Kuria ogłosiła zmiany personalne w parafiach

(fot. arch.)

W skierniewickich parafiach mamy dwa mianowania dziekańskie – ks. kan. Tadeusz Jaros z parafii św. Jakuba oraz ks. kan. Sławomira Wasilewskiego z parafii na Widoku. Mianowany wicedziekanem został ks. kan. Janusz Zabłocki z parafii św. Jakuba oraz ks. kan. Stanisław Góraj z parafii Najświętszego serca Pana Jezusa.

Jeśli chodzi o zmiany proboszczów, te dotyczą parafii wiejskich.

Biskup Łowicki wręczył trzem neoprezbiterom (ks. Adamowi Łukaszewiczowi, ks. Arturowi Kosiorkowi, ks. Hubertowi Siepertowi) dekrety powołujące ich do posługi w parafiach. Wraz z wręczeniem dekretów ukazały się zmiany personalne w dekanatach.

Ksiądz Dariusz Drzewiecki z parafii w Jeruzalu mianowany zostałem proboszczem we wspólnocie, w której pełnił funkcję administratora. Okres pełnienia funkcji administratora parafii zakończył ks. Zbigniew Pilichowski, który został mianowany proboszczem tej parafii. Nowego proboszcza ma parafia w Żelaznej. Biskup do parafii skierował dotychczasowego proboszcza parafii w Korabiewicach. Ksiądz Andrzej Kępka został administratorem kościoła w Żelaznej. Z funkcji  administratora został natomiast zwolniony ks. Wojciech Wawrzyniak.

Trzech  nowych wikariuszy w te wakacje przybędzie do parafii na osiedlu Widok – ks. Kamil Gos, ks. Tomasz Staszewski  oraz ks. Wojciech Jadownicki. Ksiądz Radosław Sawicki parafie NSPJ opuści, by rozpocząć pracę w Łowiczu. Wikariusz, ks. Karol Chrapulski został przeniesiony do parafii w Sochaczewie. Ksiądz Tomasz Wójcik pracować będzie w Piątku.

W parafii św. Jakuba pracę rozpocznie ks. Tomasz Muszyński, dotychczas kapłan pełnił posługę w Łowiczu. Zwolniony z urzędu zostaje ksiądz Sławomir Klemba.

Od lipca w parafii w Lipccah Reymontowskich posługę rozpocznie ks. Marcin Koralewski (dotychczas pracował w parafii w Rzeczycy).

Ks. Adam Łukaszewicz pracować będzie w Makowie, to jego pierwsza parafia, do Żychlina odejdzie natomiast ks. Jakub Zakrzewski.

Ksiądz kpt. Włodarczyk odchodzi z Garnizonu

Po dwóch latach pracy w parafii wojskowej Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach żegna się z nią oraz z mieszkańcami miasta ks. kpt. Władysław Włodarczyk, proboszcz parafii.

Z funkcji proboszcza odwołany został przez biskupa polowego Wojska Polskiego wraz z końcem czerwca. W niedzielę (27.06), po mszach świętych, żegnał się z parafianami, dziękując za dwa lata owocnej współpracy. Swoją posługę duszpasterską kontynuował będzie w Inowrocławiu.

Ks. kpt. Władysław Włodarczyk ur. się w 1973 r. w Limanowej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1999 r., z duszpasterstwem wojskowym związany był od października 2010 r.
                                                                                                                                              jm

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~gość 5 ponad rok temuocena: 90% 

  Muszą być zmiany personalne ! żeby na przykład klecha nie pobierał od interesantów pieniędzy nie opodatkowanych ( bo rozliczanych tylko rocznym ryczałtem w U.S. ) za pogrzeb nieodprawiony a w innej parafii trzeba pogrzeb robić i znowu opłacić bo zmian personalnych nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rydzyk. 4 ponad rok temuocena: 60% 

  Chyba łacinę masz dobrze napakowaną w głowie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rydzyk. 3 ponad rok temuocena: 60% 

  Chyba łacne masz dobrze napakowaną w głowie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Xdede 2 ponad rok temuocena: 86% 

  Podziwiam łatwość błędów które popełnia naczelna i wierną poddańczość jej podwładnych, którzy nie potrafią wyznać że kobieta ma z polszczyzną na bakier.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość.... 1 ponad rok temuocena: 80% 

  Drodzy Parafianie, piszcie wreście komentarze!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA