Po roku przerwy powraca Skierniewice Road Race, Wyścig Trzech Lilii.

Po roku przerwy powraca Skierniewice Road Race, Wyścig Trzech Lilii. (fot. Adam Michalski)

Skierniewice Road Race Wyścig Trzech Lilii miał odbyć się wiosną. Ze względu na pandemię i obostrzenia organizatorzy zdecydowali się przełożyć wydarzenie na drugi weekend września (11-12.09). Przypomnijmy nie odbyła się edycji 2020.

Pierwotnie plany miasta, współorganizatora Cezarego Zamany i organizacji Zamana Group zakładały, że wyścig odbędzie się w maju. Plany uległy zmianie. Skierniewice Road Race, Wyścig Trzech Lilii odbędzie się we wrześniowy weekend (11-12.09). Podobnie jak poprzednie edycje składał się będzie z trzech etapów: kryterium ulicznego, jazdy indywidualnej na czas i zamykającego wydarzenie etapu ze startu wspólnego trasami okolicznych miejscowości.

– Przyczyną zmiany terminu są oczywiście obostrzenia pandemiczne i wciąż utrzymujące się ryzyko zakażenia. Decyzja o przesunięciu Wyścigu Trzech Lilii na późniejszy termin została podjęta po konsultacjach oraz uzgodnieniach z władzami miasta Skierniewice – zaznaczają organizatorzy cyklu wyścigów kolarskich.

Na amatorów kolarstwa czekają trzy etapy, a każdy ma inną specyfikę.

Pierwszy dzień zawodów (sobota, 11.09), kolarze rozpoczną jazdą indywidualną na czas na dystansie 9 kilometrów. Start pierwszego zawodnika przewidziano na godzinę 11.00 z parkingu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Sobieskiego 69 w Skierniewicach. Zawodnicy startować będą według kolejności zgłoszeń co minutę. Jeśli lista uczestników przekroczy 100, kolejni zawodnicy startować będą co 30 sekund.

Także w sobotę odbędzie się drugi etap wyścigu, kryterium uliczne. Areną najbardziej widowiskowej części wyścigu będzie rynek i jego okolice. Uczestnicy pokonywać będą okrążenie długości 1,3 kilometra. Start pierwszego zawodnika przewidziano na godzinę 16.00, dekoracje najlepszych na 19.30.

Trzeci etap rywalizacji, wyścig ze startu wspólnego rozpocznie się z ulicy Sienkiewicza (przy głównym wejściu do Parku Miejskiego). Kolarze ścigać się będą na dwóch dystansach (PRO- 53 km i PRO - 72 km). Więcej o wyścigu we wrześniowym wydaniu (9.09).

Chętni do udziału w wyścigu mogą znaleźć potrzebne informacje na https://www.tour.zamanagroup.pl/index.php?/Wyscig-Trzech-Lilii.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Siatkarski sezon nabiera tempa. Wygrana kadetek...

Mecz Unia Skierniewice - Lech Poznań z...

Macovia liderem mimo straty punktów w derbach...

Turniej wojewódzkiej ligi młodziczek w piłce...

Bieg Niepodległości, finał triady Biegowej 2021

1/16 Pucharu Polski 2021/2022 Unia Skierniewice ...

Makowscy tenisiści wiceliderem II ligi

Szósta edycja Biegu Papieskiego z atrakcjami

Kadeci Ósemki lepsi od AZS w koszykarskich derbach...