Edyta Pintara, dyrektor GOKSiR wierzy, że w przyszłym roku pandemia nie zablokuje możliwości organizacji imprez kulturalnych.

Edyta Pintara, dyrektor GOKSiR wierzy, że w przyszłym roku pandemia nie zablokuje możliwości organizacji imprez kulturalnych. (fot. Bartosz Nowakowski)

Gminny Ośrodek Kultury i Sztuki odświeżył skład społecznej rady programowej. W piętnastoosobowym gronie pojawiły się trzy nowe osoby. Niebawem zespół spotka się, aby omówić harmonogram na przyszyły rok.

Zmiany w społecznej radzie programowej. W grupie pojawiło się trzech nowych członków.

– Musieliśmy dokonać takich zmian, ponieważ część z tych osób przestała pracować w strukturach gminy – mówi Edyta Pintara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich, która także przewodzi społecznej radzie programowej.

Sama idea rady nie jest czymś nowym i w gminie Lipce Reymontowskie działa już ponad 20 lat, ale co najważniejsze nie jest organizacją wyłącznie na papierze.

– Co roku przygotowujemy harmonogram działań zarówno w sferze kulturalnej jak i sportowo-rekreacyjnej. I trzeba mocno podkreślić, że ten plan jest zawsze wdrażany w życie. Z tego, co się orientuję inne gminy różnie podchodzą do tego tematu. Jednak my korzystamy z takiej możliwości i traktujemy tę rolę bardzo poważnie – tłumaczy dyrektor GOKSiR.

W tym roku do składu dołączyły trzy osoby: Jadwiga Karalus (dyrektor Gminnego Przedszkola w Lipcach Reymontowskich), Ewelina Barańczyk (nowo wybrana dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipcach Reymontowskich) oraz Agata Cieślak (koordynator Ogniska Muzycznego Mały Wirtuoz). Odeszli: Piotr Łaski (były dyrektor SP w Lipcach Reymontowskich), Jadwiga Frontczak (była dyrektor SP w Mszadli), a także Łukasz Barańczyk (radny gminy).

– Oczywiście to żadna tajemnica, ale rada bardzo mocno współpracuje przede wszystkim z placówkami oświatowymi w naszej gminie, stąd obecność dyrektorów jest niemalże konieczna. To na pewno ułatwia współpracę – mówi Edyta Pintara.

W ostatnim czasie rada programowa miała mocno związane ręce przez pandemię, która niemalże w całości wyhamowała życie kulturalne.

Drugi raz z rzędu nie byliśmy w stanie przeprowadzić Dnia Reymonta z powodu reżimu sanitarnego. Ale taka sytuacja uczy nas też jak odnaleźć się w tych nowych okolicznościach. To zmusiło do poszukiwań nowych rozwiązań.

Edyta Pintara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich

Sama społeczna rada programowa składa się z 15 członków, ale jak podkreśla Edyta Pintara w żaden sposób nie zamyka się na pomysły mieszkańców. A te pojawiają się często i co najważniejsze są wdrażane w życie.

– Jak najbardziej rada może podnieść też temat murali czy deskali, które miałyby powstać na terenie Zagrody Ludowej. Niewykluczone, że ten temat zostanie podjęty na najbliższym naszym spotkaniu. Każdą inicjatywę z pewnością dokładnie przeanalizujemy – przekonuje.

Jak na razie społeczna rada programowa skupia się na pomocy przy powiatowych dożynkach, których gospodarzem będą Lipce Reymontowskie. A te zaplanowane są pod koniec sierpnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Lipce Reymontowskie

Zbudowali szkołę w Minecrafcie

Papierosy i tytoń bez akcyzy

Lisy w akcji czyli murale w Chlebowie

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

To był debiut lokalnego Forum Gospodarczego

Słomiane witacze robią furorę

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

Postawili na zdrowe żywienie