Szlachetna Paczka co roku docierała do wielu potrzebujących rodzin. Teraz akcja w Skierniewicach stoi pod znakiem zapytania.

Szlachetna Paczka co roku docierała do wielu potrzebujących rodzin. Teraz akcja w Skierniewicach stoi pod znakiem zapytania. (fot. Joanna Młynarczyk)

Co roku Szlachetna Paczka docierała ze wsparciem do wielu potrzebujących rodzin w Skierniewicach. W tym roku kontynuacja akcji stoi pod znakiem zapytania, bowiem brak chętnego lidera, który pokierowałby nią w mieście.

By Szlachetna Paczka mogła działać cuda także w Skierniewicach potrzebny jest lider, który pokieruje akcją. Tymczasem chętnych wolontariuszy brak.

Lider Szlachetnej Paczki ze swoim zespołem wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi lub są obojętni. Jest sercem Paczki, impulsem do zmiany – podkreśla Daria Patrolska, pełnomocnik akcji na region łódzki.– Bez niego, bez ciebie pomoc do potrzebujących nie dotrze,  nie otrzymają oni swojej szansy – alarmuje.

Problem z liderem w Skierniewicach nie jest nowy, pojawia się kolejny raz.

Bardzo ciężki rejon, co roku problem wraca, nie ma lidera, ale brakuje też wolontariuszy – zwraca uwagę Daria Patrolska.

Jak słyszymy, prawdopodobnie także część wolontariuszy działających w Skierniewicach w ubiegłym roku w Paczce, w tym roku nie podejmie pracy.

Liderzy, którzy obejmują ten rejon chyba sami nie są do końca przekonani do idei akcji albo nie potrafią przekonać do pracy społecznej innych osób. W innych rejonach liderzy również często się zmieniają, wyłaniani są spośród wolontariuszy albo rekomendowani są przez nich, ale rzadko zdarza się, że nikt nie che być liderem, a nawet pracować w wolontariacie Paczki. Sama nie wiem, co w tym mieście jest nie tak – dodaje Daria Patrolska.

Jeśli nie znajdzie się w Skierniewicach lider, niestety nie zostanie otwarty rejon.

Lider jest kluczowy, by ruszyć z akcją. Szkoda by było tych potrzebujących rodzin, które mogłyby skorzystać z pomocy Szlachetnej Paczki, tym bardziej, że z darczyńcami nie ma tu problemu – przyznaje.

Jak zostać liderem?

- Wypełnij formularz na stronie www.superw.pl

- Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem

- Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia

- Odbądź spotkanie wdrożeniowe online

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Święto kwiatów 2021: wybory Kwiatu Skierniewic

Święto kwiatów 2021: Parada (ZDJĘCIA)

Święto kwiatów 2021: Uroczyste otwarcie

ŚWIĘTO KWIATÓW 2021: Smaki Skierniewic

ŚWIĘTO KWIATÓW 2021: Targi Ogrodniczo-Rolne

Podziwiajmy balony nad Skierniewicami

Premiera filmu o Wyszyńskim z udziałem biskupa...

Niech stanie się światło. Zobacz najnowszą...

Filary na ulicy Żwirki są jak nowe