nela Kania, Karolina Leszczyńska, Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak – dodaje Kamil Szczepaniak.

Drugi skład sztafety w tej samej konkurencji zajął wysokie 6. miejsce, a popłynęły: Zuzanna Petrykowska, Zuzanna Popińska, Kaja Nowak, Barbara Golis, Nikolina Maj i Anna Sypniewska.

Miejsca za podium zajmowali: Julian Pietrowski (4. na 100 metrów stylem motylkowym), Maria Urbanek (4. na 400 metrów stylem dowolnym), Lena Wieczorek (4. na 100 metrów stylem motylkowym), Weronika Lesiak (5. na 100 metrów stylem motylkowym), Karolina Leszczyńska (7. na 100 metrów stylem motylkowym), Anna Sypniewska (7. na 100 metrów stylem grzbietowym), Kamila Sałuda (8. na 100 metrów stylem grzbietowym).

– Świetne starty zanotowali również: Zosia Michalska, Weronika Gajek, Wojtek Ambroziak, Jan Kotowoda, którzy przywieźli nowe doświadczenia oraz nowe rekordy życiowe – dodaje opiekun młodych pływaków.