Pływalnia Miejska NAWA od wtorku (3.08) będzie ponownie zamknięta.

Pływalnia Miejska NAWA od wtorku (3.08) będzie ponownie zamknięta. (fot. Adam Michalski)

Od wtorku (3.08) przez dwa tygodnie nieczynna będzie skierniewicka pływalnia. Przyczyna jest podobna jak w minionych latach, przerwa związana jest z brakiem dostawy energii cieplnej na potrzeby podgrzania ciepłej wody użytkowej. Miłośnicy pływania będą mogli wrócić do obiektu w poniedziałek 16 sierpnia.

Amatorzy sportu i rekreacji w wodzie, a także dzieci i młodzież spędzający wolny czas w mieście nie mają szczęścia. W lipcu z uroków Pływalni Miejskiej NAWA mogli korzystać do woli zarówno w tygodniu jak i w weekendy. We wtorek (3.08) obiekt ponownie zostanie zamknięty. Tym razem przerwa potrwa dwa tygodnie.

Pływalnia zostanie zamknięta w związku z brakiem dostawy energii cieplnej na potrzeby podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Jak czytamy w komunikacie Energetyki Cieplnej w Skierniewicach planowana przerwa w dostawie ciepła jest spowodowana przebudową układu technologicznego ciepłowni, która wynika z prowadzonej inwestycji jaką jest budowa wysokosprawnej kogeneracji. Realizowane przedsięwzięcie doprowadzi do utworzenia elektrociepłowni na bazie obecnie funkcjonującej instalacji. Kogeneracja zapewni oszczędność energii pierwotnej oraz znacząco zredukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

To kolejna na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy przerwa w funkcjonowaniu obiektu.

W lipcu amatorzy pływania mogli korzystać z obiektu do woli.

– Po rozmowach ustaliliśmy, że póki co godziny otwarcia basenu pozostaną bez zmian. Zarówno w dni powszednie jak i weekendy pływalnia będzie otwarta w godzinach 6.10-21.45 – mówił na początku lipca Tomasz Przybysz, prezes Pływalni Miejskiej Nawa. Te godziny będą obowiązywały także przez ostatnie dwa tygodnie wakacji (16-31.08). – Po ponownym otwarciu obiektu nie będziemy już zmieniać godzin otwarcia. Korekty nastąpią we wrześniu kiedy dzieci wrócą do szkół i tradycyjnie wzrośnie zainteresowanie korzystaniem z naszych usług – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia Skierniewice w 1/16 Pucharu Polski 2021/2022!

Unia przed szansą przejścia do historii

Lekkoatletyczna Licealiada na stadionie przy ulicy...

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym przeszły...

Trzecia edycja Porankowego Półmaratonu Leśnego

Unia zwycięska w starciu ze Zniczem

Już jutro wystartuje Porankowy Półmaraton Leśny

Drugi etap Czwartków ze świątecznym akcentem

Ruszyła międzyszkolna rywalizacja. Na początek...