MLKS Widok Skierniewice dominuje w klasyfikacji Pro Junior System od pierwszej edycji.

MLKS Widok Skierniewice dominuje w klasyfikacji Pro Junior System od pierwszej edycji. (fot. Adam Michalski)

Kolejny sezon z rzędu, zespoły stawiające na młodzież w zespołach seniorskich mogły liczyć na nagrody finansowe w klasyfikacji Pro Junior System. W rozgrywkach 2020/2021 na poziomie okręgówki zdecydowanie najlepiej wypadł MLKS Widok Skierniewice.

W programie Pro Junior System punkty dla klubów mogą zdobywać młodzieżowcy (21 lat lub młodsi). Dodatkowo premiowani są wychowankowie.

Od pierwszej edycji programu w skierniewickiej grupie okręgówki klasyfikację dominuje MLKS Widok Skierniewice. W drużynie udział młodzieżowców oraz wychowanków jest zdecydowanie największy. Klub w zakończonych w czerwcu rozgrywkach zgromadził aż 46 814 punktów i wyprzedził kolejną w zestawieniu Mazovię o prawie 20 tys. punktów. Kolejne dwa miejsca (3-4) zajęły Unia II Skierniewice i Pelikan Łowicz. Jednak w ich przypadku ma zastosowanie zasada, która mówi o tym, że W sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I ligi, II ligi, III ligi lub IV ligi, to klub jest uwzględniany wyłącznie w klasyfikacji końcowej dla najwyższej klasy rozgrywkowej w której uczestniczyła drużyna klubu. Najwyżej z grona klubów reprezentujących powiat skierniewicki uplasowała się Juvenia Wysokienice (18 719 pkt.).

Kluby, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji mogą liczyć na finansowe nagrody. Za 1. miejsce to 8000 złotych, za kolejne 6000 zł, 4000 zł, 2000 zł i 1000 zł.

W sezonie 2020/2021 młodzieżowcami byli piłkarze urodzeni w 2000 roku i młodsi. Żeby dany zawodnik mógł liczyć się w klasyfikacji, musiał spędzić na boisku minimum 270 minut, a jeżeli jest wychowankiem, liczbę rozegranych przez niego minut mnoży się razy dwa.

Więcej na ten temat oraz klasyfikacja Pro Junior System po sezonie 2020/2021 w najnowszym wydaniu (12.08) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siatkarski sezon nabiera tempa. Wygrana kadetek...

Mecz Unia Skierniewice - Lech Poznań z...

Macovia liderem mimo straty punktów w derbach...

Turniej wojewódzkiej ligi młodziczek w piłce...

Bieg Niepodległości, finał triady Biegowej 2021

1/16 Pucharu Polski 2021/2022 Unia Skierniewice ...

Makowscy tenisiści wiceliderem II ligi

Szósta edycja Biegu Papieskiego z atrakcjami

Kadeci Ósemki lepsi od AZS w koszykarskich derbach...