Wakacje poza siecią w Woli Drzewieckiej

Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Drzewieckiej wraz z fundacją PFR otrzymała grant z programu „Wakacyjna Aktywacja”. Dzięki temu w okresie letnim przeprowadzi kilka imprez, których głównym zamierzeniem będzie nauka dla młodych mieszkańców pierwszej pomocy.

– Jak dowiedziałam się, że wpłynęło ponad 1 500 wniosków to nie liczyłam, że akurat nam się uda pozyskać te pieniądze. A jednak wszystko zakończyło się optymistycznie – przyznaje Anna Gidrewicz-Krawczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Drzewieckiej.

Główny cel tej akcji to wypełnienie wakacyjnego czasu dla młodych mieszkańców. Oderwanie ich od telewizora czy też komputera.
 

Różnie układają się wakacje dzieciom. Nie każde ma możliwość wyjazdu, a nawet jak wyjedzie to i tak pozostała część wakacji spędza przeważnie w domu. Dlatego zależało nam na urozmaiceniu tych wakacji.

Anna Gidrewicz-Krawczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Drzewieckiej


Stąd też pomysł na tytuł projektu „Wakacje offline w Woli Drzewieckiej”.

Podczas tegorocznych wakacji zaplanowanych jest kilka spotkań. Duży nacisk zostanie położony na pierwszą pomoc. Ale nie zabraknie także warsztatów kulinarnych, zawodów sportowych, a także biegów terenowych. Całość jest rozciągnięta przez całe wakacje.

Podsumowanie projektu przewidziane na ostatnią sobotę sierpnia, na którym pojawią się dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, animacje i iluzje dla najmłodszych.

– W projekcie przewidziane są też niespodzianki dla uczestników projektu, ale szczegółów nie będę zdradzała bo to już nie będzie niespodzianka – przyznaje Anna Giderwicz-Krawczyk.

Cały projekt jest przeprowadzany we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich.

– Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej owocnej współpracy z kołem gospodyń i jeszcze wiele wniosków razem napiszemy, a potem je zrealizujemy – kończy prezes OSP.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Lipce Reymontowskie

Zbudowali szkołę w Minecrafcie

Papierosy i tytoń bez akcyzy

Lisy w akcji czyli murale w Chlebowie

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

To był debiut lokalnego Forum Gospodarczego

Słomiane witacze robią furorę

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

Postawili na zdrowe żywienie